Megzta liemenė vaikui gimtadienio mugė

Megzta liemenė vaikui, arba šiltas apkabinimas

Megzta liemenė vaikui – nepakeičiamas rūbas. Šiltai apkabina, tačiau leidžia laisvai judėti; patogi pavilkti po striukėmis, paltais, ar net po megztiniais – kai šaltukas spaudžia ir tenka vaikus it svogūnus nesuskaičiuojamais sluoksniais apmūturiuoti. Megzti liemenę vaikui irgi smagu – rūbas nedidelis, greitai mezgasi ir išvengiama, bent jau man gana nuobodaus rankovių mezgimo. Pastaraisiais metais aš tiesiog įsikandau vieną paprastą liemenės modelį vaikams ir pagal jį primezgiau liemenių tiek saviems, tiek ir kitiems kukuliams. Tai liemenė su megzta virvele užtraukiamu kaklu – kai vėsu, ar skauda gerklytę, liemenės kakliukas maloniai šildo, o kai žaidžiant sušylama – jį galima atsilapoti. Mano pateikiamoje schemoje liemenė siauresnė ir mezgama iš plonų siūlų, kad galima būtų pavilkti po kitais rūbais. Jei norėsite tokią liemenę megzti iš puresnių storesnių siūlų, darykite ją keliais centimetrais platesnę, o akių skaičių susiskaičiuokite iš savo turimų siūlų nusimezgę pavyzdėlį ir pažiūrėję kiek akių telpa į vieną centimetrą.

Apie siūlus – aš mezgiau iš plonų margų siūlų, moheros su akrilu derinio: jie labai skalsūs – 100 gramų yra 550 metrų siūlų, tad  92/98 ir 110/116 dydžiams pilnai užtenka 100 g siūlų, 122/128 dydžiui reikia 150 g. Jei megsite iš kitokios apimties siūlų, jų gali prireikti daugiau.

Liemenės mezgimo schemoje ir aprašyme pateikiami 3 dydžiai – pagrindinis dydis, kurio skaičiai nurodomi be skliaustelių yra 110/116, o skliausteliuose pateikiami 92/98 ir 122/128 dydžių skaičiai. Jei nurodomas tik vienas skaičius – jis galioja visiems 3 dydžiams.

Mezgame liemenę vaikui:

Liemenė vaikui – mezgimo schema

Megztos liemenės vaikui nugara:

 • Uždedame 68 (60-76) akis ir, pradėdami blogąja eile 5 eiles mezgame stulpeliu: 2 akys geros, 2 akys blogos ir taip iki eilės galo.
  Nuo 6 eilės mezgame lygiuoju raštu – gerojoje pusėje gerosiomis akimis, išvirkščioje pusėje – blogosiomis.
 • Nuo 83 (77-91)-os eilės, kas antrą eilę iš kiekvieno šono nuimame 3 kartus po 2 akis. 89 (83-97)-oje eilėje turime likusias 56 (48-64) akis.
 • Mezgame toliau iki 37 (35-41)-os eilės po rankovių išėmimo. Šioje eilėje išimame kaklui 38 (34-42) akis, mezginys pasidalina į 2 dalis ir 39 (37-43)-oje eilėje po rankovių išėmimo uždarome kairiąją ir dešiniąją mezginio dalis – ant kiekvienos jų likę po 9 (7-11) akių.

Megztos liemenės vaikui priekis:

 • Mezgame taip pat kaip  nugarą, tik kaklo iškirptę darome kitaip: 15 (13-17)-oje eilėje po rankovių išėmimo mezginį daliname į 2 dalis ir iš kiekvienos dalies vidinio šono, kas antrą eilę sumezgame 2 kartus po 1 akį. 19 (17-23)-oje eilėje po rankovių išėmimo turime 2 mezginio dalis po 26 (22-30) akis. Jas mezgame kartu vienu metu, ar atskirai – kaip kas pratęs.
 • 35 (33-39)-oje eilėje po rankovių išėmimo iš kiekvienos dalies vidinio šono nuimame po 12 (10-14) akių, 37 (35-41)-oje eilėje  po rankovių išėmimo  iš kiekvienos dalies vidinio šono nuimame dar po 5 akis ir sekančioje –39 (37-43)-oje eilėje po rankovių išėmimo abi dalis uždarome – ant kiekvienos jų likę po 9 (7-11) akių.

Megztos liemenės vaikui apdaila:

 • Liemenės dalis susiuvame. Aplink kiekvieną rankovę surenkame ant virbalų po 82 (78-88) akis ir mezgame stulpeliu (2 akys geros, 2 blogos) 5 eiles, akis uždarome.
 • Apie kaklą surenkame iš priekinių šonų po 18 (16-20), iš nugaros po 46 (42-50) akių – viso kaklui surinkta 82 (74-90) akių – jas mezgame stulpeliu (2 akys geros, 2 blogos) 12 eilių, akis uždarome.
 • Iš dvigubų mezginio siūlų vąšeliu nuneriame 64 (60-70) cm ilgio pynutę. Įveriame ją aplink liemenės kaklą.
 • Beliko papuošti – vaikiukai gerokai mieliau rengiasi rūbus su kokia nors jiems smagia detale. Aš liemenę nuotraukoje, kuri,  beje, skirta mielai mergytei Ignutei, papuošiau sagutėmis pieštukais. Mezgant iš vienspalvių siūlų liemenę galima puošti įvairiomis vąšelius nertomis ar virbalais numegztomis aplikacijomis: pelytėmis, mašinėlėmis, širdutėmis – trumpai tariant, kiekvienam vaikui ant liemenės galima patupdyti tai, kas jam labai labai prie širdies. Smagaus virbalų brazdėjimo!

Jei lieka siūlų, liemenei į draugiją galite numegzti:

megztą sijoną mergaitei, meškiuką, rankinuką, galvajuostę, skarą, tapukus ar megztą lėlę.

Nuotraukos: A. Rimaitės; mezgimo schema – Gimtadienio mugė

4 Responses

 1. Dd
  |

  Sveiki, galbūt pasakysite kokius siūlus naudokite? Būčiau labai dėkinga!:)

 2. Alvilė Rimaitė
  |

  Siūlų pavadinimo, deja, neturiu išsaugojusi, jie pirkti bene prieš 10 metų 🙂 Tai moheros su akrilu derinys, 100 gramų siūlų yra 550 metrų ilgio siūlas. Jie tokie margi, besimainančios spalvos.

 3. Daiva
  |

  Sveiki, noriu nusimegzti savo mažyliui liemenę, bet esu pradžiamokslė, gal kartais turite video liemenės mezgimo? Arba bent gal galite man paaiškinti, kaip padaryti nugaros dalies antrą punktą su tomis nuimamomis akimis?

 4. Alvilė
  |

  Sveiki, Daiva, savo video neturiu, tačiau įdedu nuorodą, kur parodytas akių sumezgimas/nuėmimas. Esmė paprasta – tereikia kartu sumegzti 2 akis. Liemenės rankovėms reikia išimti akis iš abiejų nugaros (po to ir priekio) šonų, tad sumezgate 2 akis tiek eilutės pradžioje, tiek pabaigoje. Išvirkščią pusę mezgate įprastai. Eilutes su akių nuėmimu geroje mezginio pusėje pakartojate dar 2 kartus. Kad viso, baigus siaurinti, ant virbalų liktų 6 akimis mažiau (nuėmimas 3 kartus po 2 akis). Sėkmės ir jaukaus mezgimo! https://www.youtube.com/watch?v=V2qPpD_a1nw

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *