Nors namuose kur auga vaikai, prieškalėdinis laikotarpis paprastai kupinas įvairiausios veiklos – kaip pasiūti ežio kaukę, spėti į kalėdinius visų vaikų vakarėlius, pasirūpinti Kalėdų senelio reikalais – man labai patinka tarp šių dalykų rasti ir pajausti ramiąją švenčių laukimo pusę. Juk su gruodžiu ateinantis Adventas – metas, kai nuo senų laikų šeimos rinkdavosi vakaroti, pabūti kartu – ne tik dirbant įvairiausius žiemos darbus, bet ir sekant pasakas, porinant istorijas, minant mįsles, džiaugiantis vienas kito draugija.
Šiandien šį buvimą kartu galime įpinti ir į taip vaikų laukiamą Advento kalendorių – pateikiu 24 idėjas, ką nuveikti kartu su vaikais belaukiant Kalėdų. Galime jas naudoti visas, kaip kalendoriaus užduotis, arba pasirinkti tik kelias ir jomis papuošti bendrus prieškalėdinio laiko vakarus.
Bet prieš pereinant prie užduočių, noriu pristatyti puikius šiųmečius Advento kalendorius iš Party Inbox – čia ir be galo mielos elniukų bei eglučių formos dėžutės, ir auksinė vokelių lenta (pats tas užduotims, nykštuko laiškams ar užuominoms, kur paslėpta dovanėlė), ir labai patogiai užpildomas kalendorius „Raudoni langeliai“ – su tokiu namiškius nustebinste kaip reikiant – galima pamanyti, kad tai pirktinis saldainių kalendorius, o iš tiesų viduje slepiasi mylinčių rankų paruoštos staigmenos bei užduotys!
Įrašo pabaigoje rasite ir simpatišką filmuką, kaip pripildomas Advento kalendorius iš Party Inbox, o dabar keliaukime prie užduočių.
24 užduotys Advento kalendoriui
1. Skaitysime kalėdinę knygą.
Yra daugybė knygų, kurias su vaikais smagu atsiversti būtent gruodį, ikimokyklinukams – M. Kunnas „12 dovanų Kalėdų seneliui“, Dr. Seuss „Kaip Grinčas Kalėdas vogė“, J. Grogan „Linksmų Kalėdų su Marliu!“, vyresniems – M. Haig „Kaip Kalėdų berniukas tėčio ieškojo“, „Mergaitė, kuri išgelbėjo Kalėdas“, Ch. Dickens „Kalėdų giesmė“; kaip Advento kalendoriai – po 1 skyrių kiekvienai prieškalėdinei dienai skaitomos M. Leino „Kalėdų istorija“, J. Gaarder „Kalėdų paslaptis“. Žinote dar? Papildykite mane komentaruose!
2. Pasirūpinsime žvėreliais arba paukšteliais.
Nukeliaukime į mišką ir papuoškime eglutę žvėreliams – morkos, obuoliai, vietoje blizgaus lietučio – šieno gniūžtės. Arba pakabinkime lesyklą šalia namų – tik nepamirškime, kad sykį palesinus, paukšteliams maisto palikti reikia kasdien iki pat pavasario.
3. Gaminsime Advento žibintus.
Tamsiems vakarams nušviesti, Kalėdoms papuošti – kaip padaryti, rasite čia.
4. Meduolių namelio statybos.
Paprastų, lengvai pastatomų namukų idėjos čia, ir čia.
5. Žiemos viktorina
Pasiruoškime teminių mįslių ir klausimų, susijusių su Adventu, žiema, gruodžio mėnesiu – aš pateikiu 10 savo variantų, norėdami paskaityti ir/ar atsispausdinti – spauskite ant paveikslėlio. O komentaruose lauksiu jūsų mįslių ir žiemiškų klausimų. Mįsles su vaikais galime minti žodžiu, arba pagaminti paslėptus klausimus – kaip nutrinamus loterijos bilietus. Teisingai atsakiusiam – mandarinas, riešutas ar kitas prizas.
6. Žaisime žodinius žaidimus.
Jie tokie universalūs – puikiai groja išėjus pasivaikščioti ar net dirbant namų ruošos darbus. Idėjų rasite čia.
7. Kalėdinio filmo vakaras
Neabejoju, kad turite savo mėgstamiausią kalėdinį filmą, tarkime mūsų šeimoje visada prieš Kalėdas privaloma pažiūrėti „Family Man“ ir „Love actually“.
8. Kursime kaukes karnavalui.
Vaikai puikiai gali dalyvauti kalėdinio kostiumo kūrime. Įvairių kaukių idėjos – skaitykite čia ir čia.
9. Gaminsime kalėdines dekoracijas iš šieno.
Ikimokyklinukams paprasčiausia bus pagaminti širdelę, vyresni gali imtis žvaigždės ar eglutės. Detaliau – čia.
10. Rišime kalėdinį vainiką.
Vaikams galime patikėti vainiko dekoravimą – parinkti detales, jas klijuoti. Nuotraukoje mano pernykštis kalėdinis vainikas, o kaip pagaminti skaitykite pavasarinėje temoje. Žiemos vainiko puošimui naudokite kankorėžius, džiovintas apelsino riekeles, miniatiūrinius eglutės žaislus, juosteles, sagutes ar smeigtukus – viską, kas jums dvelkia Kalėdomis.
11. Kalėdinių žaisliukų dirbtuvės.
Idėjų rasite šiame mano įraše.
12. Kepsime kalėdinius sausainius.
Receptai ir idėjos laukia čia ir čia.
13. Dažysime ir dekoruosime sausainius bei meduolius.
Sultimis dažyto glajaus receptas čia.
14. Piešime ir antspauduosime sausainių formelėmis.
Sausainius iškepus, visai smagu pažiūrėti, ką dar galime nuveikti su jų kepimo formomis – 10 idėjų čia.
15. Kalėdinių atvirukų dirbtuvės.
Vaikų gamybos atvirukų idėjų rasite čia.
16. Rašysime kalėdinius atvirukus močiutei, seneliui, auklėtojoms.
17. Lipdysime sniego senį, o jei sniego nėra – pasigaminsime besmegenį kitaip.
Sniego senį galime nusipiešti ant stiklinės pieno ar pasigaminti iš kamščio – plačiau čia.
18. Kursime eglutę.
Galime susisukti ją iš virvelės, arba iškarpyti iš spalvoto kartono – skaitykite čia.
19. Gaminsime nagučius – staigmenų vokus draugėms ir draugams
„Nekišk nagučių iki Kūčių“ – ar pamenate iš vaikystės? Taip užrašytas vokelis prikemšamas atvirukų, lipdukų, kalendoriukų bei kitų vaikiškų gėrybių ir išmainomas į panašaus turinio voką su pačiais geriausiais draugais. Kaip smagu bandyt atspėti kas Nagutyje paslėpta – šviečiant prieš lempą ar čiuopiant pirštais.
20. Stalo žaidimų vakaras.
21. Gaminsime kalėdinę arbatą.
Ji gali būti labai įvairi – čia rasite mano siūlomą receptą, kuriam visus ingredientus, jei patys nesusidžiovinote, rasite ir nusipirkti. Namai tikrai pakvips Kalėdomis!
22. Spalvosime sniegą!
Sniegą labai smagu spalvoti guašu – plačiau apie tai čia.
23. Kalėdinių valgomų dovanų gaminimas.
Puiki proga pasimokinti ruošti nuoširdžiausias dovanas – receptai čia, idėjos kaip supakuoti – čia.
24. Rinksimės Kūčių vakarienei.
Pati svarbiausia mūsų – lietuvių šeimos šventė – ruoškime ją kartu su vaikais, kalbėkimės apie iš seno atėjusius papročius, džiaukimės buvimu kartu.
Tiek idėjų Adventui su vaikais, kūrybingo Kalėdų laukimo!
Nuotraukos: Party Inbox (6), Alvilės Rimaitės (20), Advento mįslės ir klausimai sudaryti pagal „Senovinį kalendorių“ (Mintis, 2008) ir S. Paltanavičiaus „Gamtos metų ratą“ (Nieko Rimto, 2017).
Remiamas turinys
Taip pat skaitykite:
„Advento kalendorius internetu“
„5 paprastos idėjos Advento kalendoriui“
„Kuo užpildyti Advento kalendorių“
Parašykite komentarą