Barzdoti apsmuktkepuriai kalėdiniai nykštukai artėjant gruodžiui ima lįsti iš užkampių ir įsitaiso įvairiose namų vietose. Nutupia ant lentynų stalelių spintelių, knapso kalėdinės puokštės pašonėje, ar ima išdidžiai suptis ant pačios Kalėdų eglės. Tokius simpatiškus naminukus, daug netrūkdami, galime sukurti ir patys. Kalėdiniai nykštukai – pasidaryk pats iš kankorėžių – į šias dirbtuves būtinai pakvieskime ir vaikus. Kvapnios arbatos puodelis, fone skambanti žiemos muzika ir tas jausmas, kai imi ir savo rankomis sukuri kažką smagaus ir gražaus. Švenčių laukimas – jau yra šventė!
Apie medžiagas. Kalėdiniams nykštukams reikės kankorėžių, filco (veltinio) ir karoliukų nosims. Neturėdami karoliukų, juos keiskime apvalesnėmis sagutėmis, kurias galime apsiūti medžiaga. Kepurių bumbulus aš gaminau iš to paties filco, tačiau juos sukursime ir iš vatos, kalėdinių blizgučių, pūkuotos vielos, medžiagos atraižų.
Reikės:
- kankorėžių
- raudono ir balto filco (veltinio)
- karoliukų
- virvelės
- karštų klijų
- žirklių ir pieštuko
Manieji nykštukai iš pušų kankorėžių, kurių aš nusipirkau jau dažytų. Tačiau galime kurti ir iš nedažytų, arba, nusidažyti patys. Kaip tai padaryti, rašiau spalvotame kankorėžių pasaulyje. Tinka ir eglių kankorėžiai, tačiau su jais tegalėsime sukurti pakabinamas dekoracijas. Tuo tarpu kalėdiniai nykštukai iš pušų kankorėžių – universalesni: juos galima ir pakabinti, ir pastatyti.
Jau sukurtus nykštukus galime įvairiai papuošti – iškarpyti kepurių kraštus dekoratyvinėmis žirklėmis, apklijuoti blizgančiomis žvaigždelėmis ar panašiai.
Kalėdiniai nykštukai – pasidaryk pats:
1. Ant raudono filco dedame norimo dydžio apskritą indą ir apsibrėžiame jo kontūrus. Iškerpame apskritimą. Manasis – 15 cm skersmens. Apskritimą kerpame pusiau.
2. Iš baltos spalvos filco iškerpame apie 5 cm ilgio ir 2-3 cm aukščio stačiakampį. Vieną jo kraštinę sukarpome. Susukame į vyniotinį ir galą užklijuojame karštais klijais.
3. Virvelės atkarpą užrišame į kilpą, klijuojame kartu su kepurės kutu ant apskritimo pusės.
4. Susukame kepurę (detaliau galima paskaityti – čia) ir suklijuojame jos šonus.
5. Pamatuojame kepurę ant kankorėžio, išrenkame tinkamiausią vietą nosiai. Nuimame kepurę ir ant kankorėžio klijuojame karoliuką. Kepurės apačios vidinę pusę patepame karštais klijais ir klijuojame ant kankorėžio. Kalėdinis nykštukas jau čia!
Kalėdiniai nykštukai – pasidaryk pats © Tekstas ir nuotraukos Alvilės Rimaitės
Parašykite komentarą