vaikų žiemos darbeliai-ir-kūrybinės-pramogos

Vaikų žiemos darbeliai ir kūrybinės pramogos

Žiema – puikiausias metas vaikų kūrybiniams darbeliams: viena vertus, žiemiškas oras ne visuomet draugiškas ir tinkamas lauko pramogoms; kita vertus, šaltasis metas kupinas smagių temų, kuriomis vaikai gali šauniai varijuoti savo darbeliuose. Tokias kūrybines pramogas galime drąsiai kviesti ir į žieminukų gimtadienius: mažiausiems dailininkams suorganizuoti sniego dažymo konkursą; vyresniems – senių besmegenių, kaukių ar kalėdinių žaisliukų dirbtuves.

Senių besmegenių dirbtuvės. Šauniausių sniego seneliukų galime pasigaminti iš kamščių, šenilo vielučių ir veltinio atraižų. Kamštį nudažome baltai – geriausia akriliniais dažais, tačiau tinka ir guašas. Paliekame išdžiūti. Uždedame pūkuotą šenilo vielutę susuktais galais – seniui ausys nešals. Aprišame veltinio šaliką karpytais galais. Flomasteriais nupiešiame akutes, nosį ir sagutes. Įstatę į senio viršugalvį vielutės kilpą, galėsime kabinti ir ant eglutės.

Senius besmegenius vaikai gali susikurti ir iš skaidraus plastiko stiklinių bei flomasterių, skirtų piešti ant tekstilės. Neturėdama oranžinio flomasterio, senių nosis priklijavau iš veltinio. Pripildytos pieno, stiklinės virs linksmuoliais besmegeniais.

Piešti ant sniego patinka ne tik mažyliams, bet ir vyresniems vaikams – juk taip smagu padaryti ką nors kitaip, nei įprasta. Sniegą spalvoti geriausia guašu, o bijoti, kad jis skubės ištirpti tikrai nereikia – kambario temperatūroje, įdėtas į indą, sniegas gerą valandą dar būna sniegu. Mūsų draugė Evelina iš sniego namie lipdo ir kepa pyragus bei sausainius, tiesa, mama prieš tai jai uždeda dvigubą pirštinių apsaugą nuo šalčio ir drėgmės – plonas lateksines ir dar megztas pirštines.

Belaukdami švenčių, vaikai gali viens du pasigaminti Advento žibintus – vėliau jie tiks ir Kalėdoms apšviesti. Apie žibintus plačiau – čia.

Advento kalendorių mažieji taip pat gali padėti kurti – eglutes iš keksiukų popierėlių klijuoti sugeba ir maži pirščiukai.

Mažiesiems darželinukams įkandamos ir eglutės iš popieriaus bei skalbinių segtukų. Iš popieriaus iškerpame trikampius ir juos dekoruojame: piešiame; klijuojame blizgučius, sagutes, konfeti, spalvoto popieriaus gumuliukus; galime apvyti siūlais (siūlo abu galiukus priklijuojame kitoje eglutės pusėje). Tada segame skalbinių segtuką – eglutės kamieną ir pastatome. Svarbu, kad segtukai būtų kokybiški, lygia apatine dalimi – tik tokie stovės ir negriuvinės. Jei dėl nekokybiškų segtukų eglutės virsta, siūlau jas prilipdyti su plastelinu.

Su vyresniais sukursime ir sudėtingesnių eglučių variacijų – iš plaušo arba šieno. Reikės – kelių saujų plaušo arba šieno; virvelės ar siūlo; cinamono lazdelės arba paprasto pagaliuko; gimtadienio kepurės ar kito iš popieriaus susukto kūgio; šiek tiek klijų, karoliukų, sagučių eglutėi puošti. Ant popierinio kūgio dedame plaušą arba šieną, rankomis suformuojame kūgį ir aprišame virvele. Ištraukiame kepurėlę, o pasigamintą plaušo kūgį dedame ant cinamono lazdelės, prieš tai jos galiuką patepę klijais. Eglutę smeigiame į gėlininko kempinę arba pupų/riešutų/ryžių ar kito balasto pripildytą pintinę. Galima įsmeigti ir į obuolį, o šį apvynioti folija ar plaušu. Puošiame eglutę turimais papuošalais – karoliais, sagutėmis, konfeti.

Eglutė iš virvelių ar siūlų. Popierinį kūgį apvyniojame folija ir gausiai patepame vazelinu (kitaip folija prisiklijuos prie eglutės!). PVA klijų buteliuką praduriame adata ir per jį perveriame virvelę arba siūlą. Virvelę pamažu traukiame per klijų buteliuką ir vyniojame ant kūgio. Paliekame sustingti kelioms valandoms kambaryje. Atsargiai išimame kūgį. Tokia eglutė ir viena visai graži, ypač, jei po ja pastatysime šviesos diodų lemputę. Norint, eglutę galima ir papuošti – apklijuoti karoliais, konfeti.

Tokia pačia technika pagaminami ir eglutės burbulai iš siūlų. Ant pripūsto mažo baliono apvyniojame per klijų buteliuką pertrauktą virvelę/siūlą. Paliekame sustingti, balioną praduriame ir išimame. Į didesnį burbulą galime įstatyti šviesos diodų lemputę, tik būkime atsargūs ir nestatykime žvakių atvira liepsna.

Daugiau pačių pagaminamų kalėdinių žaisliukų idėjų, iš kurių ne viena tiks ir darželinukams, rasite šioje temoje.

Žiema – karnavalų metas, tad vaikai kartu su jumis gali susikurti smagių kaukių iš popierinių lėkščių arba iš naudoto dovanų popieriaus išsikarpyti snaigių, naujametinių konfeti ar karūną.

Žaisdami su sausainių formelėmis, vaikai gali nupiešti žavių atvirukų ar pagaminti dovanų popierių.

Smagių akimirkų kuriant žiemos darbelius!

Nuotraukos: Alvilės Rimaitės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *