pakabukai su kriauklėmis pasidaryk pats

Pakabukai su kriauklėmis – pasidaryk pats

Kriauklelių ir dailių akmenėlių rinkimas mums su vaikais – vienas iš buvimo pajūryje malonumų, tad namuose neišvengiamai susikaupia šiokios tokios šių gėrybių atsargos. Kaip jas įdarbinti? Čia galime sugalvoti daugybę dalykų – puošti namus, akvariumą, rankdarbius, o galima ir papuošalų šaunių pasigaminti.

Šiandien apie labai paprastai pagaminamus druskos tešlos pakabukus su kriauklėmis – aš juos gaminau su keturmete Nidute. Man tereikėjo jai pagaminti druskos tešlą, o vyresni vaikai, ir tai gali pasidaryti patys, nes nieko virti ar kaitinti nereikia – tiesiog sumaišai produktus ir išminkai. Tik nudažyti galite padėti, kad vaikai netyčia visų namų nenuspalvotų – druskos tešla dažant tepa rankas.

Beje, ši tešla yra ir smagus žaislas – toks itin greitai pagaminamas naminis plastilinas, tik nepamirškite, vaikams pažaidus, suvynioti jį į maistinę plėvelę ar sudėti į plastikinę dėžutę bei laikyti šaldytuve – kambario temperatūroje druskos tešla ima džiūti.

Pakabukai su kriauklėmis, mano galva, tiesiog puikus variantas, kai vaikas nori savo rankomis ruošta dovana pradžiuginti mamą, močiutę, tetą ar draugus. Norint, pakabukų dirbtuves galima suorganizuoti ir per mergaitišką gimtadienį – vėliau kiekvienas savo pakabuką galės atsinešti namo ir ten jį sudžiovinti.

papuošalai vaikams pasidaryk pats

Reikės:

 • 1 stiklinės miltų
 • 0,5 stiklinės druskos
 • iki 0,5 stiklinės vandens
 • maistinių dažų
 • mažų kriauklių

Gaminame druskos tešlą ir pakabukus su kriauklėmis

1. Sumaišome miltus su druska ir pilame tiek vandens, kad išeitų išminkyti tešlą, panašią į plastiliną. Vandens neturėtų prireikti daugiau nei 125 ml – aš supiliau 110 ml.

2. Išminkę tešlą į vientisą minklę, padaliname ją į tiek dalių, kiek spalvų norėsime daryti. Į kiekvieną dalį įvarviname kelis lašus dažų ir išminkome, kad jie tolygiai pasiskirstytų. Druskos tešla turi būti tokios konsistencijos, kad iš jos ką nors nulipdžius, gaminys netrūkinėtų, jei trūkinėja, įlašinkime atsargiai dar kiek vandens. Turėkime minty, kad išdžiūvusios druskos tešlos spalvos pablykšta, tampa pastelinėmis.

3. Kiekvienam pakabukui atsiplėšiame po nedidelį gabalėlį druskos tešlos, suplojame jį į storesnį blynelį, įspaudžiame pirštu į jį kriauklelę, su gėrimų šiaudelio ar kito storesnio iešmelio galiuku padarome skylutę virvelei įnerti. Nedarome skylutės pernelyg arti krašto, nes vėliau jis gali įtrūkti. Skylutės taip pat nepadarykime pernelyg mažos – druskos tešla džiūdama kiek plečiasi, tad gali ją uždaryti.

4. Paliekame pakabukus saulėtoje vietoje išdžiūti, po kiek laiko apversdami, kad išdžiūtų ir iš vidinės pusės – karštą vasaros dieną mūsų pakabukai išdžiūvo perdien iki vakaro, esant vėsiam, drėgnam orui, juos galima atsargiai padžiovinti orkaitėje 70-80 laipsnių temperatūroje, kas 10-15 minučių apverčiant. Mūsų su Nida pakabukų kriauklės visos tvarkingai laikosi savo vietose, tačiau jei jums netyčia iškristų, tiesiog įklijuokite ją atgal su klijais.

Nuotraukos: Alvilės Rimaitės, idėja: redtedart.com

7 Responses

 1. Viktorija
  |

  Kokia gera ideja. Aciu 🙂

 2. Alvilė Rimaitė
  |

  Miela Viktorija, smagu, kad patiko 😉

 3. Mintis
  |

  esame ir mes dare kazka panasaus, tik nebuvau pagalvojusi, jog tai gali buti raktu pakabukai mes tiesiog pervereme virvele ir dovanojome visiems giminaiciams. Vaikai labai didziavosi, kad patys sukure dovanas, kurias taip gyre gavusieji

 4. Alma
  |

  Ar galima spalvas guašu?

 5. Alvilė
  |

  Pačios tešlos nesu bandžiusi dažyt guašu, galvoju, kad gali labai tepti rankas. Guašu su vaikais esam spalvinę jau pagamintus bespalvės druskos tešlos gaminius, plačiau čia: https://www.gimtadieniomuge.lt/rudens-darbeliai-lipdome-is-druskos-teslos/

 6. Alma Gerlinskiene
  |

  Sveiki. Noriu paklausti ar kaziuku mugėje galima juos pardavinėt? Gal kas bandėte?

 7. Alvilė Rimaitė
  |

  Sveiki, Alma, pardavinėti nesame bandę, tačiau dabar specialiai susiradau namuose vieną pakabuką iš tų, gamintų 2016 metais – kriauklė laikosi puikiai, o ir pakabukas atrodo taip pat šauniai. Tinkamai išdžiovinus, kaip aprašyta – šie pakabukai tikrai tarnaus ne vienerius metus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *