10 būdų kaip panaudoti sausainių formeles

10 būdų, kaip panaudoti sausainių formeles

Sausainių formelės tik sausainiams kepti tinkamos? Nesutinku! Tai labai universalus daiktelis ir tuo įsitikinti dabar pats metas – artėja šventės ir jas ruošiant gerbiamas kepinių pjaustykles iš stalčiaus galime traukti kone kasdien.

Sausainių formelės yra nepakeičiamas trafaretas daugeliui gyvenimo atvejų, bent jau mamoms. Jomis pasinaudojant galima išsikirpti originalius nutrinamus loterijos bilietus – detaliau apie jų gamybą skaitykite čia. Kalėdinei loterijai, jei tokią sugalvosim surengti, puikiai tiks žvaigždės formelė.

Mažąjai fėjai reikia burtų lazdelės? Vėlgi imame žvaigždę, dedame prie veltinio ar kartono, iškerpame ir pritvirtiname klijais ar segtuku.

Kalėdiniams žaisliukams siūti ar išlankstyti iš vielos – širdelės, žvaigždės, eglutės ir visa kita.

Norisi originalaus dovanų popieriaus? Teptuku patepame formelės kontūrus guašu ir smagiai antspauduojame paprastą vyniojamą popierių. Antspauduoti galime ir kurdami sveikinimo atvirukus.

Atvirukus ar dovanų popierių kurti su sausainių formelėmis galima ir kitaip – vaikams ir ne vaikams tešlos pjaustyklės pasitarnaus kaip trafaretas piešiant. Aš spalvojau akvarele, tačiau tiks ir guašas, pieštukai, flomasteriai ar kreidelės.

Sausainių formelių pagalba mitriai pasigaminsim aplikacijų rūbams ar kitiems siuviniams dekoruoti.

O kepinius dekoruoti galime sausainių formele išpjaustę marcipano masę.

Sausaininėmis pjaustyklėmis galima šauniai išpjaustyti arbūzą ar melioną ir pagaminti puikių vaisių vėrinukų.

Pjaustytą arbūzą užšaldę turėsime arbūzinių ledinukų!

Pabaigai grįžkime prie artėjančių Kalėdų – greito meduolinio namelio durys ar langelis taip pat šauniai išpjaustomi sausainine forma.

Ir, žinoma, nepamirškime, kad su sausainių formelėmis galime iškepti įvairiausių ir skaniausių sausainių. Bet ir čia būkime kūrybingi, neskubėkime pirkti galybės skirtingų formelių – apverstas meškiukas gali virsti elniuku, eglutės formą apvertę nusipaišysim barzdotą Kalėdų Senelį, o skaičius 4 gali virsti dovanų maišeliu ar batukais.

Kūrybingo ruošimosi šventėms!

Taip pat skaitykite:

10 būdų, kaip panaudoti keksiukų formą

Nuotraukos: Alvilės Rimaitės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *