Kaip pasidaryti pom poms iš tiulio

Pom poms – kaip juos pasidaryti iš tiulio

Nors išgirdę gražuolių pūkuočių pom poms pavadinimą dažnai dar išplečiam akis, šen bei ten sušvytruojant puošniuosius burbulus matėm daugelis. Dičkes pilnavidures gėles primenantys papūstžandžiai tįsta nuo lubų žemyn, sušoka į girliandas, vainikuoja dovanas ir kitaip įsitvirtina šventinių dekoracijų pasaulyje. Pom poms pagaminti galima iš šilko popieriaus, siūlų ir kitų medžiagų. Na, o mes, imkime ir sukurpkime pom poms iš tiulio.

Anglų kalba internete gausu video kaip pom poms pagaminti iš tiulio juostos, tačiau man tokios aptikti nepavyko. Esu bandžiusi daryti iš nailoninių plačių kaspinų (tokių, kuriuos vaikystėje į kasas mamos mums pindavo), bet gavosi visiškas šnipštas – nespėjus žirklių atitraukti, prakirpti kaspino galai ėmė pasiutusiai irti, o ir patys kaspinai nepakankamai standūs, kad iš jų išeitų padorus pom pomsas. Taigi, gaminsim pom poms iš tiulio atraižos – tik būtinai, būtinai kaip reikiant standaus.

30cm skersmens burbului reikės: 60 cm x130cm standaus tiulio; 18cm skersmens burbului reikės: 36cm x130 cm standaus tiulio, žirklių.
    Tiulį susikerpame juostelėmis tokiu pačiu būdu, kaip ir rišant tiulio sijonėlį. Didįjį pom poms aš kirpau 13 cm pločio ir 30 cm ilgio juostelėmis, mažąjį – 7 cm pločio ir 18 cm ilgio. Tiulį kirpti geriausia susukus į ruloną – didžiajam burbului susukame 60 cm ilgio ruloną ir jį perkerpame į 2 dalis. Šias dalis išsivyniojame ir suvyniojame statmenai buvusiai vyniojimo krypčiai. 1 rulonėlis turi gautis 130 cm ilgio, jį sukerpame į 10 dalių po 13 cm. Tą patį padarome su kitu rulonėliu. Turime 20 juostelių 30 cm ilgio ir 13 cm pločio.
Pasiruošiame žirkles ir tiulį
Tiulį kirpti geriausia susuktą į ruloną
Perkerpame į 2 dalis, kurias pervyniosim statmenai

Mažajam burbului galime vynioti ir kirpti kitu būdu – patogesniu mažom juostelėm, tačiau esmės nekeičiančiu. Susivyniojame 130 cm ilgio ruloną ir jį sukerpame į 18 juostelių po 7 cm pločio ir 36 cm ilgio. Juosteles sudedame viena ant kitos ir perkerpame statmenai per pusę. Gauname 36 juosteles po 7 cm pločio ir 18 cm ilgio.
Susikarpėme, vadinasi didžioji dalis darbo padaryta – judam toliau. Juosteles sudedame viena ant kitos. Nepergyvenkite jei iškirpote nelygiai – surišus ir iškedenus, nelygumai pasislėps.
Jei norime, galime pačius juostelių galiukus apkirpti pusapvaliai, tačiau tai nebūtina. Imame ploną tiulio atraižėlę (jei neliko karpant, galit atsiriekti nuo kurios platesnės juostelės) ir surišame juosteles į krūvą, užrišame patvarų mazgą. Gauname tokią varlytę.
Imam tą varlytę ir transformuojam į burbulą – ištampom, iškedenam kiekvieną juostelę, kad neliktų sulipusių ir visos į priešingas puses žiūrėtų.

Juosteles sudedame viena ant kitos
Surišame per vidurį ir gauname varlytę
Tiulį pradedame kedenti

Štai ir turime pom pom – su tiulio atraižėlės, kuria surišome, galais, galime jį tvirtinti prie girliandos, dovanos, ar kur tik norime.
Kadangi gaminome baltą ir rožinį burbulus, gali pasirodyt, kad jie išskirtinai mergaitiškos dekoracijos. Tačiau parinkus spalvas, pom poms galima drąsiai naudoti ir mažo berniuko gimtadieniui ar krikštynoms. Lengvučiai, žavūs, spalvingi – pom poms šaunios šventinės dekoracijos!

Pom poms iš tiulio – dekoracijos šventei

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *