gimtadienis ant riedlentės šventė judriems vaikams ir paaugliams

Gimtadienis ant riedlentės – šventė judriems vaikams ir paaugliams

Praėjusią vasarą Vilius sutiko riedlentes. Sutiko ir nebeišsiskyrė – šis sportas užvaldė didžiąją dalį mano sūnaus laisvalaikio: riedlenčių mokyklėlė, stovyklos, važinėjimasis gatvėmis vos pradžiūvus didesnėms baloms. Tad klausimų, kur atšvęsti 12-ąjį gimtadienį mums net nekilo – Vilius svajojo tik apie gimtadienį ant riedlentės, jo veik antrais namais tapusiame Kablio skateparke.

O kaip draugai, paklausite? Ar dalyvaujantys turi mokėti laikytis ant riedlentės? Nieko panašaus – Kablyje smagiausius gimtadienius atšvenčia ir tie, kurie iki tol ant riedlentės net nebandė užlipti. Tuo tarpu šventei besibaigiant, didžioji naujokų dalis šauniai ir pilnai savarankiškai važinėjasi nuo rampų! Bet apie viską iš pradžių.

Gimtadienis prasideda pažintimi su važinėjimo pagrindais. Instruktorius papasakoja ir parodo būtinus žinoti dalykus, kiekvienas iš vaikų gauna po riedlentę, stojasi ant jos ir bando važiuoti. Pramokus važiuoti lyguma, bandoma nuo rampų – iš pradžių patikimai prilaikant instruktoriui, vėliau drąsesni leidžiasi vieni. Na, o patys narsiausi kopia ant dvigubų rampų, pusrampių ir imasi kitų sudėtingesnių riedlentininkų reikalų. Šventė įsibėgėja, ratukai sutartinai rieda, vaikų akys žiba!

Apie įspūdžius

Čia neišvengiamai reikia paminėti unikalias, autentiškas ir įspūdingas Kablio rūmų erdves – jau pati aplinka yra visai netradicinė, neatsibodusi ir įdomi, o kur dar riedlentės. Ir visas didžiulis skateparkas gimtadienio metu priklauso tik jums – Kablyje vienu metu vyksta tik viena šventė – tai puiku!

Man labai patiko, kad visi rado kuo užsiimti ir ką veikti. Vyresniesiems akyse betobulėjant, mažosios mergaitės susirado atokesnes rampas ir nuo jų leidosi sėdomis – riedlentes, pasirodo, galima naudoti panašiai kaip rogutes – lėkti nuo kalniukų ne mažiau smagu, tik svarbu nesipainioti po kojomis dideliems berniukams.

Mūsų mažoji sesė buvo be galo laiminga išdrįsusi nusileisti nuo rampos su instruktoriaus pagalba – instruktoriui Einiui aplamai skiriu didžiausius komplimentus – tai žmogus, kuris nuostabiai moka dirbti su vaikais, jo kalbinami ir globojami nuo kalniukų važiuoti išdrįso net ir patys nedrąsiausieji.

Vyresnieji berniukai tobulėjo akyse – į parką įžengę naujokais, šventei nespėjus įpusėti jau skriejo nuo rampų. Man regis, ne vienas Viliaus svečias riedlentėmis susižavėjo ilgam.

Net ir kelis kritimus, kurių neišvengiamai buvo, vaikai priėmė kaip nepaprastą nuotykį ir apie juos besididžiuodami vėliau visiems pasakojo. Tačiau, žinoma, šiam sportui apsaugos ir šalmai būtini – Kablyje visi važiuojantys jais aprūpinami.

Mūsų Vilius džiaugėsi galimybe pagaliau parodyti mums, tėvams, ką išmokęs – jam taip patiko skrieti per apylaisvį parką, juk jo lankomų pamokų metu paprastai būna gerokai daugiau rimtai važiuojančių, su kuriais erdvę reikia protingai dalintis.

Apie praktinius dalykus

Vaišes galima atsinešti su savimi arba užsisakyti iš Kablio restobaro. Arba derinti abu variantus, ką mes ir padarėme. Buvome patarti, jog vaikai pavažinėję praalksta, todėl į antrą šventės pusę užsakėme kelias lėkštes vištienos lazdelių su gruzdintomis bulvytėmis, garsėjančių, kaip vienas populiariausių restobaro patiekalų. Neveltui – jos tikrai labai skanios. Tačiau visumoje su maistu siūlau nepadauginti, mūsiškiai net tortą sušveitė paskubomis ir lėkė kuo greičiau atgal į salę – dar ir dar pasivažinėti.

Vaišintis patogu šalia salės esančioje poilsio zonoje, čia jaukiai gali įsitaisyti ir tėvai – kavos bei arbatos jiems atneš iš restobaro. Tačiau žiemą arbatos termosą patarčiau pasiimti iš namų. Galima ir didesnį – nevažinėjantiems parke vėsoka, todėl ir šiltą megztinį verta prigriebti. Tik neišsigąskite dėl vaikų – judantys sušyla kaip reikiant. Vietoje storiausio nertinio vaikams patarčiau pagalvoti apie avalynę – jei jų žieminė yra iš sunkiųjų batų kategorijos, verta įsidėti lengvesnę sportinę.

Kiek svečių gali dalyvauti ir kokią trukmę rinktis? Parko rekomenduojamas vaikų skaičius – iki 15, optimaliausias – 10-12 vaikų. Tėvelių ir kitų nesivažinėjančių gali būti ir daugiau. Mes, darbo dienos vakarą šventėme 2,5 valandos, tačiau švenčiantiems savaitgalį patarčiau rinktis 3 valandas – tikrai neprailgs.

Ir pabaigai – dar žiupsnis emocijų, nes jų, pačių geriausių, netrūksta net ir praėjus savaitei po šventės. „Mama, tai pats geriausias mano gimtadienis,“ – sako mano paauglys sūnus, o penkiametė sesė, visiškai apkerėta riedančių lentų, užtikrina, kad nuo šiol jų abiejų gimimo dienos bus švenčiamos tik ant riedlentės!

Naujienas apie Kablio organizuojamus renginius, vaikų gimtadienius, mokyklas, stovyklas sekti galite čia – https://www.facebook.com/ManKablys/.

Nuotraukos: Vytenio Bagušausko.

Remiamas turinys

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *