Kukurūzų spragėsiai

Kukurūzų spragėsiai, arba kino vakarėlis namuose

Kino vakarėlis – vienas šaunesnių pasirinkimų vaikų šventei, jei ją ruošiate namuose. Parodykit man vaiką, kuris nemėgtų žiūrėti filmukų!
Kino vakarėlis anaiptol nereiškia, kad vaikai turi įnikti visą krūvą filmų žiūrėti. Filmuką, jei jis ilgametražis, siūlyčiau žiūrėti tik vieną ir tą pramogą atidedant gimtadienio pabaigai, kai visi išsidūkę, padraugavę ir vaišėm gardžiom pasivaišinę. Pats filmukas, žinoma, turėtų būti toks, kurį laaabai norėtų pažiūrėti pats sukaktuvininkas. Idealu, jei pataikytumėte padovanoti tokio filmuko įrašą, kuris tuo metu tik pradedamas rodyti kino teatruose ir visi maži piliečiai trūks plyš svajoja jį pamatyti.

O kad kino vakarėlis būtų pats tikriausias – pasiruoškite naminių kukurūzų spragėsių! Aš siūlau paruošti pusę saldžių, pusę – sūrių.
Prisipažinsiu: kadaise, neįsigilinusi į spragėsių ruošimo subtilumus likau su gerokai prisvilusiu puodu ir sudegusiais kukurūzais, iš kurių tik vienas kitas išsprogo. Ir visą šį reikalą vainikavo žavus svilėsių kvapas…
Iš tiesų kukurūzų spragėsius paruošti paprasta, tereikia tai daryti atidžiai ir pasirinkti gerą talpų puodą (aš naudoju 3 litrų talpos storesniu dugnu). Kukurūzus naudoju paprastus, skirtus spraginimui, šiukštu ne tuos, kurie skirti ruošti mikrobanginėje.

Reikės:
100 g kukurūzų spraginimui,
2 šaukštų neutralaus skonio aliejaus (rapsų ar kokoso).

Saldžiam skoniui suteikti:
1 šaukšto miltinio cukraus (cukraus pudros),
1/4-0,5 šaukštelio cinamono
20 g sviesto

Sūriam skoniui suteikti:
0,7-1 šaukštelis druskos,
20 g sviesto.

 

 • Iš pradžių pasiruošiame sviestelius skoniui suteikti. Puodelyje ant nedidelės ugnies ištirpiname 40g sviesto, padaliname jį į du indelius. Į vieną įmaišome cukraus pudrą sumaišytą su cinamonu, į kitą – druską.
 • Įkaitiname puodą, ant jo dugno pilame aliejų, beriame kukurūzus, pažiūrime, kad jie pasiskirstytų vienu sluoksniu, uždengiame dangčiu ir kaitiname.
 • Išgirdę, kad kukurūzai pradėjo sproginėti, sumažiname ugnį ir gerai pakratome puodą. Kukurūzams kaip reikiant įsišokinėjus, ugnį išjungiame ir vis pakratome puodą, kad kukurūzai nepridegtų ir visi išsproginėtų.
 • Dangtį atidarome tik kukurūzams nurimus – beriame į du dubenis, ant vieno pilame skystą saldų sviestelį ir gerai gerai išmaišome, ant kito – sūrų ir vėl labai stropiai išmaišome.
 • O jei norite pasijausti kaip tikrame kino teatre, suberkite kukurūzus į Party Inbox dėžutes užkandžiams „Pop-corn“. Iš 100 g kukurūzų pripildysite 4 mažesnes arba 2 dideles. Dabar jau tikrai metas pradėti kino seansą!

 

Naminiai kukurūzų spragėsiai

 

Ką dar nuveikti per kino vakarėlį?
Filmų temomis galite pažaisti  „Atspėk, kas aš?“ „Išsitrauk raidę!“ arba „Knygų mįsles“ persidaryti į „Filmukų mįsles“.

 

 

 

 

Nuotraukos: A. Rimaitės

2 Responses

 1. Virginija
  |

  sveikos,o kur butu galima isigyti popieriniu maiseliu spragesiams?
  🙂

 2. Alvilė Rimaitė
  |

  Būtent tokių, kaip nuotraukoje, galima įsigyti partyinbox.lt, vadinasi dėžutės užkandžiams ir būna kelių dydžių. Tekste yra nuoroda į jas, galite spūstelėti ir iš karto pateksite į jų puslapį: „O jei norite pasijausti kaip tikrame kino teatre, suberkite kukurūzus į Party Inbox dėžutes užkandžiams „Pop-corn““.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *