Megztas rankinukas mažai damutei

Mums, moterims, rankinukas – daiktas pirmo būtinumo, faktas. Visai nesvarbu kiek tau metų – dvidešimt, septyniasdešimt ar tiktai vieneri, šilti jausmai rankinėms, tašytėms ir krepšiams tiesiog įgimti. Nežinau, kur slypi to šaknys, gal, kaip tvirtina spektaklis „Urvinis žmogus“, mes, moterys iš prigimties visos esame gėrybių rinkėjos? Bent jau tokios mintys peršasi, kai stebiu savo Nidutę, šokio žingsneliu keliaujančią po namus ir į tašiuką susisiurbiančią viską, kas padėta ne vietoje, o taip pat nepasibodinčią prigriebti ir tikrai savo vietoje esančius daiktus.

Trumpai drūtai, rankinukai – dalis mūsų moteriškos laimės, ir puiku, kai jų turime daugiau, kad galėtume priderinti prie suknelės, batų, mažos širdelės plaukuose ar tiesiog išdykusios dryžuotos nuotaikos. Štai šiam atvejui ir pristatau smagų, per porą filmų numezgamą krepšiuką, kurį mezgiau labai linksmai ir mylimai draugės mergytei Ignei jos 3-jų metukų gimtadienio proga.

Reikės: po 20 g mėlynos, oranžinės, geltonos, baltos ir raudonos spalvos siūlų (storumo 160 m /50 g, aš mezgiau iš medvilinių „Yarnart“ siūliukų „Jeans“, kuriuos labai mėgstu); 3 numerio virbalų, nėrimo vąšelio, adatos, 43×22 cm medžiagos pamušalui (vėliau kiek apkirpsime jei reikės), derančios spalvos virvelės (75 cm – 3 m. vaikui, vyresniems reikia ilgesnės), 1 didesnės sagos, siuvimo mašinos  (nebūtinai).

 

  • Uždedame 36 akis ir 5 eiles mezgame stulpeliu: 1 gera akis, 1 išvirkščia ir t. t.
  • Nuo 6-os eilės mezgame lygiuoju raštu – geroje pusėje geromis akimis, išvirkščioje – išvirkščiomis. Mezgame dryžiukais, keisdami spalvą kas 5-oje eilėje. Aš mezgiau tokia seka: mėlyna, oranžinė, geltona, balta, raudona ir vėl nuo pradžių.
  • Numezgę 38 ant 17 cm ilgio takelį, liaunamės žiūrėję filmus, akis uždarome ir imamės apdailos.
  • Visų pirma surišame tarpusavyje siūlų uodegėles, tose vietose, kur keitėme spalvas. Vąšelio pagalba siūlų galiukus paslepiame išvirkščioje mezginio pusėje. Mezginio kraštai riečiasi į vidų, bet mums tai nė motais – susisiūs.
  • Dedame mezginį ant pamušalo juostos ir apsikerpame pamušalą taip, kad iš visų šonų būtų platesnis už mezginį apie 1 cm.
  • Lenkiame mezginį taip, kad gautume 16×16 cm dydžio kvadratą su atsidarančiu 6 cm dangteliu.
  • Susiuvame rankinuko šonus, kiekvieno šono viršuje, palikdami po 2 cm nesusiūtus, kur vėliau įstatysime virvelę. Siuvame iš išorės, naudodami čiužinio siūlę.

Pamušalas turi būti 1 cm didesnis nei mezginys

Pasiuvame vokelį - dėl aiškumo žirklės į jį įlindo

Prisiuvame vokelio dangtelį ir viršutinę kišenės dalį prie rankinuko

  • Imame medžiagą pamušalui, atlenkiame po 1,5-2 cm ir nusiuvame tiesia siūle. Iš pamušalo medžiagos pasiuvame rankinukui tinkantį (už jį mažesnį apie 1 cm) vokelį.
  • Vokelį dedame į rankinuką, išverstą taip, kad išvirkščioji pusė glaustųsi su išvirkščiąja mezginio puse, o atidarius rankinuką, rastume dailią pamušalo kišenę. Vokelio kišenės viršutinę dalį prisiuvame prie mezginio pirmos juostos, tos, kurią mezgėme mėlynais stulpeliais. Vokelio „dangtelį“ atidžiai atitaikę, prisiuvame prie rankinuko „dangtelio“.
  • Rankinuko šonuose įsiuvame virvelę. Patys jos galiukai apvyniojami permatoma juostele, kad nesugalvotų irti.

Virvelės galiukas apsuktas permatoma juosta, kad neprairtų

Įsiuvame virvelę

Apneriame dangtelį žemais stulpeliais

  • Rankinuko dangtelį apneriame paprastais žemais stulpeliais. Ties viduriu nuneriame 7 kilpelių pynutę ir iš jos padarome kilpą sagai. Įsiuvame sagą. Megztas rankinukas susitikimui su savo mažąja damute pasiruošęs!

Megztas rankinukas susitikimui su mažąja damute pasiruošęs
Jei siūlų turite daugiau, iš jų mergaitei galite numegzti ir sijoną arba liemenę.

Nuotraukos: A. Rimaitės

2 Responses

  1. Kristina
    |

    Net neabejoju, kad Ignutei labai patiko 🙂 Labai gražus daikčiukas!

  2. Alvilė Rimaitė
    |

    Ačiū, Kristina, tikrai smagus ir labai nesudėtingai padaromas daiktelis 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *