saldainių rogės

Kaip supakuoti valgomas dovanas

Valgomos dovanos Kalėdoms yra puikumėlis. Ir praktiškos, ir nuoširdžios – jei pačių ruoštos, ir skleidžiančios tikrą kalėdinę nuotaiką. Juk kadaise saldainiai, riešutai bei meduoliukai visokie buvo pagrindinės ir vienintelės Kalėdų dovanos, randamos kojinėje ar nusiraškomos nuo eglutės. Dabar valgomos dovanos gali lydėti didesnę dovaną; gausesniu būriu susirinkusios į dailų krepšį pačios gali virsti  pagrindine dovana; nedidelės valgomos staigmenos yra visuomet puiki dėmesio dovanėlė kaimynams, draugams ir, žinoma, jų vaikams.

O kad taptų dar šaunesnės ir įdomesnės, pagalvokime kaip valgomas dovanas supakuoti. Ir pirkta valgoma dovana dailiai ir išradingai pačių supakuota bus šimtą sykių patrauklesnė. Keletas idėjų Kalėdų Senelio dirbtuvėms:

1. Valgomas vainikas. Jį galima susukti iš įvairių, bent kiek į apvalumą linkusių dalykų: mandarinų, stambesnių apvalių saldainių, ar, kaip aš nuotraukoje susukau – graikiškų riešutų. Išdėliokite riešutus ant siauros celofano juostos (ją galima išsikirpti iš kepimo maišelių, randamų prekybos centruose). Sukarpykite virvelę ar juostelę panašaus dydžio atkarpomis ir perriškite tarpus tarp riešutų. Prieš perrišdami kiekvieną tarpą, celofano juostą kelis kartus tampriai apsukite, kad valgomas vainikas gautųsi tvirtesnis.

2. Rogutės iš saldainių. Joms reikės susimedžioti lenktų saldaininių lazdelių (ieškokite specializuotose saldainių parduotuvėse), dvipusės lipnios juostos (iš bėdos tiks vienpusė) ir tinkamo dydžio šokoladukų ar kitų saldainių. Ant lazdelių priklijuokite po dvipusės lipnios juostos gabalėlį ir dėkite pirmąjį šokoladuką, kuris bus tarsi pagrindinė rogučių sėdimoji dalis. Likusius saldainius sukraukite į dovanų kalną primenantį bokštą (galite tarpusavyje klijuoti, o galite ir ne), arba sudėkite į miniatiūrinį siūtą maišelį, kurį dvipuse lipnia juosta priklijuosite prie rogučių. Jei turite tinkamo dydžio žaislelį rogutėms papuošti, bus visai puiku!
Saldaininės lazdelės gana trapios, tad šį saldainių pakavimo būdą naudokite tuo atveju, jei dovanėlės nereikės toli vežti.

3. Kartoninės dėžutės. Jose šauniai atrodys rankų darbo saldainiai, naminiai meduoliai, kūčiukai, kepinti migdolai. Kantriausi gali dėžutes ne pirkti, o patys išlankstyti iš kartono. Kad būtų puošniau, dėžutės vidų išklokite šilko ar panašiu dekoratyviniu popieriumi.

4. Skardinės dėžutės. Labai kalėdiškas dalykas – skardinėse dėžutėse brandinami prieš kelias savaites kepti meduoliai ir jų dabar yra visokių visokiausių. Puikiai tiks sausainiams, meduoliams, riešutams, aukštesnės – pačių ruoštam arbatos mišiniui. Labai patogu ir patikima, jei valgomą dovanėlę reikia kur nors toliau transportuoti.

5. Celofanas. Jį jau naudojome valgomam vainikui, tačiau galime panaudoti ir paprastesniems sausainukų, meduoliukų ryšulėliams.

6. Drobiniai maišeliai puikai tiks kūčiukams bei riešutams – kai pastarieji bus sutriaukšti, maišelis liks mieloms smulkmenoms susiberti. Kaip pasiūti maišelius, skaitykite čia ir čia.

7. Dailūs stikliniai indai. Naminei uogienei, granolai ar pačių gamintam žemės riešutų sviestui. Į dailų stiklinį indą sušokti gali ir stambesni sausainiai, riešutai, mandarinai, saldainiai ar naminės arbatos mišinys.

Nuotraukos: Alvilės Rimaitės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *