Tiulio sijonėlis, kurio nereikia siūti

Tiulio sijonėlis, kurio nereikia siūti

Tiulio sijonėlis – kai norisi pasijausti maža karalaite ar lyg debesėlis lengvute šokėja. Jis nepamainomas princesės, fėjos ar drugelio gimtadieniui, snaigės karnavaliniam kostiumui. Mažai mergytei progų pasipuikuoti tokiu sijonuku apstu, o pasiūti jį labai paprasta ir tam visai nebūtinos didelės draugystės su adata. Tiesą sakant, jo net siūti nereikia – tiulio sijonėlis paprasčiausiai surišamas iš medžiagos juostelių. Pora valandų – ir sijonukas paruoštas.

Tiulio sijonėliai paprastai rišami iš standesnio tiulio ir šios medžiagos reikia nepagailėti. Kiek jos reikės tiksliai – apsiskaičiuokite pagal norimą sijonuko ilgį. Visų pirma reikia apskaičuoti vienos rišamos juostelės ilgį – jis skaičiuojamas taip: sijonuko ilgis x 2, plius 10 cm, kurie „pradings“ juostelės surišimo vietoje. Pavyzdys – aš, Nidutės 85 cm ūgiui rišau 20 cm ilgio sijonėlį, taigi, vienos  juostelės ilgis turėjo būti 50 cm. Vienos juostelės plotis – 10 cm, mažiausiai reikės 52 juostelių (aš tiek ir panaudojau), todėl 20 cm ilgio sijonukui reikės mažiausiai 2 metrų tiulio (130 cm pločio). Tačiau, galima rišti ir daugiau – 2,5 metro (65 juosteles) – sijonukas bus tankesnis, labiau papuręs. Juostelių skaičių reikėtų didinti ir pagal mergaitės juosmens apimtį – 4-5 metų mergaitei reikės mažiausiai 65 reikiamo ilgio juostelių.
Jei rišite labiau papurusį, ilgesnių juostelių sijonuką, mergaitei paaugus, galėsite juosteles perrišti ant platesnės gumutės.

Pasiruošiame viską, ko reikės tiulio sijonėliui
Pasiruošiame viską, ko reikės tiulio sijonėliui

20 cm ilgio sijonėliui (80-86 dydžio) reikės:
2-2,5 metrų tiulio (130 cm pločio),
platesnės gumutės,
7 dekoratyvinių gėlyčių,
kaspinėlio,
žirklių,
adatos su siūlu.

Rišame tiulio sijonėlį:

Pamatuojame mergytės liemens apimtį ir pasiuvame reikiamo dydžio gumutę sijonuko talijai (labai aptemptos nedarykite, turės tilpti rišamos juostelės).
Tiulį susikarpykite dalimis į norimo ilgio gabalus. Mūsų atveju, jei siuvame 20 cm ilgio sijonuką, reikės 50 cm ilgio tiulio gabalų. Taigi 2-2,5 metrų tiulio padaliname į 4 arba 5 gabalus. Tiulį kirpti geriausia susukus į ruloną – susisukame tiulį į 2-2,5 metrų ilgio ruloną ir sukerpame į 4 arba 5 dalis po 50 cm.
Dabar turimus gabalėlius, jei kirpome susuktus į ruloną, išsivyniojame ir suvyniojame statmenai buvusiai vyniojimo krypčiai. 1 rulonėlis turi gautis 130 cm ilgio, jį sukerpame į 13 dalių po 10 cm. Tą patį padarome su kitais rulonėliais. Turime 52-65 juosteles 50 cm ilgio ir 10 cm pločio.

Tiulį susikarpome 10 cm pločio juostelėmis
Tiulį susikarpome 10 cm pločio juostelėmis

Sijono talijos gumutę uždedame ant kėdės atlošo ar kito panašaus daikto (tik žiūrėkite, kad per daug neištemptų gumos) ir pradedame rišti. Perlenkiame juostelę pusiau, ir, žiūrinčią kilpa žemyn, užkišame tarp kėdės atlošo ir gumos. Laisvais juostelės galais apkabiname gumutę, neriame juos žemyn per kilpą ir gražiai įtaisome.

Pradedame rišti juosteles
Pradedame rišti juosteles

Taip rišame visas juosteles.

Juostelių vis daugėja
Juostelių vis daugėja

Baigę rišti imamės sijonuko puošybos. Sijonuko priekyje kas 3-4 juostelė prisiuvame gėlytes.

Prisiuvame gėlytes
Prisiuvame gėlytes

Nugaroje prisiuvame surištą kaspinėlį. Prieš siūdami kaspinėlio galus labai atsargiai nudeginame, kad neirtų.

Prisiuvame kaspinėlį
Prisiuvame kaspinėlį

Štai ir turime tiulio sijonėlį.

Jau turime tiulio sijonėlį!
Jau turime tiulio sijonėlį!

Galime kviesti mažąją ponią pasimatuoti!

Tiulio sijonėlis paruoštas
Tiulio sijonėlis paruoštas

 

Nuotraukos: A. Rimaitės

2 Responses

 1. Jutam
  |

  Labai puikus sijonukas! Aciu uz pasidalinra ideja🤗
  Neseniai ir as padariau panasu. O kaip jus sukarpote tiuli juostelemis,kad lygiai gautusi? Gal galit placiau apie karpyma rulonais?🤔🤗😊🙈
  Man didziausias issukis ir buvo karpymas. Sukarpiau nekygiaumu,bet nesimato ant sijonuko😊

 2. Alvilė Rimaitė
  |

  Sveiki, Jutam, smagu, kad patiko sijonuko idėja. Kadangi maniškė pupa jau išaugusi iš tokių puošmenų, sijonukų dirbtuvės seniai mano namuose beveikė. Tačiau atsimenu, kad tikrai nereikalingas didelis lygumas toms juostelėms, nelygumai gerai pasislepia. Apie sukirpimą plačiau – sijonuko gamybos aprašymo pirmose pastraipose 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *