Dovanojame Knygų mįsles

Šį, knygiškiausią visų metų savaitgalį, negaliu nustoti kalbėjus apie knygas. Mudu su Vilium, kuris galvos pametimu dėl skaitymo sparčiai vejasi mane, nėrėm į knygų mugę vos jai spėjus praverti duris – ketvirtadienio rytą. Ir žinote kas šiemet man labai krito į akis? Nagi mugės kampai, pilni klegančių moksleivių, panašu, kad autobusais ištisomis klasėmis suvažiavusių iš visos Lietuvos. Kas savo noru, kas ne savo, tačiau žibančių iš susijaudinimo akių, paskubomis skaičiuojamų pinigėlių: „ar man dar užteks šitai?“ sutikome tikrai nemažai. Ir nežinau, gal čia jau koks senėjimo visiškas požymis, bet taip smagu buvo akies krašteliu stebėti tuos vaikus!

Taip norisi, kad vaikai atrastų knygų pasaulį, todėl neiškenčiau neįkišusi čia savo trigrašio, ką mano galva galima padaryti, kad vaikai norėtų skaityti:

 • Skaitydami knygas, stenkitės ne tiesiog sausai perskaityti tekstą, bet ir įsitikinti, kad vaikui jis įdomus bei suprantamas. Jei pasitaiko koks neaiškus žodis, iš karto jį paaiškinkite.
 • Knygas vaikui parinkite labai apgalvotai. Siūlykite tokias knygas, kurios patiks vaikui, o ne  tokias, kurias jus norėtumėte, kad vaikas skaitytų. Jei vaikui labai patinka mašinytės, tai pabandykite kartu su juo nueiti į knygyną ir išsirinkti knygą apie mašinas. Jei vaikas galvą pametė dėl kokio nors filmo, pasidomėkite, gal išleista knyga, pagal kurią sukurtas filmas – pasiūlykite ją vaikui. Man atrodo, be galo svarbu knygas pateikti kaip šventę, kaip nepaprastą malonumą ir tik šiukštu ne kaip kokią prievolę.
 • Kurkite tradicijas su knygomis – tarkim mes su Viliumi, kiekvieną sykį nukeliąvę į Nidą būtinai aplankome jaukų ponios Nijolės knygyną ir jame išsirenkame patinkančią knygą. Knygų mugė irgi jau tapo labai laukiama tradicija.
 • Pirkite vaikui knygas, padėkite jam pajausti malonumą kurti savo biblioteką. Žinoma, visų knygų nesupirksi, bet tikrai yra daug tokių, kurias vaikas skaitys ne po kartą. Esu girdėjusi: „oi, kam vaikams tiek knygų pirkti, juk jie taip greitai jas išauga…“ Na taip, kelnes dar greičiau išauga, tai gal ir jų neverta pirkti?
 • Pasitelkite tą tikrai stebuklingai veikiančią žaidimo formą – žaiskite knygų mįsles, iš pasirinktos raidės vardinkite knygas ar jų veikėjus, patys susikurkite įvairiausių žaidimų su knygomis!

 

Knygų mįslės kaip dovana

Apie knygų mįsles kaip žaidimą rasite čia. O dabar trumpai apie tai, kaip jas paversti dovana-staigmena, tinkančia visiems, kurie mėgsta ne tik skaityti, bet ir pasitikrinti savo žinias.

  1. Visų pirma pagalvokite kokios skaitytos knygos labai patiko tam, kam ruošiate staigmeną.
  2. Atrinkite iš tų knygų linksmesnes, išskirtinesnes ištraukas ir jas atspausdinkite ar tiesiog ranka surašykite ant atskirų lapelių.
  3. Lapelius sunumeruokite, susukite į skritinukus, perriškite kiekvieną siūlu tarsi kokį raštą senovinį ir sudėkite į dailų indą ar dėžutę. Ten pat sudėkite ir atsakymus. Atsakymus taip pat atspausdinkite ar surašykite ant atskirų lapelių, sulankstykite ir sunumeruokite, kad tas numeriukas matytųsi neišvyniojus lapelio.

Ir tiek – staigmena paruošta, telieka traukti po vieną skritinuką, įminti mįslę ir pasitikrinti atsakymą išilankstant tuo pačiu numeriu pažymėtą lapelį.

Čia rasite Knygų mįslių pavyzdį

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *