gyvūnųkaukėsvaikamsiš popierinių lėkščių

Gyvūnų kaukės vaikams iš popierinių lėkščių

Gruodžio kalendorius sparčiai pildosi – šventė mokykloje, šventė darželyje, šventė būrelyje ir visur reikia kažkuo būti! Kad karnavalo kaukės vaikams netaptų mums, mamoms, galvos skausmu, siūlau į viską žiūrėti paprasčiau. Vienas sprendimų – greitai padaromos gyvūnų kaukės iš vienkartinių popierinių lėkščių. Pakanka nuspalvoti guašu ir kaukė gatava! Norint rimtesnės – popierinę lėkštę galima apklijuoti veltiniu, flisu ar kita medžiaga, padaryti snukutį–nosį iš plastikinio Kinder kiaušinio.

Žvėrelių kaukes galima daryti karūnos tipo – priklijuoti prie ratu suklijuotos popieriaus juostos; galima įverti gumą arba priklijuoti medinį pagaliuką ir kaukę laikyti rankoje, pridėjus prie veido. Pastarasis būdas, man atrodo, tinkamas tik vaidinimui, o ne visai šventei – kokiam vaikui patiks laikyti ranką kaukėje, o kaip žaisti, kaip dovanas pakuoti?

Geriausios, mano galva, karūnos tipo kaukės – netrukdo kvėpuoti, žiūrėti, patikimai laikosi, o ir vaiko šypsena matyti. Norint įdomiau – kaukę galima klijuoti ne prie popieriaus juostos, o prie popierinės karūnos – karūnų šablonus rasite čia.
Būtent taip padaryta mano liūto kaukė – ji Nidai taip patiko, kad visą dieną ją mūvėjo, o į vakarą, mūsų švelnioji mergaitė net rimtai kandžiotis pradėjo! Sakė, čia ne aš – čia liūtas, rrrrr!

Jei gaminama kaukė su įveriama guma, labai siūlau padaryti nosį – geriau priglus prie veido, bus žymiai patogiau. Mano šių metų atradimas – super patogios nosys iš plastikinio Kinder kiaušinio konteineriuko: tereikia nukirpti dėžutės dangtelį, priglaudus kiaušinį prie kaukės apsibrėžti pieštuku nosį, ją iškirpti ir toje vietoje įsprausti popierine servetėle apsuktą  plastikinį kiaušinį. Servetėlė reikalinga ne tik tam, kad nosis skylėje tvirtai laikytųsi, bet ir tam, kad galėtume nudažyti norima spalva.

Reikės: vienkartinių popierinių lėkščių, guašo, žirklių, klijų, medžiagos atraižėlių, permatomos lipnios juostos.

Apie spalvas – jei jūsų guašo dėžutėje, kaip ir maniškėje gyvena 6 spalvos, neskubėkite lėkti pirkti didelių rinkinių, daugelį spalvų susimaišysime patys:

Raudona + mėlyna = violetinė
Raudona + geltona = oranžinė
Raudona + žalia = ruda
Mėlyna + geltona = žalia
Mėlyna + pilka = tamsiai pilka
Geltona + žalia = mėlyna

Apie kaukių gamybą – aš naudojau vidutinio dydžio, 18 cm skersmens lėkštes, vaikų kaukėms jos tinkamiausios.

Prieš kuriant gyvūnus, siūlau pieštuku švelniai pasižymėti kur ką piešime, išsikirpti norimas detales. Jei kerpame skyles akims, iškirptas kartonas gali būti panaudotas žvėrelio ausims. Ausis patikimiau klijuoti ne klijais, bet permatoma lipnia juosta. Akis galime piešti, klijuoti nupieštas arba įsukti įsukamas akis,skirtas pliušiniams žaislams (rasite audinių, rankdarbių parduotuvėse).

Mano sukurtos gyvūnų kaukės – pandos, meškino, pingvino, viščiuko, lapės ir liūto, panašiu būdu galima sukurti daugelio žvėrelių personažus:

Daugiau idėjų vaikų karnavalui:

Karūna iš blizgių vielučių

Paprastos idėjos karnavaliniams kostiumams

Nuotraukos: Alvilės Rimaitės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *