megzti tapukai arba kaip greitai numegzti šlepetes

Megzti tapukai – kaip greitai numegzti šlepetes

Šaltukui už lango paspiginus, kojos taip ir nori į jas šmurkštelėti – tokios šiltos ir jaukios tos naminės megztos šlepetės. Iš storesnių siūlų jas numegsime labai greitai – užteks geros valandos. Arba, matuojant filmais – šlepetes numegsime žiūrėdami vieną neilgą filmą. Megztomis šlepetėmis galime sušildyti savo ir namiškių kojeles, jos taip pat gali tapti puikia nedidele, bet labai nuoširdžia ir praktiška dovana. Tai gali būti ir mezgančio vaiko dovana mamai, sesei, tetai ar močiutei – mezginys tikrai paprastas ir aiškus. Jei mezgame vaikams, būtinai papuoškime bumbulais ar kitomis mielomis detalėmis – įdomesnėmis sagutėmis, nerta gėlyte ar žvėriuku.
rankų darbo dovanos idėjos
Apie siūlus. Megztos šlepetės – puikus būdas sunaudoti siūlų likučius. Šiam mezginiui tinkamiausi storesni ir tvirtesni siūlai – iš tokių megztos šlepetės ne taip greitai susidėvės. Siūlų pakanka visai nedaug – 38-39 dydžio tapukams sunaudojau beveik 50 g siūlų, kurių ilgis – 80 m/50 g. Dukros 36 dydžio šlepetėms siūliukų pakako apie 40 g. Megztų šlepečių nepuošiant bumbulais, siūlų reikia dar mažiau.

Apie virbalus – šlepetės megzamos 2 paprastais virbalais arba virbalais ant valo. Virbalų storis parenkamas pagal siūlų storį.

Apie šlepečių dydį: aprašyme pateikiu 2 skirtingus dydžius: 38-39 ir skliausteliuose 36. Jei turimi siūlai storesni arba plonesni, atitinkamai sumažinkite arba pridėkite mezgimo akių.

Apie mezginio raštus. Lygusis raštas – geroje pusėje mezgame geromis akimis, blogoje pusėje – blogomis. Ripso raštas – abejose mezginio pusėse mezgame geromis akimis.

Reikės:
  • apie 50 g storesnių siūlų
  • virbalų

Mezgame megztas šlepetes:

1. Užmetame 12 (9) akių ir mezgame lygiuoju raštu. Turėkime minty, kad akys vėliau pasiskirstys taip: 3 (2) a. tapuko viršus; 1 (1) a. šoninė; 4 (3) a. tapuko pėda;  1 (1) a. šoninė;  3 (2) a. tapuko viršus. Mezgame kas antrą eilę pridėdami iš abiejų šoninių akių pusių po 1 papildomą akį, viso po 4 papildomas akis. Pridedamas akis kryžiuojame, kad mezginyje neliktų skylių. Akių skaičių didiname iki kol ant virbalo turėsime 28 (25) a.

2. Numezgę 8 (6) cm lygiu raštu, toliau mezgame taip:  7 (6) a. ripsu, 14 (13) a. lygiuoju raštu, 7 (6) a. ripsu. Pasiekę 25 (21) cm bendrą mezginio ilgį, mezginio akis arba uždarome ir susiuvame, arba atsargiai nuimame nuo virbalo, perlenkiame mezginį pusiau ir suveriame ant virbalo pradėdami šlepetės viduriu. Tada sumezgame kartu 1 akį su paskutine, 27 (23) akį su 2 akimi, 26 (22) akį su 3 akimi iki kol sumegsime visas akis. Susiuvame šlepetės priekį. Padarome siūlų bumbulus ir prisiuvame tapuko priekyje. Megztos šlepetės paruoštos!

megztos šlepetės aprašymas kaip megzti
Nuotraukos ir tekstas: © Alvilė Rimaitė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *