greitos skanios karštos vaišės vaikams orkaitėje keptos bulvės

Greitos, skanios, karštos vaišės vaikams – orkaitėje keptos bulvės

Su sūriu, žalumynais ir vytintu kumpiu keptos bulvės – puikus karštas patiekalas vaikų gimtadieniui ar kitam vakarėliui. Be kitų gerų savybių, šis valgis smagus ir demokratiškas – imi tiesiai į rankas iš bendros lėkštės ir valgai. Beveik naminiai bulvių traškučiai, tik gerokai sotesni. Orkaitėje keptas bulves paruošti paprasta, jos turi daug naudingų dalykų, tad tokio šilto maisto porcija, prieš prisikertant gimtadienio saldumynų, vaikams tik į naudą.

greitas karštas patiekalas

Parabstukais, kepant bulves, galima varijuoti – dėti įvairesnių žalumynų, vytintą kumpį keisti virtu kumpiu ar kita mėsa, bulves kepti tik su 1 ar 2 rūšių sūriais, pabarstyti kuminu, raudonąja paprika ar kitais prieskoniais. Vaikų šventei, kad visi valgytojai būtų patenkinti, galima paruošti kelių rūšių bulvių. Maniškiams šios karštos vaišės taip patiko, kad nemirktelėję valgė su visais krapais, nors abu priklauso mama, kas čia toks žaliaaas??? draugijai.

Jei nepatingėsime bulves supjaustyti plonai, jos bus traškios ir labiau primins vaikų išsvajotus čipsus. Norint, prie bulvių galime pasiruošti gaivaus tzatziki padažo, tačiau jos labai skanios ir be jokių dažinių.

 2 didelėms kepimo skardoms:

  • 7-8 vidutinio dydžio bulvių
  • kelių šaukštų aliejaus
  • druskos
  • 100-120 g sūrio
  • 80-100 g vytinto kumpio
  • saujos krapų ar kitų žalumynų

Gaminame greitas, skanias, karštas vaišes vaikams – kepame bulves su žalumynais, sūriu ir vytintu kumpiu:

1. Bulves kruopščiai nuplauname, nusausiname ir išpjaustome akutes. Supjaustome 4-6 mm storio riekelėmis.

2. Dedame ant kepimo popieriumi išklotos skardos – būtinai vienu sluoksniu. Aptepame aliejumi ir pabarstome druska – daug neberiame, nes surūmo suteiks ir sūris su kumpiu. Šauname į 200 laipsnių karštumo orkaitę ir kepame 15-20 minučių, kol gražiai apkeps.

3. Kol bulvės kepa, paruošiame pabarstukus – supjaustome ar pirštais suplėšome vytintą kumpį, stambia tarka sutarkuojame sūrį, supjaustome krapus.

4. Apkeptas bulves ištraukiame iš orkaitės, pabarstome kumpiu, ant viršaus beriame sūrį ir krapus. Vėl dedame į orkaitę ir kepame dar apie 5-7 minutes, kol sūris išsilydys ir gražiai apkeps.

Orkaitėje keptas, plonai pjaustytas bulves vaikų gimtadieniui patiekiame šiltas, bet nieko baisaus, jei dalis jų pravės – ir tokios jos labai gardžios.

Nuotraukos: Alvilės Rimaitės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *