Kaip supakuoti dovanas? Ar tradiciškai – į naujus maišelius, popierių? Ar kūrybingai – nesukuriant kalno naujų atliekų, o panaudojant tai, ką turime po ranka? Aš už antrąjį, išradingąjį variantą – jei tik galime, tausokime savo aplinką, o šį gruodį ir patys save bei kitus – užuot bėgę pirkti kalėdinio popieriaus, pažiūrėkime, kiek visko galime sugalvoti su paprastais, namuose randamais dalykais.
Kaspinas, juostelė – ypač tinkamas variantas, jei dovanojame aiškios formos daiktus: knygas, dėliones, stalo žaidimus. Taip pat puikiai tinka megztiniams, šalikams. Prie kaspino galime pritvirtinti kortelę su vardu ar dailų kalėdinį žaisliuką.
Paprastas popierius. Naudokime turimą baltą, arba gelsvą, vadinamą kraftinį popierių. Jis puikiai tinka ir naudotas, kiek palamdytas – perrištas dailiu kaspinu, papuoštas kalėdiniu žaisliuku, atrodys labai stilingai. Šiam tikslui galime sunaudoti tarkime, „Barboros“ popierinius, į kitą pusę išverstus maišus. Norėdami, galime papuošti
kalėdinių sausainių formelių antspaudais.
Šilko šalikėlis, vaflinis arba lino rankšluostis, staltiesė. Tas atvejis, kai dovanos pakuotė tampa dalimi dovanos. Į šalikėlį įvyniosime nedidelius daiktus, į staltiesę laisvai tilps didelės dėžės.
Megztas šalikas, megztukas, kepurė – į juos taip pat galime suvynioti knygą, ar kitą nedidelę dovaną.
Siūtas maišelis. Kalėdinėms dovanoms tinkamų maišelių paprastai būna prieškalėdinėse mugėse. Tačiau jei mokate siūti – tai labai paprastai sukuriamas siuvinys. Maišelio siuvimo schema –
šiame įraše. Didesnėms dovanoms galime pasiūti didelį maišelį su rankenomis, kuris vėliau pravers apsiperkant.
Saldainių sodelis. Dovana gali tapti augalas, kurį paprasta papuošti rankų darbo dekoracijomis arba išvaizdžiais ledinukais. Nors nuotraukoje pavasarinis sodelis, Kalėdoms šią idėją galime įgyvendinti su įvairiais mažais spygliuočiais. Jei augalas nekambarinis, jį dovanočiau turintiems sodą.
Stiklainis. Dovanai rinkimės gražesnį, su užspaudžiamu viršumi. Vėliau tikrai pravers bet kurioje virtuvėje. Jei tokio neturime, galime naudoti ir paprastą stiklainį, o jo viršų papuošti figūrinėmis žirklėmis iškirptos medžiagos atraiža.
Kartoninės dėžutės – jos dažnai lydi įvairias prekes. Dailesnes, pritaikant dovanos pakavimui, pakaks perrišti kaspinu. Kitas galime padekoruoti sausainių formelių atspaudais, papuošti džiovintais apelsinais, džiovintų uogų kekėmis.
Kūrybiškai surištos dovanos. Pažvelkime į tai, ką ketiname dovanoti, gal sudėjus, gali išeiti labai smagus dalykas? Nuotraukoje kalėdinius skanėstus paverčiau į
mielas rogutes.
Skardinė dėžutė – į ją patogu sudėti smulkesnes dovanėles: arbatą, muiliukus, kremukus, juvelyrikos dirbinius, dekoratyvinę kosmetiką, smulkius stalo žaidimus. Vėliau tokia pakuotė pravers įvairioms smulkmenoms, o gal ir kitai dovanai supakuoti.
Puodelis, lėkštė, puodynė, dubuo. Indai tikrai gali atlikti dovanos pakuotės vaidmenį. Į juos subersime riešutus, džiovintus gardumynus, papuošalus, nedidelius kosmetikos reikmenis, kavą, arbatą.
Maišelis, kurio nereikia siūti. Jei turime fliso, dailų maišelį galime pagaminti vos per penkias minutes.
Aprašymas – čia.
Jei ruošia ir pakuoja vaikai, o dovanėlės nedidukės, pakuotę jie gali sukurti
iš kartoninės sūrio dėžutės. Kalėdoms užtenka nudažyti žaliu guašu ir papuošti raudonais ar aukso spalvos ornamentais.
Aprašymas – čia.
Labai paprastas nertas dubenėlis – smulkiai dovanėlei supakuoti. Aprašymas – čia.
Pintinė – valgomų dovanų pakuotės klasika. Tačiau čia galime sudėti ne tik valgomus dalykus! Tokia pakuotė ypač tinka mėgstantiems grybauti, uogauti, žoliauti, turintiems sodą ar sodybą.
Vienkartinis popierinis puodelis – smulkioms dovanėlėms. Kaip puodelį paversti dovanų dėžute –
aprašymas čia.
Juokinga pakuotė. Labiausiai tinka, kai dovanomis keičiasi vaikai. Tarkime, mini monopolio žaidimą galime supakuoti į pusryčių dribsnių ar siurblio filtrų dėžutę, jei telpa, galime pakuoti į kelias skirtingų dydžių pakuotes – išpakuojant dovaną, juoko tikrai netrūks.
Naudoti maišeliai ir popieriaus atraižos – mažiau išradingas, bet taip pat aplinką tausojantis dovanų pakavimo būdas.
Išradingai pakuojamas dovanas puošti galime labai įvairiai: dekoratyviais mediniais segtukais, sagomis, džiovintais apelsinais, anyžių žvaigždėmis, cinamono lazdelėmis, širdelėmis ar kitais ornamentais, iškirptais iš seno natų popieriaus, daržovių antspaudais, vaikų karpytomis snaigėmis, imbieriniais sausainiais, druskos tešlos gaminukais, kankorėžiais, spalvoto popieriaus formelėmis, savo gamybos lipdukais.
Pajauskime kūrybos malonumą pakuodami dovanas ir jos taps gerokai jaukesnėmis ir šiltesnėmis.
Kaip supakuoti dovanas be popieriaus © Tekstas ir nuotraukos: Alvilės Rimaitės
Taip pat skaitykite:
„Rankų darbo dovanos Kalėdoms – 25 idėjos“
Parašykite komentarą