vaikiški karoliai iš siūlų bumbulų

Vaikiški karoliai iš siūlų bumbulų

Mano mažai šarkelei papuošalų nebūna per daug. Jos karolių dėžutė jau gerokai pilnesnė už manąją, bet kaskart gavusi naujus, džiaugiasi it besimatuodama pirmuosius. Štai tokioms mažoms damutėms galime ilgai netrūkdami pagaminti karolius iš siūlų bumbulų. Juos padarys kiekvienas, net augesni vaikai – jokie specialūs įgūdžiai nebūtini, tereikia siūlų, žirklių, adatos ir virvelės papuošalams.

Bumbulų karoliai – puikus būdas panaudoti siūlų likučius, gausiai susikaupiančius pas kiekvieną mezgėją. Jei patys nemezgate, drąsiai prašykite mezgančiųjų – perleis su džiaugsmu. Virvelę kaklo papuošalams rasite rankdarbių parduotuvėse, arba, galite nusinerti ją patys.

Mano gaminti karoliukai siūlo pačią idėją, o ją vystyti galima iki begalybės: deriniai su mediniais, stiklo ar plastiko karoliukais, kaspinėliais, odos skiautelėmis ir dar kuo sugalvosim. Ir žinoma, iš siūlų burbulų galime kurti ne tik karolius, bet ir apyrankes, plaukų lankelius, seges.

Kuriame vaikiškus karolius iš siūlų bumbulų:

1. Ant kartono, pasinaudodami stikline nusipiešiame 2 apskritimus, juos iškerpame, o jų viduje iškerpame mažesnius apskritimus. Abiejų apskritimų šoną prakerpame iki vidurio.

2. Sudedame apskritimus kartu, kad sutaptų prakirpti šonai. Aš dar nukerpu mažą trikampėlį prakirpimo šone, kad siūlus būtų lengviau vynioti.

3. Apskritimus apvyniojame siūlais – kuo tampriau vyniosime, tuo tankesnis, puresnis bus siūlų bumbulas. Galime vynioti skirtingų spalvų siūlus – gausime margaspalvius bumbulus.

4. Baigę vynioti siūlą nukerpame, tarp kartoninių apskritimų įdedame žirkles ir prakerpame apvyniotus siūlus.

5. Tvirtai laikydami sukirptus siūlus,  tarp kartoninių apskritimų dedame siūlą, juo apvyniojame sukirptus siūlus ir tvirtai užrišame. Nuimame kartono apskritimus ir išpurename bumbulą, jei reikia aplyginame žirklėmis.

6. Pasidarę reikiamą kiekį bumbulinių karolių, veriame juos ant papuošalų virvutės, į pastarąją įvėrę adatą. Karoliai paruošti – kviečiame mažąją damą matuotis!

Nuotraukos: Alvilės Rimaitės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *