megzta galvajuostė tinka ir pirmai pažinčiai su virbalais

Megzta galvajuostė – tinka ir pirmai pažinčiai su virbalais

Megzta galvajuostė – vienas tų smagių mezginių, kuriuos numegzti ilgai netruksime. O megzti taip paprasta, kad galvajuostę sukurs ir pradedančios mezgėjos. Net ir vaikiško amžiaus. Tai gali būti pats pirmas mezginys – juk tereikia lygiuoju raštu numegzti stačiakampį ir jį tinkamai susiūti, kaip parodyta žemiau esančiame video.

Galvajuostė – gražus ir praktiškas galvos apdangalas bei aksesuaras, todėl ji gali tapti šaunia rankų darbo dovana. Jei megsime iš storesnių siūlų – tokiai dovanai sukurti teprireiks vieno ilgesnio arba dviejų trumpesnių vakarų. Kadangi mezginius mėgstu matuoti filmais – galvajuostę numegsime žiūrėdami vieną rimtą ir netrumpą filmą arba porą mėgstamo serialo dalių.

rankų darbo dovanos idėjos paprasyi mezginiai

Apie siūlus – megztai galvajuostei galime rinktis įvairiausius siūlus, tik labai stori netiks. Visi kiti – puikiai. Man labai patinka, kad šiame mezginyje galime šauniai įprasminti siūlų likučius, kurių dažnai lieka numezgus megztinį ar kitą didesnį daiktą. Mano megztoje juostoje – siūlai „Katia“, kurių sudėtyje medvilnė ir vilna, o ilgis 105 m /50 gr.

Matmenys – mezgimo aprašyme pateikiu 3 dydžius – 54/56 cm; 56/58 cm; 58/60 cm galvos apimčiai. Mezgimo akių skaičius priklauso nuo pasirinktų siūlų storio. Kadangi susiūtos galvajuostės aukštis turi būti 10–13 cm, tad akių turime užsidėti tiek, kad numegztume 20–26 cm pločio juostą, kurios ilgis, atitinkamai pagal galvos apimtį bus 49, 52 arba 54 cm.

Reikės:

  • 50–60 g siūlų
  • virbalų

Mezgame galvajuostę:

1. Uždedame 36, 40 arba 44 akis ir mezgame lygiuoju raštu – gerojoje pusėje gerosiomis akimis, išvirkščioje pusėje – blogosiomis. Numezgę 49, 52 arba 54 cm ilgio stačiakampį, akis uždarome.

2. Numegztą plačią juostą lenkiame išilgai per pusę ir susiuvame čiužinio siūle. „Čiužinio“ siūlė: abiejų mezginio dalių kraštus sukabiname tuo pačiu siūlu iš gerosios pusės, kad nuleistos kraštinės akys liktų blogojoje pusėje, o gerojoje pusėje būtų vientisas raštas. Siuvame durdami į akį, esančią šalia kraštinės akies ir užkabindami ją iš apačios.

3. Gauname dvigubą juostą su neužsiūtais galais, tarsi rankovę kokią. Galus imame ir užsiuvame ta pačia čiužinio siūle.

4. Apverstos juostos (siūlu į viršų) galus sudedame vienas į kitą ir susiuvame taip, kaip parodyta šiame Gimtadienio mugės video.

Megzta galvajuostė sukurta!

Galvajuostę galima derinti su megzta skara – skaitykite, kaip numegzti.

Nuotraukos ir video: Alvilė Rimaitė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *