ypatingi lavinantys žaislai

Apie ypatingus žaislus ir prisiminimus iš vaikystės

Ar atsimenate žaislus iš vaikystės? Ne, ne, noriu paklausti ne tai, ar aplamai juos prisimenate, nes neabejoju, kad kiekvienas, pagalvojęs prisimins bent keletą pliušinių ar medinių vaikystės draugų. Noriu paklausti, ar jus kada, visai visai netikėtai, aplanko prisiminimai apie turėtus žaislus? Mane aplanko – būna rašau kažką, žiū, močiutės siūtas meškis letena moja; einu pasivaikščioti, o atmintyje iškyla namukas raudonu stogeliu – sudėliotas iš pačio pačiausio, mylimiausio vaikystės konstruktoriaus… Beveik neabejoju, kad ir jums taip – jei netikėtai aplanko prisiminimas apie žaislą iš mažų dienų, 9 atvejais iš 10, jis bus ypatingas, labai mūsų mėgtas ir mylėtas. Atsiminimai apie tokius žaislus šildo visą gyvenimą, kartu siųsdami žinutę apie tuos, kurie mums juos kadaise su didele meile dovanojo.
Kai manęs paprašė parašyti apie internetinę parduotuvę endendu.lt ir aš pirmąsyk užsukau į ją, iš karto dingtelėjo mintis apie ypatingus žaislus – vieną po kito versdama virtualius puslapius ir susipažindama su nuostabiais jų gyventojais, pamaniau, kad tokių žaisliukų neįmanoma pamiršti – spalvingi, gražūs, malonūs liesti ir, panašu, kad labai įdomūs žaidimų draugai. Kadangi rašyti galiu laisvai ir apie ką noriu, nutariau tiesiog praleisti laiką smagiai ir išsirinkti man labiausiai patikusius žaislus. Kokius nedvejodama dovanočiau savo vaikams nuo mažų dienų – užsukite pasidairyti ir jūs, jei ne pirkti, tai bent akis labai smagiai paganyti:

Mažiausiems – iki dvejų metukų

Stumdukas „Toy blocks“. Labai labai patiko man jo įvairiapusiškumas – ir stumdukas, ir medinės kaladėlės iš kurių galima ne tik statyti, bet ir mokytis spalvas pažinti. Toks žaislas ir vyresniems vaikams dar ilgai bus įdomus – nuėmus rankeną gausis kompaktiška kaladėlių dėžutė, arba, atvirkščiai – kaladėles iškrausčius į kitą dėžę, stumduką  panaudosite kaip vežimaitį minkštiems žaislams bei lėlėms vežioti.

Piramidė „3 in 1“ – pirkčiau nedvejodama, juk kokybiškos piramidės iš plastiko kainuoja panašiai, o čia medinės, ir dar trys skirtingos! Iš detalių ne tik pirmidės susideda – iš jų galima ir statyti, ir figūras įvairias sudėlioti. Bent jau maniškiams tai būtų neatsibostantys žaislas nuo kūdikystės iki  3-4, o gal ir daugiau metų.

Įrankių dėžė „Ritter Rost“  – oi, yra tokių berniukėlių, kuriems dar metukų neturint, pats didžiausias džiaugsmas tėtės įrankių dėžę aptikti. Štai čia, prašom, gali turėti tokią pat, tik savo – saugią, spalvingą ir be galo įdomią.

Tik stalą praaugusiems – nuo 2 iki 4 metukų

Kaladėlės „Construction“. Bokštas, namelis, ar laivas – su šiomis kaladėlėmis galima statyti ką tik širdis geidžia. Vėlgi – labai ilgai tarnausiantis žaislas, man regis, net ir suaugę su juo gali žaisti populiariąją jengą.

Lėlių vežimėlis „Elisabeth“ – gražesnio lėlių vežimėlio nesu mačiusi. Net ir su lėlėmis niekada nežaidžiantys, gavę tokį vežimuką, nedelsiant pradės žaist. Tokį vežimėlį, užaugus, galima ir dukrai išsaugoti, be to, jis visuomet bus ypatinga mergaitės kambario puošmena.

Lavinamasis žaidimas „Lisa“ – gal pamenate, mūsų vaikystėje buvo populiarios iškerpamos lėlės, rengiamos popieriniais rūbais? Sakyčiau, „Lisa“ – žymiai patvaresnis tų smagiųjų lėlių variantas: maži pirščiukai dirba, kurdami įvairius aprangos derinius, o vaiko motoriniai sugebėjimai lavėja ir stiprėja.

Ikimokyklinukams – nuo 4 iki 6 metų

Dėlionė „Sraigė“ – mažesnis vaikiukas su sraige gali smagiai mokytis spalvas pažinti, tuo tarpu ikimokyklinukai su šiuo žaislu žaisdami ilgai netruks abėcėlę išmokti!

Medinė geležinkelio trasa „Large“. Įspūdinga 100 dalių trasa – be traukinuko su bėgiais, čia dar ir namukai, medžiai, mašinėlės, žmonės – visas miniatiūrinis žaidimų pasaulis, į kurį lengvai galima įtraukti ir kitus smulkius žaislus, kurių turi dažnas vaikas: Lego, Playmobil ir kitus.

Lamborghini Murciélago 1:24. Radijo bangomis varoma mašinėlė, vien išvaizda verčianti iš koto mažuosius automobilistus. Mano Viliukas, tik pamatęs baisiausiai įsigeidė – jo jausmai tokiems automobiliukams nesikeičia nuo mažiausių dienų.

Ir vyresni dar nori žaislų…

Taip taip, ir pradinukai, ir net paaugliai dar neabejingi žaislams – tik, žinoma, tinkamiems pagal amžių.

Metalinis konstruktorius „Race car“ – labai simpatiškas konstruktoriukas, išvaizda kiek primenantis mūsų vaikystės panašius žaislus, gal dėl to jis toks mielas? Konstruktoriuje net 108 metalinės ir plastmasinės dalys, tad įdomumo sudėlioti formulės automobilį tikrai netrūks. Atsižvelgiant į detalių gausybę, man ir kaina šio žaislo pasirodė tikrai protinga.

Muzikinė dėžutė „Minnie Mouse“ – raudonu aksomu išklota stilinga papuošalų dėžutė, kuri be viso to dar ir muzikinė – peliukė Minė sukasi prieš veidrodį skambant klasikinei muzikai. Tikra damučių svajonė, ne kitaip!

Nusileidimo trasa „Venus“. Kad būtumėt matę, kaip išsiplėtė mano aštuonmečio akys pamačius šią trasą – tikras iššūkis technikos mylėtojams, jai sudėti prireiks nemažiau 4 valandų! Net ir suaugusiųjų tarpe pažįstu kelis egzempliorius, kuriems tokį žaislą tik dovanok!

Štai tokius žaislus išsirinkau bevaikščiodama po endendu.lt. Ir žinote, paprasta nebuvo – liko  daugybė man labai patikusių, bet į šį įrašą nebetilpusių. O šauniausia tai, kad, skirtingai nuo daugumos kitų medinių žaislų, kurie dažnai esti gražūs ir įdomūs tik tėvams, Endendu  asortimentas sukurtas tikriems smagiems žaidimams – ne tik puošti vaiko kambarį. Patys parduotuvės kūrėjai  sako, jog siekia, kad žaidimai taptų ne tik pramoga, bet ir individualių gebėjimų bei kūrybiškumo lavinimo procesu. Jų siūlomi žaislai ne tik jaukūs, saugūs, bet ir ekologiški bei ilgaamžiai. Tokie, kurie kada nors atgis ne tik mūsų vaikų, bet ir vaikų vaikų prisiminimuose.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *