Gimtadienio kepurėlės kaip pasidaryti

Gimtadienio kepurėlės – kaip pasidaryti?

Apie gimtadienio kepurėles daug pasakoti nereikia, visi žinom, kokį magišką poveikį jos daro vaikams: užsidėjus viskas pasikeičia, tarsi po kokio burtininko skrybėle – ir saulė ryškiau sušvinta, ir nuotaika žaibiškai šauna į viršų – iš karto tampa aišku, kad patekai į vieną geriausių dalykėlių pasaulyje: gimtadienio šventę! Net ir mano dvejų metukų Nidutė puikiai žino šventinių kepurėlių reikšmę ir vos tik jas užmačiusi ima šūkauti: „Ūhū! Niamniu tortų!!!“

Gimtadienio kepurėles nesudėtinga pagaminti patiems. Žinau, žinau, kad dabar jų visokių gražių galime nusipirkti, bet… darydami patys, gimtadienio kepurėles galėsime susikurti labiau asmeniškas: su skaičiais, raidėmis ar net ir visais vardais. Jei rinksimės retesnę gimtadienio temą, gali būti paprasčiau rasti norimą popierių nei pačias kepures. Be to, gimtadienio kepurėlių gaminimas suteiks malonumo mėgstantiems kurti, į jį galima įtraukti ir vyresnius vaikus. Kartu, tai gali būti būdas panaudoti spintoje budinčias dovanų popieriaus atsargas, nes šias šventines kepures galima padaryti ir iš jo.

 Reikės:

  • spalvoto popieriaus (dovanų arba puskartonio  A1 lapais);
  • plonesnio spalvoto popieriaus dekoravimui (nebūtinai);
  • žirklių arba specialaus peiliuko popieriui;
  • pieštuko;
  • dvipusės lipnios juostos;
  • skylamušio;
  • juostelės arba plonos gumutės.

Dar apie popierių –  jo reikia turėti didesnių išmatavimų, nes vienos kepurėlės skersmuo – 30-32 cm. Iš bėdos gali tikti A3 lapas, bet iš jo tepadarysite 1 kepurę. Geriausia, jei pavyktų gauti kiek padidintų išmatavimų (64×90 cm) A1 popieriaus. Iš tokio lapo pagaminsite 4-5 kepures, o jei jis labai storas, tai ir 8-10.

Gaminame gimtadienio kepurėles:

Ant popieriaus lapo apsibrėžiame 30-32 cm skersmens apskritimą. Geriausia tai padaryti ant popieriaus uždėjus reikiamo skersmens indą, dangtį ar pan. Išsikerpame nusipieštą apskritimą žirklėmis ar specialiu peiliuku popieriui. Lenkiame apskritimą per pusę (jei turimas popierius labai storas – galime apskritimo nelenkti, o perkirpti per pusę ir toliau daryti 2 kepures). Jei lenkiame iš dovanų popieriaus, pažiūrėkime, kad jo piešinukai neatsidurtų ant kepurės aukštyn kojom. Jei norime, padarome kepurėlei kutus iš plonesnio popieriaus juostelės: šios juostelės vieną galą sukarpome norimo plonumo kutais, juostelę susukame ir lipnia juosta priklijuojame prie perlenkto apskritimo centro.

 

Toliau sukame perlenktą apskritimą į kepurėlę iki norimo dydžio ir suklijuojame dvipuse lipnia juosta. Jei reikia, iš vidaus, kepurėlės sluoksnius irgi paklijuojame lipnia juosta. Iškerpame ir lipnia juosta priklijuojame papuošimus.

Skylamušiu pramušame skylutes priešingose kepurėlės pusėse. Įveriame juostelę ar kaspinėlį.

Gimtadienio kepurėlės šventei pasiruošusios!

Daugiau gimtadienio kepurių idėjų – „Šventinės kepurėlės – lego, pabaisiukų, kiškio ir fermos gimtadieniams“.

Nuotraukos: A. Rimaitės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *