megztas sijonas mergaitei

Megztas sijonas mergaitei – šilta ir gražu

Megztas vaikiškas sijonas – pats tas, ko reikia mažoms mergaitėms šąlant orams. Sakysite, tegul kelnes dėvi? Deja, dauguma mažų damučių nori tik suknelių ir sijonų, ir kad šie, be to, gerai suktųsi. Esu girdėjusi, kad iš sijoninio amžiaus išaugama, tačiau mano Nida artimiausiu metu to nežada daryti. Taigi, mezgame sijoną – beje, tai padaryti tikrai paprasta ir įkandama net ir pradedantiesiems mezgėjams. Vienos savaitės vakarai bežiūrint filmus ir sijonukas numegztas. Ir dar: vaikiškas megztas sijonas – puiki proga sunaudoti siūlų likučius.

šiltas megztas sijonas vaikui žiemą

Apie sijono dydį – schemoje pavaizduotas 104 dydis, norėdami paskaičiuoti didesnį ar mažesnį dydį, sijono pločiui apačioje atitinkamai pridėkite arba atimkite 1,5 cm; sijono talijai – 1 cm, ilgiui – 3 cm. Pavyzdžiui, 110 dydžio sijono plotis apačioje pagal schemą bus 31,5 cm; talija – 14 cm, ilgis 34 cm (30 cm plius po 2 cm iš viršaus ir apačios lenktiems kraštams).

megzti rūbai vaikams idėjos pradedantims mezgėjams

Apie siūlus: aš mezgiau iš ilgo metražo purių siūlų su alpakos vilna, todėl man pakako 95 gramų. Jei Jūsų turimų siūlų metražas trumpesnis, atitinkamai jų reikės daugiau. Megzti patogiausia apvaliais virbalais su vielute, jų šiandien yra labai smagių ir patogių, nė iš tolo neprimenančių senuosius klaikius vielinius virbalus, kurie tik nervus gadindavo. Mezgam!

104 dydžio sijonui reikės:

  • 100 g siūlų (300 m/100 g): 60 g rudos ir po 20 g mėlynos ir pilkos spalvos
  • 56 cm gumos liemeniui (1 cm pločio)
  • virbalų (geriau apvalių)
  • adatos susiuvimui

megztas sijonas mergaitei schema

Mezgame sijoną mergaitei:

1. Uždedame 86 akis ir, pradėdami blogąja eile, 5 eiles mezgame lygiuoju raštu – gerojoje pusėje gerosiomis akimis, išvirkščioje pusėje – blogosiomis.

2. 6-oje eilėje mezgame taip: kraštinė akis, 2 sumegztos, 1 užmetimas; 2 sumegztos, 1 užmetimas ir taip iki eilės galo, baigiant kraštine akimi. Toliau mezgame lygiuoju raštu.

3. 11-oje eilėje, kas 10 akį pridedame po 1 akį. Eilės pabaigoje turime 94 akis. Toliau mezgame lygiuoju raštu, kas kiekvieną šeštą eilę pridėdami kas 10 akį po 1 akį.

4. Numezgę 40 eilių rudos spalvos siūlais, pradedame įterpti kitas spalvas (nenustodami kas 6-tą eilę pridėti papildomų akių), 6 eiles mezgame mėlyna spalva; toliau 6 eiles pilka; 6 ruda; 6 mėlyna; 6 pilka; 5 eiles ruda, 6-oje rudos spalvos eilėje mezgame taip: kraštinė akis, 2 sumegztos, 1 užmetimas; 2 sumegztos, 1 užmetimas ir taip iki eilės galo, baigiant kraštine akimi.
Toliau mezgame rudos spalvos siūlais dar 3 eiles, 4-oje mezginį užbaigiame nukeldami dabar ant virbalų jau turimas 198 akis.

5. Palenkiame sijono apačią ties 5 nuo apačios eile, kurioje mezgėme sumegztas ir užmetimų akis. Iš vidinės pusės prisiuvame paskutinės eilės akis prie sijono vidaus.

6. Taip pat palenkiame sijono viršų, į lenkimą įstatydami susiūtą pagal mergaitės liemens išmatavimus gumą.

7. Susiuvame sijono šoną čiužinio siūle, apie ją plačiau rasite megzto lėliuko aprašymo antroje pusėje. Kviečiame savo karalaitę matuotis – šiltas megztas vaikiškas sijonas žiemos sezonui paruoštas!

Jei liks šiek tiek siūlų, sijonui į kompaniją galite numegzti tokį patį meškiuką, su kokiu Nida nuotraukose pozuoja, o jei siūlų liks daug – liemenę.

Nuotraukos: Alvilės Rimaitės, schema: Gimtadienio mugė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *