ką veikti su vaikais žiemą lauke 22 smagios idėjos

Ką veikti su vaikais žiemą lauke – 23 smagios idėjos

Balta, puri, tarsi iš gražiausios vaikystės pasakos šiemet žiema. Tokia, kokią norisi išjausti iki pirštų galiukų, iki šalčio sugnybtų žandų, nuo pusnų sušlapusių kojinių ir ledukais apsivėlusio šaliko. Šiemet daugelis tikrai turime galimybių pasidžiaugti buvimu gryname ore – pasivaikščiojimais su vaikais snieguotomis gatvėmis, parkais ar miškais. O būdami su šeima lauke, galime sykiu nuveikti ir kitų puikių dalykų – pasikalbėti ar smagiai patylėti, pažaisti žodinius žaidimus, pasirūpinti gamta ir sugalvoti įvairiausių sniego pramogų.

Teminiai pasivaikščiojimai

Jei paprastai vaikščioti pabodo, surenkime teminę žiemos iškylą. Temperatūrai sukantis plius minus apie nulį, keliaudami mišku galime paieškoti reto, bet labai gražaus, ant negyvos medienos susidarančio reiškinio – ledo plaukų (sako, kad jie susidaro dar neprisnigus). Miške taip pat galime pasidairyti stirnos pėdsakų, skaičiuoti kelią užtvėrusius medžius virtuolius ar gražuoles kerpes. Galime patys suplanuoti įvairius maršrutus. Mano artimųjų šeima susikūrė šaunų pažintinį maršrutą po Vilniaus senamiestį – aplankė visus tėčio vaikystės kiemus. Į žiemos iškylas visada galime pasiimti ir termosą su karšta arbata, kakava ar šokoladu.

Paukštelių lesinimas

Rūpinimasis paukščiais žiemą ir jų stebėjimas ne tik teikia daug džiaugsmo, bet ir ugdo mažą žmogų. Tik atminkime, kad tai ne vienkartinė, o kasdieninė pramoga – sykį pradėję lesinti, tai darykime visą žiemą iki orams atšylant. Paukščiai pripranta prie lesyklų ir nerasdami jose maisto gali pražūti. Daugiau apie lesinimą ir kaip padaryti pyragėlius paukšteliams – šiame įraše.

vaikų edukacija žiemą

Pasivaikščiojimai žaidžiant žodinius žaidimus

Mūsų šeimoje populiariausias – iš antros raidės, kai sakomas žodis iš prieš tai pasakyto žodžio antrosios raidės. Su mažiausiais galime žaisti vardindami visus žodžius. O su vyresniais rinkimės įvairiausias temas: miestai, šalys ir kiti geografiniai pavadinimai; valgomi dalykai, knygos ir filmai.
Dar vienas, ypač tinkantis jei keliaujama šalia gatvės – automobilių numeriai, teisingiau jų raidės. Kas pirmas sugalvos žodį, kuriame panaudotos visos trys automobilio numerio raidės.
Daugiau žodinių žaidimų laukia šiame įraše.
O jei vaikštant kalbos pabosta, arba lauke kaip reikiant šalta ir nesinori prisikvėpti šalto oro, vaikams visada galime pasiūlyti pažaisti Tylos karalių!

Šieno dekoracijos

Balkoną, terasą ar kiemą galime papuošti šieno dekoracijomis. Šieno visada rasime prekybos centre, gyvūnų prekių skyriuje. Iš jo ant kartono pagrindo galime susukti įvairių smagių dalykų lauko dekoracijoms. Dekoracijos puikiai laikosi trejus metus ir ilgiau, o vėliau natūraliai suyra, nepalikdamos po savęs atliekų. Detalus aprašymas kaip pasidaryti laukia čia.

kalėdinės kiemo dekoracijos idėjos

Rogutės

Žiemos klasika, kurią galime paįvairinti surengdami žygius su rogėmis miškais ar apsnigtomis gatvėmis. Čia irgi galime sugalvoti tikslą – smagiausio kalniuko ar ilgiausio pravažiuoto ruožo, nenulipant nuo rogių, paieškas.

Sniego lipdymas

Sniego seniai, šuniukai, kačiukai ir kiti sniego padarai – būkime kūrybingi ir lipdykime įvairiausius dalykus. Sniego tvirtovės – daugiau laiko užimanti, tačiau ir ilgiau džiuginanti sniego pramoga. Paprastesnis jos variantas – vienos gynybinės sienos pastatymas ar sniego tramplino kalniuko apačioje sumontavimas.

Žiemos mozaika ledukuose

Vandeniu užpilkime šakeles, kankorėžius, sausas gėles ar uogas, įdėkime virvelę pakabinimui ir palikime sušalti lauke arba šaldiklyje. Jei norime, kad ledas būtų skaidrus, pilkime ištirpintą sniegą arba verdantį vandenį. Tokios ledo dekoracijos – šauni kiemo, terasos ar balkono žieminė puošmena.

ledo dekoracijos žiemos mozaika

Kalėdinės švieselės

Tema kalėdinio laikotarpio pasivaikščiojimams – kalėdinių švieselių skaičiavimas. Galima skaičiuoti papuoštus langus, galima namus, galima rinkti gatveles nugalėtojas, kuriose daugiausiai papuoštų namų.

Slidės, sniego paspirtukai

Dar vienas didžiulis žiemos džiaugsmas – su lygumų slidėmis ar sniego paspirtukais galime leistis į smagiausius žygius ar net surengti sniego lenktynes.

ką veikti su vaikais žiemą lauke 22 smagios idėjos

Sniego kasimas

Kiemo valymą nuo sniego vaikams irgi galime paversti žiemos pramoga. Kas greičiau nukas savo pusę ar supils didesnį sniego kalną.

Žiemos mandalos

Iš kankorėžių, šakelių, gėlių sausiukų sudėliokime įvairius piešinius.

lauko žaidimai vaikams žiemą

Muilo burbulai žiemą

Prisipažinsiu, pati jų nesu pūtusi šaltyje, tačiau internete gausu nuostabių nuotraukų, todėl įtraukiu ir šią idėją – juk ji taip paprastai įgyvendinama, o rezultatai gali būti labai įdomūs.

Sniegas į namus

Vaikams ant sniego piešti smagu. Bet. Spalvotas sniegas kieme neatrodo taip gražiai kaip baltas sniegas. Todėl mes sniegą piešimui atsinešame į namus ir čia spalvojame guašu. Įdėtas į indą sniegas dar gerą valandą neištirpsta.
Taip pat iš sniego vaikai gali minkyti bandutes, išpjauti figūras sausainių formelėmis ir kitaip smagiai terliotis. Tik taip pramogaudami mažas rankas apsaugokime pirštinėmis – po medžiaginėmis galime pavilkti dar ir latekso.

žiemos darbeliai vaikams

Lobių paieškos

Čia jau reikia pasiruošti – sugalvoti maršrutą ir bent paprastą žemėlapį ar užuominų raštelius vaikams sukurti. Norint, galima ir sendintą žemėlapį pasidaryti. Ši idėja labai tinka vaiko gimtadieniui siaurame šeimos rate.

kaip padaryti sendintą lobių žemėlapį vaikams

Sodo darbeliai

Vaikus galime įtraukti į žieminius sodo darbus – primėtyti sniego į šiltnamį, prieš speigą apkasti sniegu jautresnius augalus. Jei darbuosimės kartu, kalbėsimės ir pasakosime, kokią naudą suteikiame sodui, vaikai į tokią veiklą ners su džiaugsmu.

Žiemos kopūstai

Žiemos sodo įdomybė – lapiniai kopūstai, kurie atlaiko iki -15 laipsnių temperatūrą. It miniatiūriniai pasakų medžiai – lapiniai kopūstai ne tik papuošia sodą žiemą, padaro jį įdomesnį, bet yra ir naudingi bei maistingi. Pasiskinti lapinių kopūstų ir pasigaminti iš jų sveikų traškučių – štai dar viena šauni idėja vaikų žiemos pramogoms.

žiemos pramogos vaikams

Snaigių tyrinėjimas

Tobuli gamtos karpiniai geriausiai išryškėja ant tamsių audinių arba į balkoną ar terasą atsinešus mikroskopą.

Sniego matavimas

Kai lauke puikuojasi įspūdingos pusnys, visai įdomu jas išmatuoti. Tiksliausiai tai padarysime rudenį palikdami tvirtai į žemę įkastą liniuotę, arba lazdelę su padalomis. Tačiau galime bandyt matuoti ir į pusnį iš viršaus besdami liniuotę ir bandydami ja pasiekti žemę.

Kryžiukai-nuliukai sniege

Mažiems žmonėms smagu ką nors nuveikti kitaip nei įprasta. Tarkim, imti ir sužaisti kryžiukus-nuliukus ant sniego. Juos galime piešti, o galime į langelius dėti kankorėžius-akmenukus.

vaikų žiemos žaidimai ir veiklos lauke

Sniego angelai

Mes juo darome prieš einant namo – kad nereikėtų būti šaltyje su sniegu apsivėlusiais rūbais ir giliai už apykaklės užbirusiu šaltuku. Angelams ilga lazdele galime pripiešti ir akytes, ir plačią šypseną.

Gamtos įkvėptas Valentinas

Artėjant vasario 14-ai, keliaudami su vaikais miške galime paieškoti gamtos sukurtų širdelės formų – medžių šakose, kamienuose, akmenukuose ar samanų piešiniuose. Nesineškime gamtos širdelių namo – atminčiai juk pakanka nufotografuoti.

Valentino paštas

Dar viena Valentino dienos tema žiemos pasivaikščiojimui – išdalinti atvirukus į mielų draugų, kuriuos norime pradžiuginti, pašto dėžutes. Šiemet, man regis, toks dėmesys ypatingai visų mūsų laukiamas.

Zefyriukai ant laužo

Pabaigai – puiki, saldi ir sušildanti žiemos pramoga. Kepkime prekybos centre randamus zefyriukus arba pasidarykime juos patys. Receptas – čia.

Nuotraukos ir tekstas: © Alvilė Rimaitė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *