sveikesni šokoladiniai triufeliai su graikišku jogurtu

Sveikesni šokoladiniai triufeliai su graikišku jogurtu

Dar viena sveikesnių gardumynų variacija – šokoladiniai triufeliai su graikišku jogurtu! Lengvučiai, ne per saldūs, ranka taip ir tiesiasi link jų, o pagaminami taip paprastai ir greitai, kad tai padarys net ir vaikai. Na, bent tie, kurie stalą praaugo ir moka saugiai elgtis su virykle. Toks paskutinės minutės skanėstas, kurį užmaišyti galima jau svečiams lipant laiptais.

sveikesni desertai

Šokoladiniams triufeliams reikia viso labo 4 produktų: juodo šokolado, graikiško jogurto, šaukšto žemės riešutų arba migdolų sviesto ir nesaldintos kakavos miltelių. Visus produktus rekomenduoju rinktis kokybiškus, kuo jie bus geresni, tuo triufeliai bus gardesni.

skaniausi-triufeliai-receptas

10 triufelių reikės:

  • 90 g juodo šokolado
  • 1 šaukšto žemės riešutų arba migdolų sviesto
  • 60 ml graikiško jogurto
  • 2-3 šaukštų nesaldintos kakavos miltelių

Gaminame sveikesnius šokoladinius triufelius su graikišku jogurtu:

1. Šokoladą ištirpiname karšto vandens vonelėje – didesnį puodą su vandeniu užkaičiame ant vidutinės ugnies, į jį įstatome karščiui atsparų mažesnį indą su gabalėliais sulaužytu šokoladu. Keliskart pamaišome, kai šokoladas ištirpsta, nukeliame nuo ugnies.

2. Į tirpintą šokoladą įmaišome riešutų sviestą. Šį sviestą galime naudoti pirktinį arba pasigamintą namuose.

3. Į kitą indą supilame graikišką jogurtą ir į jį neskubėdami įmaišome šokoladinę masę. Gauname kaip reikiant tirštą masę, kurią paliekame 10-15 minučių atvėsti kambario temperatūroje.

4. Imame atvėsusios ir tvirtėti pradėjusios masės šaukštelį, rankomis formuojame iš jos graikiško riešuto dydžio kamuoliuką, pavoliojame kakavos milteliuose ir dedame ant lėkštės. Masė gali kiek trupėti, tačiau trupiniai susispaudžia ir triufeliai iš jų gražiai susiformuoja. Suformavę visus triufelius, statome į šaldytuvą. Čia sveikesnius šokoladinius triufelius su graikišku jogurtu galime laikyti 4-5 dienas, norint, juos galime ir užšaldyti – šaldiklyje gali būti laikomi iki 1 mėnesio.

šokoladiniai triufeliai receptas

Nuotraukos: Alvilės Rimaitės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *