Žaidžiame Knygų mįsles

Knygų mugei dar tebešurmuliuojant, pristatau „Knygų mįsles“! Atsirado šis žaidimas seniai seniai, priešistoriniais laikais, kai pokalbiai telefonu dar būdavo nemokami ir užsimanęs galėdavai pliurpti juo, vyniodamas apie pirštą laidą, kad ir iki pažaliavimo. Būtent tai ir darydavom su mano brangia drauge Giedre – išnaudodavome telefoną be gailesčio: kalbėdavome apie viską ir apie nieką, o kai ir kalbos apie nieką pasibaigdavo, pradėdavome minti knygų mįsles. Kadangi abi alpome dėl tų pačių knygų ir galėdavome jas cituoti mintinai, štai ir liedavosi laidu, iš centro į Lazdynus ir atgal, Mažylio ir Karlsono, Vinetu bei kitų nemirtingų knygų vaikams ištraukos. Gerokai vėliau, jau šiais laikais – mano Viliukui pradėjus domėtis knygutėmis, net nepajutau kaip pradėjome vienas kitam minti knygų mįsles. Jokio tikslaus citavimo aišku nenaudojom, esmė buvo maždaug atkartoti kurią nors charakteringesnę knygos ištrauką, dažniausiai – kokio veikėjo žodžius. Beje tą patį darydavome ir su filmais. Pabandykit, tikrai smagus žaidimas ir kuo puikiausiai panaudojamas vaikiškos šventės metu.

Norint žaisti Knygų mįsles per gimtadienį reikia:

 • Kad susirinkę vaikai mėgtų knygas, jos būtų jiems skaitomos, arba patys jas skaitytų;
 • Kad vienas suaugusysis padėtų vaikams žaisti – perskaitytų korteles; surašytų taškus už teisingus atsakymus; jei sunkiau sekasi atspėti, padėtų užuominomis.
 • Pasiruošti iš anksto korteles su trumpomis ištraukomis iš knygų (arba ir iš filmų). Svarbiausia, kad knygos būtų gerai žinomos ir atitiktų vaikų amžių bei pomėgius, juk kažin ar daug šešiamečių bus sužavėti jei pradėsite minti mįsles iš „Trijų muškietininkų“ ar „Džeinės Eir“.

Na, o žaidimo laimėtojui – atspėjusiam daugiausiai mįslių, galite ir kokį prizą įteikti – šokoladinį medalį ar panašiai. Vaikus reikia paskatint skaityti, tik, žinoma, subtiliai – įkyriai peršamas vaisius nėra skanus!

Čia rasite Knygų mįslių pavyzdį

 

Knygų mįslės gali tapti ir dovana – plačiau apie tai skaitykite čia.

 

5 Responses

 1. Lina
  |

  Atspėjau 10 iš 12, vaikystės knygos dar nepamirštos!

 2. Alvilė Rimaitė
  |

  Šaunuolė!!! Kaip smagu, kad išbandėte! O kurių neatspėjote, Lina?

 3. Lina
  |

  Trolių mumių ir Mergaitės su kuria draudžiama draugauti – šitos net ir nesu skaičiusi..

 4. Jovita
  |

  O, „Mergaitė, su kuria draudžiama draugauti” buvo viena mėgiamiausių knygų vaikystėje 🙂

 5. Alvilė Rimaitė
  |

  Oi, mano irgi! Aš ir dabar ją kartas nuo karto su didžiausiu malonumu paskaitau!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *