linksmieji fejerverkai, arba kaip pasidaryti konfeti

Linksmieji fejerverkai, arba kaip pasidaryti konfeti

Pyyykšt, poookšt, puuuf, paaaf – ar už jūsų langų jau pokši petardos? Už mūsiškių švilpteli viena kita, repetuodama didįjį naujametinį skrydį – pats metas pakalbėti apie tai, kaip namuose pagaminti smagius ir nepavojingus fejerverkus, kitaip tariant konfeti – spalvingų popierėlių lietų. Juo saliutuoti galima tiek naujametę naktį, tiek gimtadienio ar kitos šaunios šventės proga.

Popieriaus puodelis ar rankšluosčio tūtelė, balionas ir konfeti popierėliai. Jų galima nusipirkti gatavų, ar prispausti skylamušiu iš spalvoto popieriaus – puikus būdas panaudoti kalėdinį, iš kurio dovanos jau išlukštentos. O jei nesinori vargti po šventės, renkant smulkiuosius popierėlius, pasidarykime mažų siūlų bumbulų ar gabalėliais sukarpykime blizgią kalėdinę girliandą. Jie šauna viršun taip pat smagiai, o surenkami žymiai paprasčiau. Mano Nida jau kelintą dieną trepsi po namus jais saliutuodama – pati iššauna, pati susirenka ir iš naujo fejerverkų patranką užtaiso.

Konfeti patrankai:

 • popierinio rankšluosčio kartoninės tūtelės ir guašo su teptuku, arba popierinio puodelio
 • žirklių
 • kelių balionų

Variantai konfeti lietui:

 • skylamušis ir spalvoto popieriaus atraižos
 • siūlų bumbulai
 • karpyta blizgi eglutės girlianda
 • pirktiniai konfeti

Gaminame konfeti iš popierinio rankšluosčio tūtelės arba popierinio puodelio:

1. Popierinio rankšluosčio tūtą padaliname į 2-3 dalis ir kartu su vaikais nuspalvojame guašu. Paliekame nudžiūti. Vietoje dažymo tūtą galime apklijuoti plonu dekupažo popieriumi. Jei patranką gaminame iš popierinio puodelio – nedidelėmis žirklėmis iškerpame popierinio puodelio dugną.

2. Skylamušiu prikarpome spalvotų popierėlių – vaikams tai daryti labai patiks, ypač, jei pasiūlysime pažaisti biurą: taukšt taukšt it kokie svarbūs dokumentų administratoriai. Popierėlių reikia daug, todėl popierių karpykime kelis kartus sulenkę – darbas eisis greičiau.

3. Nukerpame baliono viršų ties platesne dalimi, užrišame jo galą.

4. Užtempiame balioną ant popieriaus tūtos ar puodelio, įberiame vidun spalvotų popierėlių, įtempiame baliono uodegėlę ir staigiai paleidžiame: puuufff – iš dangaus pabyra spalvingas lietus!

Gimtadienio-muge-konfeti

 

Nors konfeti fejerverkai saugūs, tačiau, mažų vaikų su jais nepalikime vienų, – kad neužsigautų su įtemptais balionais, ar į vidų nepridėtų sunkesnių daiktų. Vasarą popierinio puodelio vidun galima įpilti šiek tiek vandens – smagus pasitaškymas karštai dienai garantuotas!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nuotraukos: Alvilės Rimaitės

2 Responses

 1. Konfeti
  |

  Ačiū už tokią išsamią informaciją ir nurodymus kaip pasigaminti savo konfeti 🙂 kaip sukonstruoti savo mini patranką tai sudėtinga, bet aišku, o jau kaip pasigaminti pakankamai ir daug “šovinių”.. 🙂 tai gali užimti begalę laiko, norint prisikarpyti reikiamų skraidukų 🙂 Geriausia tai nusipirkti profesionalių konfeti, kurie, žinai kad, tikrai suveiks ir nepaves lauktą akimirką 🙂

 2. Alvilė Rimaitė
  |

  Iš tiesų, šiame konfeti nieko sudėtingo nėra, ir jis tikrai veikia, nepaveda 😉 Tai idėja tiems, kurie turi laiko ir noro įvairius smagius dalykus pasidaryti patys 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *