šilta megzta skara 2 variantai kaip numegzti

Šilta megzta skara – 2 variantai, kaip numegzti 

Minkšta, jauki megzta skara visada praverčia. Ji puošia, šildo ir patikimai saugo kaklą nuo žvarbių orų. Šį purų aksesuarą galime apsukti apie kaklą ant palto ar striukės viršaus, arba paslėpti po rūbų apykakle. Būdama plačiai pritaikoma, megzta skara – puiki rankų darbo dovana Kalėdoms ar kitai progai. Tiek vaikui, tiek suaugusiam. Beje, šauniai dovanai galime numegzti ir skaros bei megztos galvajuostės komplektą. Numegzti nedidelei skarelei, tokiai, kaip nuotraukose, reikės gerokai mažiau siūlų ir darbo, nei dideliam šaliui. Tačiau, žinoma, galima neapsiriboti mano siūlomu dydžiu ir megzti ją tokio platumo, kokio tik norisi.

megzta dovana kalėdoms

Apie siūlus. Juos galime rinktis įvairius, tačiau ypatingai žavios skaros, numegztos iš švelnių Kid Mohair siūlų. Mano pilkoji skara numegzta iš Kid Mohair siūlų su poliamidu, o šviesioji – iš Kid Mohair junginio su šilku. Pirmieji siūlai kiek šiurkštesni, o antrieji – ypatingai lengvi, tvirti ir purūs. Abiem atvejais aš mezgiau iš dvigubo siūlo – skara gaunasi tvirtesnė. Tačiau norint, galima megzti ir visai ploną voratinkliuką iš viengubo siūlo. Mezgant iš dvigubo siūlo, kiekvienai skarelei sunaudojau 32 g siūlų.

Apie raštą. Megztai skarai galime rinktis įvairius perliukų ir kitus raštus, kurie gerai atrodo iš abiejų pusių. Mano pilkoji skara megzta ripsu. Juo siūlyčiau megzti pradedantiesiems, taip pat ir vaikams. O ilgiau draugaujantys su virbalais, gali rinktis ir puošnesnį gervuogės raštą (šviesioji skara, rašto schema pateikiama žemiau).

Apie virbalus. Kad mezginys būtų purus ir nesuspaustas, virbalus naudokime didesnio numerio. Priklausomai nuo to, kaip mezgame, tampriai ar laisviau, 3–5 numerio.

Reikės:

 • 32 g ar daugiau Kid Mohair siūlų
 • virbalų

Paprastesnis variantas. Mezgame megztą skarą ripsu:

1. Uždedame 5 akis ir pirmąją eilę mezgame geromis akimis, pirmąją akį nukeldami.

2. Nuo antros eilės, kiekvienos eilės pradžioje, nukėlę pirmą akį, darome užmetimą. Taip kiekvienoje eilėje mezginys prasiplečia 1 akimi. Atkreipiu dėmesį, kad užmetimus darome kiekvienoje eilėje – antroje, trečioje, ketvirtoje, penktoje ir t.t. Visą laiką mezgame geromis akimis.

3. Pasiekę norimą skaros dydį (paskutinės eilės ilgis turėtų būti bent 90 cm), akis uždarome.

Reikės:

 • 32 g ar daugiau Kid Mohair siūlų
 • virbalų

Sudėtingesnis variantas. Mezgame megztą skarą gervuogės raštu:

1. Uždedame 5 akis ir pirmąją eilę mezgame geromis akimis, pirmąją akį nukeldami.

2. Nuo antros eilės, kiekvienos eilės pradžioje, nukėlę pirmą akį, darome užmetimą. Atkreipiu dėmesį, kad užmetimus darome kiekvienoje eilėje – antroje, trečioje, ketvirtoje, penktoje ir t. t. Kiekviena naujai pridedama akis sekančioje eilėje išmezgama kaip gera akis, o dar nuo sekančios eilės įsijungia į raštą.

3. Antrą eilę mezgame taip: pirma akis nukeliama, užmetimas, 2 akys sumezgamos kartu, per 1 akį išmezgamos 2 akys, paskutinė akis išmezgama gerai (viso 6 akys).

4. Trečia eilė – pirma akis nukeliama, užmetimas, visos akys išmezgamos gerai (viso 7 akys).

5. Ketvirta eilė – pirma akis nukeliama, užmetimas, per 1 akį išmezgamos 2 akys, 2 akys sumezgamos kartu,  per 1 akį išmezgamos 2 akys, 2 paskutinės akys išmezgama gerai (viso 9 akys).

6. Toliau kartojame raštą nuo 1 jo eilės.

7. Pasiekę norimą skaros dydį (paskutinės eilės ilgis turėtų būti bent 90 cm), akis uždarome.

Gervuogės raštas:
– (1 gera, 1 išvirkščia) abi išmezgamos per 1 akį.
– 2 akys sumezgamos kartu.
– gera akis.

Megztą skarą galime derinti ne tik su galvajuoste, bet ir su liemene, sijonu ar net mielu megztu meškiuku.

© Tekstas, nuotraukos, schema – Alvilė Rimaitė

2 Responses

 1. stanislava
  |

  ačiū labai aiškiai surašyta puiki turi gautis skarelė Gera mokytoja

 2. Alvilė
  |

  Miela Stanislava, ačiū už gerus žodžius!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *