Daržovių antspaudai – smagūs darbeliai vaikams

Ak tos daržovės, nuostabios ir nepakartojamos – ne tik sveikos, gardžios ir be galo naudingos, bet, pasirodo, gali būti puikiai panaudojamos ir vaikų kūrybiškumui skatinti!
Antspauduoti su daržovėmis gali visai nedidukai mažyliai – apskritimą rankute nubrėžti dar sunku, o štai su morkos ar agurko galiuku jau galima spalvotų balionų puokštę sukurti! Pačiam!
Vyresnieji vaikai daržovių antspaudais gali sukurti mielų smulkmenų tėveliams, seneliams ar draugams: knygų skirtukai, atvirukai, kvietimai į gimtadienius, dovanų popierius, lobių žemėlapiai ir dar daug visko galima sugalvoti ir spalvingai suantspauduoti! O kaip smagu tai daryti – bent maniškiams labai patinka lyg kokiems direktoriams viską antspauduoti, o ir man vaikystėje antspaudavimas atrodė tiesiog magiškas!

Ir nebūtina aukoti gerų, sveikų daržovių (tokias reikia valgyti pilnu tempu, kuo daugiau!): pažaliavusi morka ar bulvė, paprastai nupjaustomi bei išmetami daržovių galiukai, sumedėjusios ar pažeistos dalys – štai juos ramia širdimi galime skirti vaikų kūrybai. Antspaudavimas daržovėmis naudingas ir pažintine prasme – vaikai išmoks naujus daržovių pavadinimus, o kai  kurias gal ir valgyti mieliau pradės; tokie kūrybiniai darbeliai gali tapti smagia veikla teminiam mažojo daržininko ar ūkininko gimtadieniui. Dailių antspaudų galime sukurti iš salierų, paprikų, morkų, bulvių, svogūnų ir kitų daržovių, o užsienio tinklaraščiuose mirga marga dailūs antspaudai iš valgomųjų hibiskų, dar vadinamų okra arba damų piršteliais – jei pavyks jų gauti, priantspauduosite dailių gėlyčių!

 Reikės:

  • daržovių
  • guašo
  • vandens
  • teptuko
  • popieriaus

 

Darbeliai vaikams – kuriame antspaudus su daržovėmis:

1. Teptuką suvilgome vandeniu, pamerkiame į guašą ir nudažome daržovės galiuką. Smulkesnę daržovę galime tiesiai merkti į guašą. Jei neturite guašo, galite naudoti ir akvarelinius dažus, tik tokiu atveju antspaudai bus blyškesni, labiau pasteliniai.

2. Prispaudžiame daržovę prie popieriaus ir palaikome kelias sekundes. Belieka pasigrožėti rezultatu!

 

Nuotraukos: Alvilės Rimaitės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *