šventinės kepurėlės lego pabaisiukų kiškio ir fermos gimtadieniams

Šventinės kepurėlės – lego, pabaisiukų, kiškio ir fermos gimtadieniams

Apie tai, kaip patiems paprasta padaryti šventines kepurėles, kalbėjome prieš kelis metus. Tuomet kelias kepures susukau iš dovanų popieriaus bei puskartonio, o šiandien noriu parodyti didesnę gimtadienio kepurėlių įvairovę – aš varijavau keturiomis temomis, tačiau turėkite minty, kad įjungus ponią fantaziją, gimtadienio kepurėles pagaminti galime ir bet kuriai kitai norimai temai. Kepurėles gaminti smagu, o tokių pačių neturės niekas kitas!

Trumpai pakartosiu gaminimo eigą: ant A1 ar A3 formato popieriaus dedame 30-32 cm skersmens indą, apibrėžiame apskritimą ir iškerpame. Lenkiame per pusę, jei popierius storas, perkerpame per lenkimo liniją ir gaminame 2 kepures, jei plonesnis – toliau gaminame vieną kepurę iš dvigubo popieriaus. Turimą apskritimo pusę vyniojame į tūtą, suklijuojame iš vidinės pusės klijais, lipnia juosta ar susegame segikliu. Šonuose skylamušiu ar adata praduriame skylutes ir įveriame apvalią gumą ar kaspinėlį. Vietas, kur įverti kepurės raišteliai, iš vidinės kepurės pusės galime sutvirtinti lipnios justos gabalėliais.

Pradėkime nuo lego kepurėlių – tereiks spalvoto ir šiek tiek balto popieriaus bei paprasto spausdintuvo. Lego veidukus spausdiname ant geltono popieriaus, aš spausdinau iš šios nuorodos, norint, google rasime ir kitokių.

Iš balto popieriaus iškerpame reikiamo dydžio apskritimus, ant jų klijuojame iškirptus lego veidukus, leidžiame kelias minutes išdžiūti. Gautas detales klijuojame ant spalvotų pusapskritimių, sukame kepurėles ir – turime puikų šauniųjų kaladėlių gimtadienio akcentą!

Kiškis – jį susukau iš IKEA vyniojamo popieriaus vaikų darbeliams. Priklijuojame kelias detales iš pilko bei rausvo popieriaus, nupiešiame flomasteriu akis ir snukutį ir gauname smagią kiškio kepurėlę, tinkančią ne tik žvėriukų gimtadieniui, bet ir pavasarį atkeliausiančioms Velykoms nuspalvinti.

 

Gyvuliukų ferma, arba gimtadienis ūkio tema –  čia norėjau parodyti, kad į šventinių kepurėlių gamybą galime įtraukti ir įvairesnių medžiagų – paršiuko ausytės iš plonesnio veltinio (klijuota medžiagai tinkamais klijais, prieš tai keliais dygsniais sutvirtinus lenkimo liniją siūlais), ančiukas puoštas spalvota plunksnele (rasite rankdarbių parduotuvėse), karvė – tiesiog išmarginta flomasteriu. Į fermą gali atliuoksėti ir aukščiau parodytas kiškis, panašiu principu galime sukurti ir asiliuką, aviuką ar kitus gyvuliukus.

Pabaisiukai, arba linksmųjų monstrų gimtadienis – šias kepurėles kurti paprasčiausia ir linksmiausia, tad jų gamybą galime pasiūlyti ir mažiesiems gimtadienio svečiams, kaip smagią pramogą. Net ir konkursą linksmiausio monstriuko galima surengti. Tereikia spalvoto popieriaus, įvairaus dydžio popierinių akių, dantų, flomasteriu nupieštų burnyčių, spalvoto popieriaus atraižų. Jokių taisyklių nei simetrijos – monstriukai gali būti vienakiai ar penkiakiai – kuo neįprasčiau, tuo linksmiau.

Į gimtadienio kepurėlių gamybą būtinai įtraukime ir vaikus – kūrybiškai ruoštis savo šventei ir smagu, ir naudinga. Mano pasiūlytos mintys gali tebūti užuomina jūsų pačių idėjoms – vietoje spalvoto popieriaus galima rinktis paprastą baltą ir kepures išpiešti guašu ar flomasteriais, prašmatnias kepurėles galime susukti iš veltinio, puošti karoliukais, sagutėmis, blizgučiais. Tokios kepurėlės tarnaus ilgą laiką kaip žaidimų draugės ir vaikų kambario puošmenos. Smagių kūrybinių atradimų!

Nuotraukos Alvilės Rimaitės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *