nerta karūna vaikams

Nerta karūna – tegyvuoja Jos Didenybė Vaikystė!

Mano geriausi rankdarbių draugai yra virbalai, o vąšelis – tik toks, iš matymo pažįstamas, su kuriuo retkarčiais persimetu keletu žodžių apie orą: nuneriu aplikaciją vaikiškam rūbui ar apneriu kraštą. Taigi, jei šią nertą karūną sugebėjau numegzti aš, sugebėsite ir jūs – net jei su vąšeliu paskutinį sykį matėtės tik mokyklos darbų pamokoje.

Paprastai ir greitai padaromas rankdarbis (aš nunėriau sekmadienio filmą bežiūrėdama), o vaikams džiaugsmo ir šokinėjimo iki lubų! Nida dabar, tik grįžus iš darželio kelia vėją: „kur mano karūna?“, o jos kalbanti lėlė, kuri taip pat buvo karūnuota, iš susijaudinimo net pasakas pradėjo sekti (tikras įvykis, nes ši jos funkcija neveikė nuo Kalėdų). Nertą karūną panaudosite ir princesės gimtadieniui, ir karnavalo kostiumui, ir kasdieniams žaidimams. Man atrodo, tiesiog būtina vaikams leisti pasijusti karalaitėmis ir karaliais – ypatingais, mylimais, tikinčiais savimi ir pasauliu.

Nertos karūnos schema Gimtadienio mugė

Reikės:

  • apie 20 g medvilninių siūlų storumo apie 160 m /50 g, aš mezgiau iš „Yarnart“ siūliukų „Jeans“;
  • vąšelio.

Neriame karūną vaikams

1. Pamatuojame vaiko galvos apimtį ir pagal ją nuneriame pynutę – dauguma medvilninių siūlų linkę temptis, tad neriame centimetru trumpesnę nei galvos apimtis. Pynutės akių skaičius turi dalintis iš 6.

2. Sujungiame pynutę sukabindami pirmąją ir paskutiniąją jos akis ir į kiekvieną pynutės kilpą neriame žemą stulpelį. Taip nuneriame 4 žemų stulpelių eiles.

3. Penktoje karūnos eilėje, akyje, nutolusioje per 2 akis, nuneriam 2 stulpelius su užmetimu, 2 stulpelius su 2 užmetimais, 3 pynutės akis, kurias sukabiname į pumpurėlį sumegzdami pirmą su paskutiniąja akimi, vėl 2 stulpeliai su 2 užmetimais, 2 stulpeliai su užmetimu, baigiam siūlą užkabindami per 2 akis nuo tos akies, kurioje išmezgėme visą karūnos dantuką. Kitą dantuką mezgame vėl padarydami 2 akių tarpą. Tokiu būdu, kiekvienas karūnos dantukas kartojamas kas šešios akys – žr. schemą. Baigę nerti, siūlą nukerpame ir paslepiame vidinėje karūnos pusėje.

4. Kviečiame mažąją karalaitę matuotis ir susitaikome su mintim, kad dabar turėsime nerti karūnas visoms lėlėms ir meškiams. Tegyvuoja Jos Didenybė Vaikystė!

Na, o jei nerti vis tik nesiryžtate, spauskite čia ir atsispausdinkite popierinių karūnų šablonus – teliks nusispalvoti ir susiklijuoti.

Nuotraukos: Alvilės Rimaitės; piešinys: Gimtadienio mugė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *