Bulvių krepšeliai, gimtadienio mugė

Bulvių krepšeliai

Karšti valgiai vaikų, o ir aplamai visoms šventėms, man visuomet didžiausias galvosūkis. Jei sausainių, pyragų ar keksiukų receptai mano mintyse vaikšto draugiškai už rankų susikibę ir nesislapstydami, tai idėjos ką patiekti šiltiems patiekalams, paprastai kažkur užsibarikaduoja ir kaskart reikia pasukti galvą, ką čia tokio paruošus. Kad ir skanu, ir patogu, ir neatsibodę būtų, visi valgyti galėtų, o virtuvėje nereikėtų praleisti amžinybės.

Kaip tik toks receptas ir yra bulvių krepšeliai. Užpildyti jie gali būti įvairiausiu įdaru: malta mėsa, žuvimi, daržovėmis, grybais. Labai patogu – galima paruošti kelis skirtingus variantus, kad visi išsirinktų patinkančius. Priklausomai nuo įdaro, bulvių krepšeliai gali būti karštais užkandžiais, pagrindiniu karštu patiekalu ar garnyru. Mano siūlomas įdaras – pakepintos cukinijos su pievagrybiais, jo receptą, kaip ir pačią bulvių krepšelių idėją radau fabartdiy.com puslapyje.

Bulvių krepšeliai paruošiami nesudėtingai, tik visą kruopštumą teks sutelkti pjaustant bulves: bulvių riekelės turi būti plonytės ir permatomos – kitaip nepavyks jų įkloti į keksiukų formeles.

Bulvių krepšeliai

12 krepšelių reikės:

  • 3-4 didelių bulvių;
  • 100 g pievagrybių;
  • 200 g cukinijos,
  • 100 g tarkuoto sūrio,
  • 2 kiaušinių,
    druskos, juodųjų pipirų,
  • sezamų sėklų,
  • saulėgrąžų ar rapsų aliejaus.

Gaminame bulvių krepšelius:

1. Įkaitiname orkaitę iki 190 laipsnių.

2. Cukiniją sutarkuojame, pievagrybius supjaustome ir viską kartu pakepiname keptuvėje ant aliejaus. Įberiame druskos ir pipirų. Tarkuotą sūrį suplakame šakute kartu su kiaušiniais iki vientisos masės, įberiame šiek tiek druskos.

3. Bulves nulupame ir supjaustome kaip įmanoma plonesnėmis, šiek tiek perregimomis riekelėmis.
Keksiukų formeles patepame aliejumi ir į jas klojame bulvių riekeles – iš šonų po penkias, kaip gėlės žiedlapius ir vieną per viduriuką. Ant bulvių pilame maždaug po 3 šaukštelius kiaušinių ir sūrio plakinio. Kepant jis „suklijuos“ bulves į krepšelį. Ant plakinio dedame po gerą šaukštą kepintų cukinijų su pievagrybiais.

4. Bulvių krepšelius apšlakstome aliejumi ir dedame į orkaitę. Kepame iki kol bulvės iškeps – apie 10-15 minučių. Šakute atsargiai atkabiname krepšelius nuo formelių kraštų ir ištraukiame – vėlgi prireiks šiek tiek kruopštumo, tačiau visumoje krepšeliai išsiima tvarkingai ir ant galvos atsistoti dėl to neprireikia.

5. Bulvių krepšelius apibarstome sezamų sėklomis ir patiekiame. Patogiausia juos valgyti su šakute ir peiliu, tačiau vaikų šventėje tikrai niekas nesupyks, jei krepšelius patupdysite į keksiukų popierėlius, kad būtų galima valgyti pasiėmus į rankas, kaip kokius pyragiukus.

Nuotraukos: A. Rimaitės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *