darbeliai vaikams papuošalų ar kitų smulkmenų dėžutė vaikams iš antrinių medžiagų

Darbeliai vaikams – papuošalų ar kitų smulkmenų dėžutė iš antrinių medžiagų

Mano galva, kūrybiniai darbeliai vaikų šventei suteikia labai daug gerų dalykų: leidžia pasinerti į kūrybos džiaugsmą ir išlaisvina sparnuotąją mažųjų fantaziją, sutelkia dėmesį ir neleidžia įsisiūbuoti nevaldomiems siautėjimams.
Kūrybinėms dirbtuvėms vaikų šventėje galima skirti tik valandėlę (juk vaikai nori ir laisvai pažaisti, ir pasivaišinti!) – susikuriant vieną, ar kitą smagų daiktelį. Tarkim, paprastai pagaminamą papuošalų ar kitų smulkmenų dėžutę iš antrinių medžiagų – dėžučių, liekančių nuo tepamų sūrelių.

Visi žinome, kad vaikai yra garsūs smulkaus turto valdytojai – jų kišenės, kuprinės, žaislų spintos yra neišsenkantys smulkių daiktelių aruodai. Lego, akmenukai, kriauklės, karoliukai, sagos ir visa kita smulkmė. Gal jiems aitvarai ją suneša? Kad ir kaip būtų, viena kita papildoma dėžutė suvaldyti vaikų smulkmenoms, niekada nepamaišys. O jei bus pačių pagaminta, gal ir naudotis bus smagiau.

 Reikės:

  • kartoninių dėžučių nuo sūrio,
  • įvairių spalvų guašo,
  • teptuko,
  • žirklių,
  • klijų,
  • plono šilko, dekupažo ar panašaus popieriaus,
  • sagų, kaspinėlių, kriauklių, lipdukų ir panašių detalių puošimui.

Kuriame papuošalų ar kitų smulkmenų dėžutę iš antrinių medžiagų:

1. Dėžutes nuo sūrio nudažome baltu guašu, kad nesimatytų užrašų ir paliekame nudžiūti. Jei dėžučių gaminimas bus vaikų šventės pramoga, pasidarykite šį darbą iš anksto, kad šventės metu jau turėtumėte išdžiuvusias baltai dažytas dėžutes.

2. Norėdami dėžutę apklijuoti popieriumi, išsikerpame du apskritimus, kurių skersmuo būtų keliais centimetrais didesnis už dėžutės dalių skersmenį. Apatinei dėžutės daliai apskritimą kirpkime kiek didesnį, nes jos kraštai aukštesni. Apskritimus lengva nusibrėžti ant popieriaus uždėjus didesnio nei dėžutės skersmens dubenėlius.

3. Dėžutę ištepame klijais ir apklijuojame popieriumi. Ant viršaus, priklijuojame kriauklių, sagų, blizgučių, juostelių ar kitų norimų detalių. Jei norime – dėžutes galime neapklijuoti popieriumi, o tiesiog nuspalvoti guašu, leisti kiek apdžiūti ir tada puošti norimomis detalėmis.

Papuošalų ar kitų smulkmenų dėžučių gamyba apklijuojant popierimui, tinkamiausia vaikams nuo 5-6 metų. Mažesniems pasiūlykite dėžutes nuspalvinti guašu ar flomasteriais, apklijuoti lipdukais arba kurti paprastesnį darbelį – greitai padaromas apyrankes – joms tinka visos dėžučių gamybos medžiagos, papildomai tereikės popierinio rankšluosčio tūbelės.

Nuotraukos: Alvilės Rimaitės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *