plastikiniai kinder kiaušiniai idėjos gimtadienio mugė

10 idėjų, ką nuveikti su plastikiniais „Kinder“ kiaušiniais

Oi tie plastikiniai „Kinder“ kiaušiniai – tik žiūrėk ir geltonuoja viename ar kitame namų kampe! Šokoladas suvalgytas (arba priduotas į saldainių banką mamos spintelėje), trokštami žaisleliai išlukštenti, o geltonieji konteineriukai – tušti ir vieniši laukia, kol su jais kas nors ką nors nuveiks. Kadangi po Velykų ir Atvelykio plastikinių „Kinder“ kiaušinių atsargos ženkliai pagausėja, nutariau imti ir apžvelgti ką gero galima sugalvoti su šiomis plastikinėmis dėžutėmis:

Kinder kiaušinių dėžutės – idėjos

1. Užduočių žaidimai – surinkę 7-10 plastikinių kiaušinių, galime vaikams suorganizuoti užduočių žaidimą: pirmame lapelyje parašome ką kiaušinį radęs vaikas turi nuveikti, taip pat duodame užuominą, kur jis ras antrą kiaušinį. Pavyzdžiui:

Ar gali ištarti pupų, nepradaręs lūpų?
Antrojo kiaušinio ieškok didžiojoje spintoje, pirštinių draugijoje!

 

 

 

 

Jei žaidžia keli vaikai, užduotis jie gali atlikti pasikeisdami arba visi kartu. Žaidimo gale, paskutiniame kiaušinyje vaikai gali rasti užuominą kur ras didįjį žaidimo prizą – paslėptą tortą, saldainių indelį ar panašiai. „Kinder“ kiaušinių dėžutės gali tapti puikia slėptuve „Lobio paieškos“ rašteliams.

2. Barškutis megztam ar siūtam žaisliukui – įberkite į konteineriuką kelis karoliukus ar sagutes, uždarykite ir įsiūkite į žaislelį. Dar galite ir kokį mielą palinkėjimą vaikiukui parašyti ir barškutyje paslėpti. Nors jis nebus skaitomas, bet ramiai sau tupės viduje žaisliuko ir skleis šiltas bangeles.

3. Chemijos eksperimentas – mano vaikai, knygoje „Mėgintuvėlis kariuomenėje“ suradę sproginėjančių bombų receptą, kelias dienas neišlindo iš vonios, kol Viliaus visos savaitės kišenpinigiai nenukeliavo į kepimo miltelių gamintojų rankas. Receptas toks: pusę didesnės kiaušinio dalies pripilame kepimo miltelių, ant jų, iki viršaus užpilame vandens, skubiai sujungiame abi kiaušinio dalis ir dedame toliau nuo savęs – maniškiai dėdavo ant tuščios vonios dugno ir atsitraukę žiūrėdavo. BUM! Sprogimas nėras baisus, tačiau mažiausių vienų nepalikite, bent pirmą sykį eksperimentą atlikite kartu.

4. Kvietimas į šnipų ar mokslininkų gimtadienį – plastikinis kiaušinis gali tapti kapsule perduoti konspiracinei informacijai: susitarimui kur ir kada bus rengiamas visiškai slaptas šnipų vakarėlis.

6. Mėgstami veikėjai – Pimpačkiukai, bitė Maja, ar tiesiog iš jūsų fantazijos nužengę padarėliai: juos ant plastiko nesunkiai nupiešite tekstiliniais ar ant akmenukų piešti skirtais flomasteriais.

6. Loterija – kiaušiniuose galima paslėpti mažus prizus: lipdukus, saldainius, kramtomą gumą, segtukus plaukams, trintukus ir kitas smulkmenėles. Jei dovanėlė didesnė ir netelpa – užrašykite raštelį, kurioje vietoje kambaryje ji paslėpta. Sumeskite kiaušinius į didelį indą – tegul kiekvienas išsitraukia po prizą! Lygiai taip labai greitai pasigaminsite ir Advento kalendorių – tereikės ant kiekvieno kiaušinio užrašyti skaičiukus.

7. Smulkiausių lego saugykla – į kiaušinius galima suberti Lego žmogiukų kepures, kaspinėlius, šalmus, lietsargius ir kitą smulkmę, kuriai dingus namuose paprastai skelbiamas visuotinis aliarmas. „Kinder“ kiaušiniai – galimybė jo išvengti (bent jau galėsite pasakyti:„o aš juk tau sakiau laikyti atskirai – „Kinder“ kiaušinyje…“).
Plastikiniuose kiaušiniuose galima laikyti ir kitus smulkius daiktus, pavyzdžiui, pajūryje surinktus gintariukus – mums su vaikais vis kildavo galvosūkis, kur sudėti tiek džiaugsmo randant suteikusius gintarus, kad kelionėje nepasimestų, o ir namuose neprašaptų.

8. Spėlionėms žaisti – paimkite skirtingus smulkius daiktus: monetas, karoliukus, lego žmogiukus, žiedus, riešutus ir paslėpkite plastikiniuose kiaušiniuose. Vaikai, neatidarydami kiaušinio, tik jį barškindami, sverdami ir žiūrėdami prieš šviesą, turės atspėti koks daiktas slepiasi. Kad būtų lengviau, prieš žaisdami, slepiamus daiktus galite vaikams parodyti.

 

9. Nedidelėms sveiko maisto porcijoms – kad priešpiečių dėžutėje riešutai ar džiovinti vaisiai nesusimaltų su sumuštiniais ar pjaustytais obuoliais, sudėkite juos į tuos pačius šauniuosius mažylius konteineriukus.

10. Rengiant šventę gamtoje, ar važiuojant stovyklauti,  į plastikinius kiaušinių indelius bus labai patogu susidėti druską, prieskonius ar cukrų. Į atskirus kiaušinukus keliaudami galite įsidėt ir muilo, ar šampūno, sodininkai juose gali laikyti brangias sėklas, o einant apsipirkti, rankinėje visados gali budėti kiaušinis su nedideliu plastikiniu maišeliu.

Štai tiek minčių apie šauniuosius „Kinder“ kiaušinius – pasidalinkite ir jūs savomis idėjomis, kur ir kaip išradingai naudojate geltonąsias dėžutes!

Nuotraukos: Alvilės Rimaitės

 

2 Responses

  1. Laura
    |

    Puiki talpyklėlė druskos į darbą atsinešti 😉

  2. Alvilė Rimaitė
    |

    Tikrai, ir į darbą galima įsimesti druskos ar kokių prieskonių ir turėti nusinešus, puiku, ačiū!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *