indėnų gimtadienis ir laukiniai vakarai

Indėnų gimtadienis ir laukiniai vakarai

Kvapą gniaužiantys nuotykiai didingos gamtos apsuptyje, išdidūs nepriklausomi indėnai bei drąsūs kaubojai, Dž. F. Kuperio ir K. Majaus knygos ar filmai pagal jas – laukiniais vakarais „persirgo“ didžioji dauguma mūsų kartos vaikų. Dabar, patys būdami mamomis ir tėčiais, galime su šiuo nepaprastu nuotykių pasauliu supažindinti ir savo vaikus. Vasaros gimtadieniui, ypač jei jis švenčiamas gamtoje, indėnai ir laukiniai vakarai nepamainoma tema – jai tinka daugybė lauko žaidimų, pikniko vaišių, net ir aprangą sukurti paprasta. Pažiūrėkime, ką galime sugalvoti laukinių vakarų ir indėnų gimtadieniui:

Indėno kostiumas – kaip pasidaryti

Iš nebrangios sintetinės, zomšą imituojančios ar panašios medžiagos, galime vikriai sukurti indėnišką pončą. Jo dydį pasireguliuokime pagal vaiką, tačiau labai didelio tikslumo šiam rūbui nereikia – mes kadaise keturmečiui Viliukui pončą padarėme iš 65cmx100cm medžiagos atraižos, tačiau kaip matosi nuotraukose, į tą patį pončą sugebėjome įbrukti ir aštuonmetį.

Perlenkiame medžiagą per pusę ir iškerpame skylę kaklui. Pončo kampus apačioje galime žirklėmis kiek suapvalinti. Pončo apačioje flomasteriu, skirtu piešti ant medžiagos, išpiešiame ornamentą, jei norime, galime pakarpyti kutus. Viską darome paprastai – indėnas su šiuo ponču ne į Vienos pokylį eis suktis. Iš tos pačios medžiagos skiautės padarome indėnišką raištį, surandame medinius karolius ar kokį amuletą primenantį pakabuką. Ko trūksta mūsų indėnui? Na, žinoma, plunksnų!

Gauti gražių tikrų plunksnų nėra paprasta, todėl Gimtadienio mugė jums dovanoja puikų plunksnos šabloną – tereikia jį išsikirpti, per vidurį įdėti medinį iešmelį (būtinai buku galu į apačią, kad vaikai neužsigautų!), patepti klijais, sulenkti ir užklijuoti. Jei švęs maži vaikai, medinį iešmelį keiskite plokščiu vienkartiniu šaukšteliu kavai maišyti – jis saugesnis. Tokia plunksna gali tapti ir kvietimu į gimtadienį – tereikia ant jos, prieš suklijuojant, užrašyti tekstą, nepamirštant svarbiausio – kada ir kur vyks gimtadienis, vieno iš tėvų telefono.

Taip pat plunksnas galima sėkmingai naudoti kitiems indėnų gimtadienio tikslams – užkišti už plaukų raiščio, puošti vaišių stalą ar žaidimų vietą. Galite spausdinti spalvotu arba nespalvotu spausdintuvu – spustelėkite paveikslėlį ir susiraskite spausdintuvo parinktį:

plunksna indeno gimtadieniui

Jei laukinių vakarų gimtadienyje dalyvauja ne tik indėnai, bet ir kaubojai, jiems aprangą sukurti dar paprasčiau – užteks kaubojiškos skrybėlės, kad pakviptų laukiniais vakarais, bet jei pridėsite liemenę ar diržą masyvesne sagtimi, languotus marškinius – kaubojus bus kaip iš paveiksliuko nužengęs.

Štai tokiems kaubojams ir indėnams, gimtadienio stalą puikiai papuošite partyinbox.lt dekoracijomis. Užsukite apžiūrėti – puodeliai, lėkštutės, padėklai, kabančios dekoracijos, servetėlės – daug visko, padarysiančio jūsų šventę ne tik gražia, bet ir labai patogia.

Kuo vaišinamasi laukiniuose vakaruose? Šiam teminiam gimtadieniui tiks dauguma barbekiu tipo valgių: kukurūzų spragėsiai, traškučiai iš lavašo, traškūs vištienos gabaliukai, vieno kąsnio pyragėliai su dešrelėmis, naminiai mėsainiai arba gardūs kepsniai su žolelėmis – jų receptus rasite paspaudę ant konkretaus pavadinimo. Puikią pramogą vaikams padarysite paruošę virtų kukurūzų burbuolių – virkite kiek pasūdytame vandenyje apie 20 min., patiekite su sviestu ir druska. Kad indėnams ir kaubojams būtų smagiau doroti kukurūzus – burbuoles perpjaukite skersai per pusę ir į kiekvieną įverkite po medinį iešmelį.

Kokias pramogas sugalvoti laukinių vakarų ir indėnų gimtadieniui?

  • Jei turite specialių dažų piešti vaikams ant veido – galite išpaišyti mažiesiems indėniukams ir kaubojams veidukus, ar padaryti ant rankos laikiną tatuiruotę.
  • Iš žaidimų galima pritaikyti įvairius rungčių žaidimus – kas greičiau atbėgs, taikliau nusvies kamuoliuką, sugalvos geriausią indėnišką šūksnį. Jei švenčiate sode ir turite porą karučių, sukraukite į juos įvairių žaislų, pripučiamų ar paprastų kamuolių, balionų ir leiskite indėnams su kaubojais varžytis, kuris karutį nustatytoje žaidimo trasoje nuveš išbarstydamas mažiausiai daiktų. Tik lankų su strėlėmis, mūsų vaikystėje taip mėgstamų, primygtinai siūlyčiau nenaudoti – tai pavojinga ir gali baigtis rimtais sužeidimais.
  • Trūks indėniškos dvasios? Sukurkite kartu su vaikais indėniškus ar laukinių vakarų nuotykiais kvepiančius vardus vieni kitiems (juk pamenate – Taiklioji Ranka, Erelio Akis, Lengvoji Plunksna?) vietą, kur švenčiate, net ir atskirus vaišių patiekalus galite linksmai pavadinti – traškučiai gali tapti Šlamančiais pėdsakais, tortas – Didžiojo lokio kalnagūbriu, kepsniai – Klastingojo kojoto kepsniais.

Įtraukite į laukinių vakarų ir indėnų gimtadienio kurimą tiek savo pačių, tiek vaikų fantaziją ir paverskite pasiruošimą šventei dar viena smagia pramoga!

Tekstas, nuotraukos ir piešiniai – © Gimtadienio mugė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *