ožiuko kaukė

Ožiuko kaukė

Veltinis tiesiog sukurtas vaikų kaukėms ir karnavalo kostiumams: jo nereikia atsiūlėti – pakanka iškirpti; jis dailus ir maloniai minkštas, tad puikiai gali apsimesti ir mūkiančių, miaukiančių, riaumojančių personažų kailiuku. Veltinį renkuosi ir šiųmetei Nidos ožiuko kaukei – jų visa grupė kalėdiniame vaidinime bus ožiukais. Seną pasakų namelį gaubia sutema, daug mažų linksmų ožiukų žaidžia su mama… – mama dainų jau išmokyta, dainuodama eina siūti kaukę.

 Reikės:

  • 2 atraižų veltinio – balto ir rudo
  • gumutės
  • šiek tiek sintepono (nebūtinai)
  • siūlų su adata
  • žiogelio, žirklių

Gaminame greitai pagaminamą ožiuko kaukę:

1. išmatuojame vaiko galvos apimtį – prie gautų centimetrų pridedame 2-3 cm ir atsikerpame tokio ilgio gumutę. Prie gumutės ilgio pridėję 10-12 centimetrų, atkerpame gauto skaičiaus ilgio ir 6,5 cm pločio balto veltinio juostą.

2. Lenkiame balto veltinio juostą perpus horizontaliai ir susiuvame. Kraštelį galime apkirpti žirklėmis su dantukais, bet tai daryti nebūtina.

3.  Į susiūtos juostos vidų žiogelio pagalba įveriame gumutę – atsargiai, neįtraukime antro gumutės galo. Veltinis yra ilgesnis už gumutę, todėl neišsitempia, laisvai pasibanguoja.

4. Rankomis susiuvame gumutės galus tarpusavyje, sujungiame ir užsiuvame balto veltinio galus.

5. Iš balto veltinio iškerpame 2 ausis. Iš rudo veltinio, perlenkę pusiau, iškerpame 2 dvigubus ragelius. Ragelių puseles susiuvame palikdami apačią neužsiūtą. Per apačią prikemšame šiek tiek sintepono – ožiuko rageliai bus tvirtesni.

6. Prie veltinio juostos prisiuvame ausis ir ragelius. Priekį galime puošti šviesaus kailio skiautele, blizgia girlianda. Ožiuko kaukė karnavalui paruošta!

Nuotraukos: Alvilės Rimaitės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *