gimtadienis žaidimų kambaryje svarbiausi klausimai

Gimtadienis žaidimų kambaryje – svarbiausi klausimai

Žaidimų kambariai – tikras vaikų džiaugsmas: laipynės, čiuožynės, batutai ir kitos, it iš gausybės rago besiliejančios pramogos. O mums, mamoms, neginčijamas džiaugsmas – šiandieninė plati žaidimų kambarių įvairovė. Turime didelį pasirinkimo ratą, kur švęsti mažųjų gimtadienius; kur sukviesti jų bičiulių būrį ir surengti gražią šventę. Ir tuo pasidžiaugti galime jau ne tik didžiuosiuose miestuose. Ką verta žinoti, renkantis žaidimų kambarį, kaip šventės vietą? Kartu su trijų šaunių Vilniaus, Kauno ir Alytaus žaidimų kambarių – „Minimukų namukų“, „Elfų slėnio“ ir „Mažylio studijos“ vadovėmis Ina, Ieva ir Rita aptarėme svarbiausius klausimus.

Vaikų amžius – ar jiems bus įdomu?

Iki kada vaikams įdomu švęsti žaidimų kambariuose, ar čia verta pažymėti mažiausiųjų sukaktis? Pasak žaidimų kambarių vadovių, vaikų gimtadienius tokioje erdvėje galima švęsti tol, kol vaikui yra įdomu. Tai priklauso nuo vaiko pomėgių, temperamento, gimtadienio svečių amžiaus ir, žinoma, žaidimų kambaryje esančių pramogų. Įdomiausia kambaryje 3-7 metų vaikams. Šio amžiaus vaikai labai judrūs, jiems patinka laipioti laipynėse, čiuožinėti, šokinėti batute. Jie mėgsta aktyvius žaidimus, noriai bendrauja su animatoriais.

Žaidimų aikštelė labai svarbi mažiesiems / „Minimukų namukai“, Vilnius; „Mažylio studija“, Alytus

Vyresniems bus įdomu, jei kambaryje bus jų amžiui skirtų atrakcijų – Xbox kompiuterinių pramogų, stalo futbolas, įvairių stalo žaidimų. Be to, aštuonmečiai ir vyresni jau patys geba spręsti kur nori švęsti savo gimtadienį, tad su jais pačiais geriausia ir tartis, ar šventę rengti žaidimų kambaryje, ar rinktis kitas pramogas.

Tuo tarpu, ar verta žaidimų kambaryje švęsti 1-2 metukų sukaktis, spręsti tenka mums, mamoms. Jei žada susirinkti daugiau suaugusių nei vaikų arba, jei dauguma vaikų mažučiai kaip ir sukaktuvininkas, galbūt geresnė vieta gimtadieniui yra namai – juk vienerių mažyliai dažnai dar ir vaikščioti nemoka, tyrinėdami aplinką žaislus deda į burną. Tačiau, jei mažylio gimtadienio svečiai 2-6 metų vaikai, tuomet žaidimų kambarys – puiki alternatyva, užtikrinanti visiems smagias veiklas.
Be to, žaidimų kambariai taupo laiką, kurio auginant mažylius trūksta – daugelyje jų dabar galima papildomai užsisakyti tiek šventės dekoravimo paslaugas, tiek šventinius užkandžius.

žaidimų kambariai kaunas
Švenčiant turi būti įdomu ir sukaktuvininkui, ir svečiams / „Elfų slėnis“, Kaunas

Šventės erdvės dydis ir nuomos sąlygos

Visų pirma, reikėtų nuspręsti, kokio dydžio erdvės Jūsų šventei reikia, ar žaidimo kambarys sutalpins jūsų svečius. Ar norisi švęsti privačioje erdvėje, ar tinka didesnis kambarys, kuriame bus ir kitų lankytojų. Kauno „Elfų slėnio“ vadovė Ieva pataria atkreipti dėmesį į žaidimų kambarių nuomos sąlygas. Jos teigimu, pasitaiko, kad į žaidimų kambarį negalima atsinešti savo vaišių, net torto, arba būna taikomi papildomi mokesčiai už atsineštas vaišes, taip pat už viršytą numatytą žmonių skaičių. „„Elfų slėnyje“ svečių skaičius nėra ribojamas, papildomų vaišių mokesčių netaikome, o kava ir arbata vaišiname“, – sako Ieva.
Jei kambaryje leidžiama patiekti savo vaišes, išsiaiškinkite ar jame yra mini virtuvėlė, šaldytuvas, galimybė maistą atvežti iš anksto.

gimtadienis žaidimų kambaryje kaunas
Pasidomėkite šventės erdvės dydžiu, nuomos sąlygomis/ „Elfų slėnis“, Kaunas

Žaidimų kambario apžiūra – įvertinkite saugumą ir įdomumą

„Minimukų namukų“ Vilniuje vadovė Ina rekomenduoja būtinai apžiūrėti šventės erdvę prieš ją išsinuomojant. Ypač reikėtų atkreipti dėmesį į  žaidimų zoną –  joje neturi būti tinklu neaptrauktų landų, nepritvirtintų ar ne iki galo pritvirtintų panelių, neaiškių skylių, pro kurias vaikas galėtų iškristi. „Gimtadienis yra šventė ir jis neturi pasibaigti nemaloniais įvykiais“, – teigia Ina ir priduria, kad, savaime suprantama, žaidimų kambarys ir žaidimų aikštelė privalo būti švarūs. Ji džiaugiasi, kad ƒ„Minimukų namukai“ niekada nėra sulaukę nusiskundimų, jog išankstinė informacija apie juos neatitiko tikrojo vaizdo: „tačiau taip būna ne visuomet, todėl visada geriau nuvažiuoti į vietą ir ją apžiūrėti patiems“.
Nuvykę apžiūrėti šventės vietos, įvertinkite ir jos siūlomas pramogas, žaislų pasirinkimą – ar jie užtikrins įdomias veiklas visiems mažiesiems svečiams.

gimtadienis žaidimų kambaryje
Žaidimų kambariai privalo būti saugūs ir švarūs / „Minimukų namukai“, Vilnius

Papildomos paslaugos

„Mažylio studijos“ Alytuje vadovė Rita akcentuoja ir kokybiškų papildomų paslaugų pasirinkimą. Anot jos, skubančiame pasaulyje pasiruošimas šventei tėveliams turėtų kelti kuo mažiau rūpesčių, todėl savo studijoje siūlo tiek animatorių, tiek užkandžių užsakymo bei stilingo dekoro paslaugas. Rita pabrėžia estetinę žaidimų kambario ir visos šventės svarbą: „nėra vienos taisyklės kas yra gražu, tačiau norėtųsi nuo mažens vaikučiams formuoti gerą estetinį skonį“.
Jei jums aktualu, rinkdamiesi kambarį įvertinkite, ar jame siūlomos šventės dekoravimo, užkandžių užsakymo, personažų ar teminio gimtadienio paslaugos.

Pasidomėkite, ar žaidimų kambaryje siūlomos šventės dekoro, užkandžių užsakymo paslaugos / „Mažylio studija“, Alytus; „Minimukų namukai“, Vilnius

Teminės šventės – jas rengti verta

Teminės šventės labai populiarios, ypač ikimokyklinukų tarpe. Net ir neužsakydami personažo ar teminio gimtadienio paslaugos, tėveliai dažnai pasirūpina teminėmis šventės dekoracijomis, šventės tema papuošia vaikus ir net patys pasipuošia. Vaikai nuolat turi mylimą pasaką, filmuką, herojų ar tiesiog daug pomėgių – gimtadienis yra puiki proga tuo pasidžiaugti, leisti vaikui susitikti ir švęsti su išsvajotu herojumi.

Teminės šventės populiarios / „Elfų slėnis“, Kaunas; „Mažylio studija“, Alytus
Nuotraukos: „Minimukų namukai“  (4), „Mažylio studija“  (4), „Elfų slėnis“ (4).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *