perukas iš siūlų

Perukas iš siūlų

Linksmas perukas iš siūlų gali puikiai sudalyvauti ne tik vaikų žaidimuose, bet ir karnavale. Ryškiai rudos kasos tiks Pepei Ilgakojinei, Kaubojei iš Žaislų istorijos, ar Anai iš Ledo šalies, jos sesei Elzai galime pagaminti baltai gelsvų plaukų peruką, o mes su Nidute susikūrėme Melsvaplaukės kasas – kūrėme dėl to, kad labai norėjom mėlynų plaukų (dar labiau rožinių, bet mama tokių siūlų nerado), tačiau kai pagaminom, pagalvojom, jog perukas visai tinkamas Pinokio ir Buratino istorijų mėlynplaukėms.

Peruką iš siūlų pagaminti nėra sudėtinga, įmanoma net ir rankomis pasiūti, tačiau patogiau siūti siuvamąja mašina. Veltinį peruko pagrindui rinkitės siūlų arba kūno spalvos. Perukas supinamas į 2 kasas ne tik dėl gražumo, bet ir kad geriau laikytųsi ant galvos. Dėl tos pačios priežasties peruko pagrindo juostelės nedarykite siauros – platesnė juostelė peruką daro tvirtesniu ir stabilesniu.

pepės ilgakojinės kaukė

Reikės:

  • 100-150 g storesnių siūlų (apie 200-300 m ilgio)
  • Veltinio atraižos
  • siuvimo smeigtukų
  • Siūlų susiuvimui
  • siuvamosios mašinos arba adatos su siūlais

Gaminame peruką iš siūlų:

1. Siūlus suvyniojame į reikiamo ilgio sruogą – keturmetei aš dariau 110 cm ilgio, tačiau didesniam vaikui reikėtų ilgesnės bent 10-20 cm. Sruogą patogu vynioti ant dviejų kėdžių atkalčių.

2. Suvyniotą sruogą atsargiai nuimame nuo kėdžių ir prakerpame galus taip, kad gautume 110 cm ilgio ištįsų siūlų pluoštą.

3. Pamatuojame vaiko galvytę nuo kaktos viršaus iki sprando apačios ir atkerpame gauto ilgio, 9-10 cm pločio veltinio juostelę. Mūsų juostelė buvo 32 cm ilgio. Tai bus siūlų peruko pagrindas. Atsikerpame tokio paties ilgio, bet siauresnę juostelę – ji reikalinga tik siuvimo procese ir po to peruko gyvenime nedalyvaus, todėl gali būti iš bet kokios medžiagos.

4. Siūlų sruogą dedame ant peruko pagrindo juostelės taip, kad iš abiejų pusių nuo pagrindo eitų vienodo ilgumo sruogos. Išskirstome siūlus, kad neliktų plikų juostelės plotų. Ant viršaus dedame ploną darbinę juostelę, prismeigiame segtukais.

5. Siuvimo mašina, zigzago siūle prisiuvame siūlus prie peruko pagrindo, palaipsniui patraukdami darbinę juostelę su segtukais į šoną.

6. Dedame peruką ant kantriai išsėdėti galinčios galvos (gali būti, kad namie vienintelė tokia – jūsiškė), išlyginame sruogas ir supyname kasas. Pindami žiūrime, kad siūlai dengtų veltinio juostelę neliktų plikų plotų. Apkerpame nelygius galiukus, jei reikia, apkerpame išlendančios veltinio juostelės galiukus. Perukas iš siūlų smagiems žaidimams ir vaidinimams pasiruošęs!

 

Nuotraukos: Alvilės Rimaitės

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *