gimtadienis su gyvūnais 3 švenčių vietos

Gimtadienis su gyvūnais – 3 švenčių vietos, kur vaikų laukia ypatinga draugija

Augančiam žmogui gyvūnų draugija daro didžiulę teigiamą įtaką. Kailiniuočiai ir plunksnuočiai moko vaiką rūpintis, mylėti, atjausti, gerbti bei saugoti. Ir dovanoja pačius geriausius jausmus. Todėl ir gimtadienis su gyvūnais – ne tik įsimintinas bei kupinas įspūdžių, bet ir išliekantis vaikų viduje, kaip ypatinga patirtis. Net jei vaikas auga namuose su gyvūnais, šventė keturkojų ir sparnuotų bičiulių apsuptyje visada bus išskirtinė ir turtinga šiltomis emocijomis.

Susipažinkime iš arčiau su trimis šauniomis švenčių vietomis, kuriose vaikų laukia nuostabi ir labai marga gyvoji gamta.

Vilniaus pašonėje, Molėtų plente įsikūrusios „Grybų dvaro arklidės“ šventes organizuoja visais metų laikais ir bet kokiu oru. Per 15 metų nėra buvę taip, kad oras kaip nors sugadintų šventę. Pramoginiams ir pažintiniams renginiams pritaikytas šeimos žirgynas pasirūpina viskuo, atvykus čia telieka nerti atvira siela į šventę. O ji kuriama įdedant visą širdį ir pasitelkiant geriausius dalykus. „Panaudojame viską, ką turime“, – sako dvaro gaspadorius Tomas Grybas: – „Gamtos ir aplinkos grožį, pastatus bei pievas, garsus, kvapus ir vėjus, mūsų gyvenimiškas patirtis, teisingus gėrimus ir tikrą maistą, muziką ir tylą, interjerą, spalvas, šviesas ir dūmus, žąsų klegėjimą, katinų meilumą, šuns gerumą, arklio žvilgsnį, nevaržomą žirgo energiją, kai jis lekia pieva ar ramiai žingsniuoja su mažu vaikeliu balne, vakaro rūkus ir ryto rasas.“

Visos šventės metu vaikus supa gyvuliukai. Ne tik žirgai ir poniai, bet ir ožkos, žąsys, vištos, murkianti katinų draugija ir įspūdingas šuo Vilkis, į kurio kailį taip ir maga panardinti rankas. Bendravimas su kailiniuotais bei plunksnuotais dvaro gyventojais – puiki edukacija, kaip elgtis, kalbėtis ir užmegzti kontaktą su gyvąja gamta.

O kur dar jojimo pramoga! Ji laukia visų šventėje dalyvaujančių vaikų: mažyliai savo išdidų ratą suka ant ponio, didesnieji – žvelgdami į pasaulį nuo žirgo nugaros. Juk tai svajonės išsipildymas!

„Grybų dvaro arklidėse“ šventė kuriama visiems dalyviams – kiekvienas randa sau ypatingus dalykus. Vienam tai – ant krosnies čirškantys nepakartojami čirviniai blynai, kitam – šiltas žirgo kaklas po delnu, vėjo atneštas pievos kvapas ar netikėtai ant kelių įsitaisiusio katino murkimas.

Visi šie pojūčiai, potyriai, įspūdžiai bei emocijos ir sukuria tikrą šventę. Šventę, kupiną laimės akimirkų, gerumo ir pilnatvės jausmo.

„Vaikų gimtadieniai gamtoje“ – vieta, kur gyvena vaikų juokas ir laisvė. Vieta, sukurta šventes švęsti kitaip – besimėgaujant gamta ir gyvūnų draugija. Vaikai čia džiaugiasi laisve pasiausti gryname ore, tėvai – galimybe pabūti drauge, pabendrauti gamtoje. Kur visa tai? Šalia Kauno esančiame kaime, nuostabiu Bijūnų vardu. Gimtadieniai, krikštynos, darželio ar klasės išleistuvės čia organizuojamos jau 7 metus.

Atvykusius į šventę pasitinka gausus būrys smalsių ir draugiškų gyvūnų, kuriuos galima paglostyti ir pavaišinti jiems skirtais skanėstais. Alpakos, avys, ožkos, ponis, vištos, fazanai, povai, žąsys, antys, triušiai, stručiai, katinai ir šuo – tik spėk dairytis ir stebėti, ką veikia ši marga ir miela kompanija. O šiemet prisijungė ir naujas gyventojas – asiliukas Šrekas. Norintys su gyvūnais susipažinti dar artimiau, gali užsakyti programą su dresiruotu šunimi ir pasigėrėti įspūdingai atliekamomis belgų aviganio užduotimis. Bijūnų kaime galima užsakyti ir jojimą poni arkliuku, dovanojantį vaikams ypatingus įspūdžius.

Gyvūnų apsuptyje šventės dalyviai neria į kitas sodyboje laukiančias pramogas. Čia ir veiklos kupina vaikų žaidimo aikštelė, nusileidimo lynas, futbolo aikštė ir krepšinio lankas, mini pirtelė, tvenkinys maudynėms su plaukimo liemenėmis, lauko boulingas, didysis lauko futbolas ir gausybė įvairių kitų lauko žaidimų. Vaišėms paruošta erdvi lauko pavėsinė, o jei švenčiama karštą dieną – gera atsigaivinti tam skirtoje požeminėje pavėsinėje. Šašlykinė ir laužavietė smagiems vakarams. Vienu metu erdvioje 1,5 ha ploto sodyboje švenčiama tik viena šventė, jai skiriamos 5 valandos laiko – iki valios pasidžiaugti gamtos teikiamais džiaugsmais.

Lemūrai, beždžionės, surikatos, triušiai, jūrų kiaulytės, vėžliai, ožkytės – jie visi dalyvaus gimtadienyje, jei jį švęsite „Zooparke“! Vilniuje ir Kaune įsikūrusiuose moderniuose zoologijos soduose po stogu gyvena daugybė rūšių įvairių gyvūnų. Tai unikalus edukacinis projektas, ugdantis vaikų kantrybę, švelnumą, rūpestingumą, atsakingumą ir pažinimą.

Šventės dalyvių Kaune laukia edukacija, kurios metu keliaujama po „Zooparką“ ir susipažįstama su įvairių pasaulio kampelių gyvąja gamta. Vaikai ne tik sužino įdomių faktų apie gyvūnus, bet ir gali juos paglostyti, pavaišinti jiems skirtu maistu, pasidžiaugti nepaprasta jų draugija. Vėliau gimtadienio šventė tęsiama jūsų kompanijai skirtoje erdvėje.

Vilniaus „Zooparke“ taip pat švenčiama tam skirtuose gimtadienio kambariuose. O didžiausios įdomybės prasideda nusileidus laiptais žemyn – atsiveria plati gyvūnų karalystė!

Daugiau nei 60 gyvūnų rūšių – čia galima sutikti (ir pamaitinti!) triušiukus bei papūgas, stebėti prerinius šuniukus, surikatas, beždžionėles, švilpikus, miegapeles ir smiltpeles, pasisveikinti su laisvai lakstančiais lemūrais ar įveikti gyvačių baimę. Taip pat galima užsisakyti ir profesionalų edukatorių, papasakosiantį įdomybes apie gyvūnus ir atsakysiantį į keisčiausius klausimus. Ir jis galbūt net leis paglostyti driežą!

Remiamas turinys

© Tekstas Alvilės Rimaitės, nuotraukos: „Grybų dvaro arklidės“, „Vaikų gimtadieniai gamtoje“, „Zoopark“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *