karnavaliniai kostiumai vaikams paprastos idėjos

Karnavaliniai kostiumai vaikams – paprastos idėjos

Ežiukai, kiškiai, fėjos, indėnai, snaigės – ar nusprendėte kuo šiemet būsite? Man kalėdiniai vaikų vakarėliai visuomet yra ne tik smagumas didžiausias, bet ir galvosūkis nemenkas: paprastai esu tiesiog pastatoma prieš faktą, jog vaidmuo jau išsirinktas – belieka sėsti bei galvoti kaipgi tą, vaiko trokštamą karnavalinį kostiumą sukurpti. Kadangi prieš šventes darbų apstu, pirmenybę teikiu paprastoms karnavalinių kostiumų idėjoms. Tokių ne vieną rasite ir Gimtadienio mugėje besisukinėjančią, vaikšto tai šen, tai ten išsibarsčiusios – prieš šventes pats metas joms į vieną krūvą susibėgti.

indėno kostiumas
Indėno kostiumas

 

plunksna indeno gimtadieniui
Plunksnos indėno kostiumui

Indėno kostiumas – pagaminti nesugaišite nė valandos: iš verstą odą imituojančios medžiagos lengvai padarysite indėnišką pončą, jį papildykite mediniais karoliais ar pakabuku, primenančiu indėnišką amuletą. Ir žinoma, plunksnos! 

Jei neturite tikrų – jums paruoštas Gimtadienio mugės šablonas – tereikia atsispausdinti. Detaliau apie pončo ir plunksnų gamybą rasite įraše „Indėnų gimtadienis ir laukiniai vakarai“. Čia kelios idėjos ir kaubojų aprangai slepiasi.

 

Labai lengvai surišamas fėjos, snaigės, princesės ar bet kurio kito mergaitiško personažo sijonėlis iš tiulio. Jį rišdamos užtruksite apie kelias valandas, o džiaugsmo mažai karalaitei suteiksite, oi oi, kiek daug! Apsirūpinkite kalnu tiulio ir pirmyn susipažinti su sijonėlio rišimo instrukcija! Sijonėlis karnavalinio kostiumo pareigose gali darbuotis kelis metus – tiesiog atnaujinkite jį kitos spalvos juostelėmis. Tarkim aš, mūsų geltonąjį sijonėlį planuoju paversti į voverės sijoną įterpdama gražios rudos spalvos tiulio juostelių. Jei turite baltą sijonuką, o šiemet reikės vaidinti kiškį ar ežiuką – įterpkite pilko tiulio juostelių.

Fėjos lazdelė – ją nesunkiai pagaminsite turėdami žvaigždės formos sausainių kepimo formelę: persipieškite ją ant storesnio veltinio, iškirpkite ir priklijuokite arba žiogeliu prisekite prie popierinio šiaudelio ar medinio iešmelio (aštrų galą nupjaukite). Aš nuotraukoje medinį iešmelį dar tampriai apsukau šilko popieriumi. Pririškite juostelę ir – fėjų lazdelė stebuklų vakarui pasiruošus! Iš to paties veltinio ar popieriaus galite pagaminti karalaitei ar karaliukui puikią karūną. Iškirpkite pasirinkę vieną iš 6 Gimtadienio mugė šablonų – jie visi jūsų laukia čia. Jei siūsite iš medžiagos – rinkitės karūną stambesniais dantukais – bus paprasčiau.

Meškino, katino ar kiškio ausys ant lankelio – jas pasiūti užtruksite kelias valandas, bet jei yra kūrybinio įkvėpimo ir norisi originalios kaukės, kodėl ne? Kaip pasiūti – skaitykite čia. O ką daryti, jei vaikas nori būti ežiuku? Mergaitėms ežiuko dygliukus gali puikiai suvaidinti plaukučiai – suriškite juos į daug daug kasyčių, styrančių tarsi spygliukai į visas puses.

Vaikiškam klouno kostiumui paprasta susukti klouno kepurę – kad kepurės labiau primintų tikro juokdario – prie jų apačios priklijuokite plaukus iš balto ar dažyto sintepono (jį rasite audinių parduotuvėse arba praardę nebrangią sintetinę pagalvę).

O ką daryti, jei norite vaiką papuošti išskirtiniu nuotaikingu karnavaliniu kostiumu, o laisvo laiko ir kūrybai įkvepiančių mūzų nė iš tolo nematyti? Tuomet siūlau karnavalinio kostiumo rūpesčius patikėti tikrai jų profesionalei – trijų išdykėlių mamai, dizainerei Raimondai Grižienei Grižauskienei. Prašom, paganykite akis į šiuos nuostabius vaikiškus personažus – kažkas kitokio nei įprasta, ar ne? Kostiumai ne tik nuostabiai gražūs, bet ir malonūs liesti, patogūs judėti – panašu, kad iš tokio karnavalinio kostiumo išlįsti nesinori net ir šventei pasibaigus. „RGG design“ užtikrina – jūsų vaikučio akys švytės!

karnavalo-kostiumai-vaikams
Daugiau karnavalinių idėjų:

„Karnavalo kostiumai ir kaukės – nuo vienaragio iki retro damutės“

Karnavalo kostiumai ir kaukės vaikams – paprastos idėjos

Karūna mergaitės karnavalo kostiumui – pasidaryk pats

Gyvūnų kaukės vaikams iš popierinių lekščių

Nuotraukos: RGG design, A. Rimaitės.

2 Responses

  1. Kristina
    |

    laba diena,norim paklausti,ar būtų galima nusipirkti Jūsų karnavalinį kostiumą?

  2. Alvilė Rimaitė
    |

    Laba diena, Kristina, straipsnyje aprašytos mano pačios, kaip Gimtadienio mugės kūrėjos kurtos kaukės vaikams. Jos neskirtos pardavimui, o tik parodomos kaip idėja, ką galime pagaminti patys paprastai ir greitai. Straipsnyje minimi rggdesign.lt šiuo metu veiklos, mano žiniomis, nevykdo. Jei ieškote įsigyti karnavalo kostiumą, kviečiu pasižvalgyti partyinbox.lt, taip pat sventesvaikams.lt puslapiuose. O šioje skiltyje rasite tuos, kurie kostiumus nuomoja: https://www.gimtadieniomuge.lt/karnavaliniai-kostiumai-vaikams/

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *