sausainiai margučiai

Beveik margučiai ant pagaliuko

Velykos jau ne už kalnų, tad margučius vaidinantys velykiniai sausainiai ant pagaliuko prašyte prašosi į puslapį. Aš visai ne prieš juos priimti, juk panaudoti tokius spalvingus skanėstus galima įvairiai: dekoruoti vaikų stalą ar Velykų bobutės krepšelį, einant velykauti pasiimt kartu kaip staigmeną, o jei  gimtadienis švenčiamas iškart po Velykų, tokių margučių galima prikepti bendraklasiams pavaišinti ar įteikti kiekvienam gimtadienio dalyviui lauktuvių parsinešti į namus.

Jei būgštaujate, kad mažesni vaikai gali užsigauti mediniu iešmeliu, jiems sausainius paduokite nuvėrę nuo jo – nusiima lengvai. Arba kepkite be pagaliuko. Skubantys, formą gali daryti paprasto apskritimo – išspausite lengvai stikline. Su kiaušinio forma reikės daugiau pasikrapštyti, tačiau vaikams ji padaro įspūdį… Patys sausainukai paprasti ir gardūs, jų receptas įkvėptas baltojeleksteje.blogspot.com

25 dideliems sausainiams:

  • 380 g miltų
  • ½  šaukštelio kepimo miltelių
  • ¼  šaukštelio druskos
  • 1 šaukštelio maltos vanilės
  • 220 g sviesto
  • 100 g cukraus
  • 2 kiaušinių
  • 1 pakuotės (90 g) M&M’s saldainių
  • medinių iešmelių

Kepame velykinius sausainius – beveik margučius ant pagaliuko:

1. Įjungiame orkaitę, kad įkaistų iki 175 laipsnių. Medinius iešmelius pamerkiame 5 minutėms į vandenį, kad kepant nepradėtų skrusti.

2. Minkštą sviestą išplakame su cukrumi ir vanile iki purios masės. Toliau plakdami, po vieną įmušame kiaušinius.

3. Į kitą dubenį persijojame miltus ir sumaišome kartu su druska ir kepimo milteliais. Į miltus supilame sviesto, cukraus ir kiaušinių masę ir gerai išmaišome – iš pradžių šaukštu, po to rankomis, kol tešla taps vienalyte.

4. Tešlą iškočiojame į maždaug 1-1,5 cm storio lakštą, stikline išpjauname apskritimus ir juos verčiame į kiaušinius – kiaušinio formą suteikiame apipjaudami peiliu ar tiesiog paformuodami rankomis. Kad būtų lygesnis paviršius, paplekšnojame plokščia peilio puse. Dedame ant kepimo popieriumi ištiestos skardos, įsmeigiame po medinį iešmelį ir įspaudžiame saldainiukus. Spaudžiame gana stropiai, kad sausainiai, kai iškepę atsidurs vertikalioje padėtyje, nesugalvotų pradėt mėtyti M&M’sų į kairę ir į dešinę. Jei atrodo, kad pernelyg spaudžiant, sausainiai gali pakeisti formą, galit papildomai saldainiukus paspausti jau sausainiams įpusėjus kepti, atsargiai pradarę orkaitę. Tik nenusideginkit! Kepame 12-15 minučių.

Jei šiais sausainukais puošiu stalą – kad būtų atsisukę paradine puse ir negriuvinėtų  nuo savo skanaus svorio į šalis, susmeigiu juos į obuolį.

Margučius galime susmeigti į obuolį

Beveik margučiai ant pagaliuko

 

 Nuotraukos: A. Rimaitės

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *