laimės sausainiai

Laimės sausainiai – kaip juos iškepti

Laimės sausainiai turi aibes galimybių tapti vaikų šventės vinimi! Sušokę į dailų krepšelį, jie bus šaunia valgoma dovana su palinkėjimais; užpildyti smagiais juokais – laimės sausainiai taps linksmu vaikų vakarėlio žaidimu; jie gali būti pritaikomi loterijai, ar klausimų ir atsakymų žaidimams (pavyzdžiui, „Kvailiems klausimams“), juose paslepiant užuominas galima užkoduoti kelią iki pagrindinės gimtadenio dovanos. Trumpai tariant, prigalvoti visko galima daug, o geriausia, kad laimės sausainukai gana paprastai iškepami. Tiesa, reikia pasitreniruoti, tačiau kai įgusite, darbas eisis kaip iš pypkės.
Beje, laimės sausainiai – geras būdas sunaudoti kiaušinių baltymus, kurių dažnai lieka, kepant visokius pyragus šventėms.

Apie gaminimą: bent iš pradžių, kol netapote laimės sausainių kepimo asais, primygtinai rekomenduoju sausainius kepti ne daugiau, kaip po 2 vienu metu, nes labai svarbu suspėti iškepusius sausainukus nuimti nuo kepimo skardos ir tinkamai sulankstyti, kol nesukietėjo. Kepti geriausia dedant tešlą tiesiai ant nepridegančios kepimo skardos – dedant ant kepimo popieriaus sunku iškepti gražius laimės sausainius – jie susiraukšlėja.

Kaip iškepti laimės sausainius

 12 sausainių reikės:

 • 2 kiaušinių baltymų,
 • 3 šaukštų miltų;
 • 1 šaukšto krakmolo (bulvių ar kukurūzų);
 • 2-3 šaukštų cukraus pudros arba paprasto cukraus;
 • 2 šaukštų aliejaus (sezamo, arba rapsų, saulėgrąžų);
 • 1/4 šaukštelio druskos;
 • 1,5 šaukšto vandens;
 • 1 šaukštelio maltos vanilės (nebūtinai);
 • 12 raštelių su palinkėjimais, juokais, paliepimais.

 

Kepame laimės sausainius:

   1. Įjungiame orkaitę, kad įkaistų iki 150 laipsnių.
   2. Visus produktus sudedame į indą ir išplakame elektriniu plakikliu iki vientisos skystos masės.
   3. Pasiruošiame: laimės raštelius, mentelę sausainiams nuo skardos nuimti; bet kokį puodelį, kuris dalyvaus sausainių formavime; keksiukų formeles arba panašaus dydžio puodelius – čia dėsime suformuotus laimės sausainius, kad sukietėtų.
   4. Maždaug desertinį šaukštą tešlos dedame ant nesvylančios kepimo skardos ir šaukštu, sukamais judesiais gražiai išskirstome tešlą į 8-10 cm skersmens blyną. Jei norime, galime jo formą pasikoreguoti su sausainių kepimo formele. Padarome antrą tokį blyną ir šauname į įkaitusią orkaitę.
   5. Laimės sausainiai kepa apie 10 minučių – kepant pirmuosius, geriausia stebėti, kai tik jų krašteliai paruduoja apie 1 cm, sausainius traukiame, atsargiai mentele nuimame nuo skardos, apverčiame, įdedame po raštelį, sulenkiame ir ties sulenkimo linija apgaubiame puodelio kraštą, spūstelėdami sausainį žemyn, kad įgautų lenktą formą. Dedame sausainius į keksiukų formelę ir einame kepti sekančios porcijos.

Jei gambos procesas atrodo kiek neaiškus, spauskite ant nuotraukų – po jomis rasite kiekvieno veiksmo paaiškinimą. O jei reikia idėjų, ką parašyti sausainių rašteliuose – ieškokite žemiau!

12 juokingų frazių laimės sausainiams:

1. Šiandien tu valgysi… tortą!!!
2. Niekada nepasitikėk šunimi, kuris stebi tavo maistą.
3. Ar tu tikrai mane suvalgysi???
4. Kažkas bando pavogti tavo sūrį…
5. Jei gavai blogą pažymį, parodyk jį mamai, kai šneka telefonu.
6. Visada dėvėk kepurę, kai šeri žuvėdras.
7. Miegok su rūbais – ryte nereikės rengtis.
8. Niekada nesakyk jaunesniajam broliukui, kad nedarysi to, ką mama liepė daryti.
9. Tėvai myli viską tavyje, bet tai negalioja, kai kalbama apie tvarką tavo kambaryje.
10. Rytoj, eidamas į mokyklą, vietoje šaliko apsivyniok lapę.
11. Pasakyk bent vieną sakinį kinietiškai.
12. Šypsokis, tu dalyvauji vakarėlyje!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *