5 idėjos advento kalendoriui jaukiam kalėdų laukimui

5 idėjos Advento kalendoriui – jaukiam Kalėdų laukimui

Man labai smagu girdėti, kad Advento kalendorius populiarėja ir prieš Kalėdas džiugina vis daugiau mažų ir didelių žmonių širdžių. Dovanoja šiltesnį laukimą, nuspalvintą mielomis staigmenomis, smagiomis užduotimis; suteikia daugiau galimybių nuveikti ką nors drauge, kartu su visa šeima.

Vienuose namuose Advento kalendorius kabinamas kasmet tas pats – mamos siūtas, megztas ar nuveltas jis dažnai tampa tikra šeimos brangenybe, o kiti namai linkę kasmet pabandyti ką nors naujo. Dalinuosi 5 idėjomis, kokį Advento kalendorių į savo namus galime pasikviesti šiemet.

Stebuklų eglutė – nuostabus rankų darbo Advento kalendorius, jau keli metai gaminamas dviejų vaikų mamos Simonos Krasauskienės. Tai daili tikros eglienos medinė eglutė su pritvirtintais segtukais, kuriais prisegami žaismingi raudoni vokeliai su baltais burbuliukais. Į craft popieriaus vokelius sudėsite net 17 koučingo specialistės ir mamos sukurtų veiklų visai šeimai. Kiti 8 vokeliai palikti tušti mieloms dovanėlėms vaikučiams.

Šiųmetė Stebuklų eglutė ypatinga – ji skirta visai šeimai. „Šeimoje svarbu, kad ne tik vaikams būtų gera ir jie kasdien gautų dovanų, svarbu, kad mama ir tėtis suprastų, kad jų dovanos čia prieš akis ir laikas kartu čia ir dabar yra brangiausias. Stebuklų eglutė ypatinga tuo, kad kiekvieną dieną šeimos laukia ne tik miela dovanėlė, bet ir įdomios veiklos, sutelkiančios bendrai veiklai visus šeimos narius. Bus linksma ne tik tą akimirką, bet liks gera ilgam, nes prisiminsite, kaip smagiai leidote laiką kartu. Vaikams tai svarbūs prisiminimai, emocinis bagažas, gal net toji jūsų bendra veikla bus pamatas jų šeimos tradicijoms ateityje“, – sako S. Krasauskienė.

Stebuklueglute.lt galite užsisakyti tiek visą eglutę šeimai arba biurui, tiek atskirai dienos užduočių-stebuklų voką.

Pernai mano dešimtmetis Vilius sugalvojo, kad Advento kalendorių galima pagaminti su nutrinamais užrašais, taip pat kaip jam ir sesei taip patikusius nutrinamus loterijos bilietus. Tereikia išsitraukti iš stalčiaus kalėdinių sausainių formeles ir jas apipiešti ant balto puskartonio ar storesnio akvarelinio popieriaus. Ir iškirpti. Tinka žvaigždės, eglutės, širdelės, elniukai, imbieriniai žmogučiai ir kita kalėdinė kompanija. Geliniu rašikliu užrašome ant kiekvienos kortelės po užduotį ar po lobių paieškos mįslę, kur paslėpta dovanėlė. Užrašą užtepame parafino žvake, visą kortelę nuspalviname guašu ir paliekame išdžiūti. Daugiau gamybos detalių – nutrinamų bilietų temoje.

Tokias korteles galime sukabinti ant pušies ar bugienio šakelės, iš veltinio iškirptos eglutės. Patikėkite, vaikams laaabai patinka tiek trinti guašo dažus, tiek rasti po jais dienos užrašą.

Supergreitas Advento kalendorius gali būti pagamintas iš… keksiukų kepimo formos! Jei turite mini keksiukų 24 vietų kepimo formą, jos užteks vienos, jei turite didesnę, 12-vietę, jų reikėtų dviejų. Tačiau, mano galva, nieko nenutiks, jei kalendorių ruošime 2 etapais – pirmai dvylikai dienų praėjus, į tą pačią formą sudėsime naujas staigmenas ir surašysime skaičius antrajam dvyliktukui.

Tokiame kalendoriuje tilps tiek saldainių ar riešutų saujelė, tiek nedideli žaisliukai, trintukai, plaukų segtukai, antspaudai. Taip pat čia puikiai išsiteks užduotėlės ar lobių paieškos raštelis didesnei staigmenai surasti. Dangtelius iškirpkime iš spalvoto popieriaus ir surašykime skaičius ranka, arba atsispausdinkime spalvotu spausdintuvu – google apstu nemokamų nuorodų.

 

Kitas sparčiai pagaminamo kalendoriaus variantas – Advento kalendoriaus dėžė-pintinė, populiarus kalendoriaus variantas vokiškai kalbančiuose kraštuose. Tereikia dovanėles suvynioti į popierių, tai gali būti ir paprastas kepimo popierius, perrišti virvele ir surašyti dienų skaičius. Padabinta lempučių girlianda tokia dėžė-pintinė kartu tampa ir jaukia prieššventine namų puošmena.

Jei vaikų kambaryje gyvena rašomoji lenta, ją gruodyje taip pat galime paversti Advento kalendoriumi. Tereikia apvynioti virvele ir dailesniais segtukais prikabinti dovanų vokelius – maišelius. Dienų skaičius išmėtykime po visą lentą – vaikams bus papildoma pramoga surasti reikiamą skaičiuką.

Advento kalendoriui galime panaudoti ir vienkartinius puodelius – sukarpę jų viršų gausime smagias ir gana talpias dėžutes. Jas galima kabinti ant namų laiptų, židinio atbrailos, prismeigti prie iš veltinio iškirptos eglutės.

Nuotraukos: Stebuklueglute.lt (5); Alvilė Rimaitė (9).

Remiamas turinys

Taip pat skaitykite:

advento kalendorius ką galime rinktis pirkdami internetu

Advento kalendorius internetu“

paprastos idėjos advento kalendoriui ir kuo jį užpildyti

„Kuo užpildyti Advento kalendorių“

Advento kalendorius, gimtadienio mugė

„Advento kalendorius, arba smagus Kalėdų laukimas“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *