Advento kalendorius, gimtadienio mugė

Advento kalendorius, arba smagus Kalėdų laukimas

Iš karto pasakysiu dar nebandžiusiems – advento kalendorius dovanoja daugybę džiaugsmo ne tik mažiems jo kišenėlių tikrintojams, bet ir visai visai šeimai! Įsivaizduokite 24 rytmečius, nuspalvintus skubaus mažų kojų šlepsėjimo, nekantraus reikiamo skaičiaus ieškojimo ir džiaugsmingų šūksnių išlukštenus dienos dovanėlę. O kaip smagu kalendorių kurti – staigmenų ruošimas teikia tiek daug gerų emocijų ir erdvės kūrybai!

Kaip pasidaryti advento kalendorių? Keletas idėjų:

– Paprasčiausias advento kalendoriaus variantas – didelė, pakabinama, šventiniais motyvais puošta kojinė. Šis būdas ypač tinka mažyliams, kuriems sudėtinga paaiškinti kodėl negalima viso kalendoriaus dovanėlių išpakuoti čia ir dabar.

– Iš veltinio ar kitos storesnės medžiagos pasiūti batukai. Juos kabinkite ant pačių pasigamintos ar pirktos, specialiai advento kalendoriui skirtos girliandos. Tokie batukai labai tinka ir Kalėdų eglutei papuošti.

Megzti maišeliai – toks kalendorius tarnaus ilgus metus. Norėdami įvairovės, keiskite detales: vienais metais maišelius kabinkite ant girliandos, kitais – ant iš storo veltinio iškirptos eglės. Norėdami numegzti 10×10 cm dydžio maišelį, apmeskite ant virbalų 24–30 akių iš storesnių siūlų. Megzkite 3 cm stulpelio raštu, paskui 7 cm – lygiuoju raštu. Visas akis nuleiskite, o numegztą atraižėlę sulenkite pusiau gerąja puse į vidų ir susiūkite. Įverkite pynute nunertą raištelį. Patyrusiai mezgėjai maišelio gamyba užims 15 – 20 minučių. Jei aplankė ypatingas įkvėpimas, galite dekoruoti išsiuvinėdami ar prisiūdami nertas aplikacijas. Vietoje maišelių galite megzti kojinaites ar kabinti po 12 maišelių ir kojinaičių. Jei su siuvimo mašina draugaujate labiau nei su virbalais, maišelius pasisiūkite.

– Įvairių kalendoriaus variantų galima sukurti iš degtukų dėžučių – apklijuokite šventiniu popieriumi ir sudėkite į stiklinę vazą. Degtukų dėžutės mažos, todėl labiausiai tiks, jei gaminsite kalendorių su užduotėlėmis ar palinkėjimais.

– Staigmenas galima suvynioti į vienodą popierių, užrašyti ant jų skaičiukus ir įpinti į advento vainiką.

– O jei nenorite patys siūti, megzti ar klijuoti, įsigykite jau gatavą kalendorių: PartyInbox.lt pristato šaunią naujieną – stalo dekoraciją „Imbierinis namelis“. Namelyje yra 12 dovanų dėžučių – 2 tokie nameliai, kaimyniškai sustatyti vienas šalia kito, virs puikiu advento kalendoriumi! Užrašykite ar užklijuokite dienos skaičiukus ir paslėpkite dovanėles! Dėžutės nemažos (9,5x7x6,5 cm ) ir jose tilps po staigmeną net keliems vaikams. Namukai tvirti ir advento kalendoriaus pareigose darbuosis eilę metų, skleisdami smagaus Kalėdų laukimo nuotaiką!

– Vaikams be galo patiksiančių Playmobil advento kalendorių rasite Mini Pasaulio parduotuvėse. Čia jau smalsumu kas rytą degsite visa šeima, juk kas paslėpta kalendoriaus langeliuose šį kartą nežinosite! Prieš atveriant pirmąsias dureles, vaiko kambaryje pastatysite  kartoninę kalendoriaus dekoraciją – kasdien ją pildysite naujomis detalėmis ir taip susikursite pilną žaidimo sceną.
Tai dar ne visos staigmenos – kiekvienas iš Playmobil advento kalendorių (jų yra net 5 skirtingi!) dar turi po mini žaislą:
„Kalėdų senelio dirbtuvės“ – kortų žaidimą „Memo“; „Vienaragio šalis“ – širdies formos dėžutę papuošalams; „Ponių ferma“ – dėlionę; „Drakonų lobis“ – kortų kaladę su drakonais; kalendoriuje „Policija“ yra baterijomis maitinama judesio signalizacija, kurią vaikas gali pasistatyti kur panorėjęs, pavyzdžiui, prie savo kambario durų.

Kaledu-paslaptis

 

Advento kalendoriumi gali tapti ir knyga! Knygynuose jau pasirodė „Sofijos pasaulio“ autoriaus Jostein Gaarder knyga „Kalėdų paslaptis” – tai ir nepaprastos istorijos, ir advento kalendorius su kiekviena diena atnešantis naują paslaptį. Tai ir stebuklingas pasakojimas apie tai, kaip atsirado Kalėdos. Trumpai tariant – ypatinga knyga. Tokia, kurią reikia skaityti, belaukiant Kalėdų. Po vieną istoriją per dieną.

Smagių užduočių advento kalendoriui pavyzdžiai:

– Vakare išsimaudyti putų pilnoje vonioje.
– Pakabinti prie lango lesyklėlę paukščiukams.
– Pažiūrėti kalėdinės nuotaikos filmą.
– Papuošti langą snaigėmis.
– Kartu su mama iškepti meduoliukus.
– Nueiti į čiuožyklą.
– Nulipdyti sniego šuniuką.
– Sukurti eilėraštį apie Kalėdas.
– Nupiešti tris pačius žiemiškiausius dalykus.
– Parašyti laišką Kalėdų seneliui.

Kaip ir kuo užpildyti advento kalendorių?

  • Jei kalendorių gaminsite pirmą sykį, pirmame langelyje galite įdėti laišką, kuriame vaikus supažindinsite su kalendoriumi ir jo taisyklėmis – kad galima atverti tik tos dienos langelį, kad kalendoriuje bus ir skanių, ir nevalgomų dalykų, o kartais jame lauks užduotėlė ar pasaka. Kartais reikės ir dalintis, nes ne visuomet kalendoriuje bus po atskirą daiktelį kiekvienam. Tokiu būdu vaikai žinos ko tikėtis iš į namus žengiančios naujos tradicijos.
  • Slėpdami valgomus dalykus įsitikinkite, ar jie neištirps nuo netoliese esančių šilumos šaltinių, ar jų neišlukštens smaguris šuniukas ar kačiukas.
  • Įvairias smulkmenas kalendoriui aš pradedu pirkti jau lapkričio pradžioje. Taip ir piniginė mažiau suplonėja, ir dovanėlės būna labiau apgalvotos. Dovanėlėms puikiai tinka: karoliai, apyrankės, plaukų segtukai bei gumytės, ženkliukai, atšvaitai, trintukai, drožtukai, antspaudai, saldainiai, kramtoma guma, smulkūs žaisliukai. Aš paprastai dedu visko šie tiek pamaišydama, savaitgaliui nutaikydama įdomesnę staigmeną, šiokiadieniui – paprastesnę.
  • Jei noriu įdėti didesnę dovanėlę – žurnalą, pieštuką ar net knygelę, pasinaudoju lobio paieškomis. Dienos dovaną paslepiu, o į kalendorių įdedu nuorodą, kaip ką rasti. Tai gali būti improvizuotas lobių žemėlapis, raštelis su mįsle, kurią įminus smulkmena bus rasta, ar net ir visa virtinė vienas paskui kitą sekančių raštelių. Plačiau apie lobio paieškas, skaitykite čia. Lobių paieškas geriau skirti savaitgalio rytams, kai nereikia skubėti į darželį ar mokyklą.
  • Bene sudėtingiausia sugalvoti ką įdėti mažiausiems, belaukiantiems savo pirmųjų Kalėdų. Su tokiu galvosūkiu buvau susidūrusi užpernai: Nidai tebuvo pusė metukų ir, suprantama, nei saldainiai nei smulkūs žaisliukai netiko. Kalendorių užpildžiau taip – Viliukas jame rasdavo skanėstą ar kitą mažą smulkmeną, o Nidutės kasdien laukdavo lapelis su užduotimi kažkuriam šeimos nariui, pvz., „Šiandien tėtė pakutens Nidutei padukus“, „Mama paseks Nidai pasaką“, „Viliukas prajuokins Nidutę“ ir t. t. Šešiamečiui Viliui šie Nidos lapeliai teikė ne mažiau džiaugsmo nei jam skirtos dovanėlės – jis iš karto pasišovė pats juos visiems perskaityti ir po to, dienos bėgyje, stropiai kontroliuodavo, ar lapelio užduotis tinkamai įvykdyta. Daugiau idėjų tokioms užduotėlėms galite prisitaikyti iš pasižadėjimų gimtadieninių.
  • Namuose, prieš nosį kabančios 24 staigmenos, kurias galima išlukštenti tik po vieną per dieną – nemenkas kantrybės išbandymas, ypač mažiausiems. Jei dėl to namuose kyla vėjai, kiekvienos dienos kalendoriaus langelį galima užpildyti tik tą patį rytą – kalendorius turi teikti geras emocijas!

Daugiau Advento kalendoriaus idėjų rasite  įraše „Paprastos idėjos Advento kalendoriui ir kuo jį užpildyti“ .

Taip pat įraše „5 idėjos Advento kaledoriui“

Ir – „24 užduotys Advento kalendoriui“.

Nuotraukos: PartyInbox.lt, Mini Pasaulis, Tyto alba, A. Rimaitės. Straipsnyje panaudota medžiaga iš A. Rimaitės straipsnio „Gaminame kalendorių“, Mamos žurnalas: 2013 m. Nr. 11.

Taip pat skaitykite:

advento kalendorius ką galime rinktis pirkdami internetu

Advento kalendorius internetu“

5 idėjos advento kalendoriui jaukiam kalėdų laukimui

„5 paprastos idėjos Advento kalendoriui“

paprastos idėjos advento kalendoriui ir kuo jį užpildyti

„Kuo užpildyti Advento kalendorių“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *