šokoladiniai šaukštai arba mažųjų smaližių džiaugsmas

Šokoladiniai šaukštai, arba mažų smaližių džiaugsmas

Šokoladinius šaukštus galime sutikti ne viename užsienio tinklaraštyje ir čia jie pristatomi ne tik kaip vaikiškas skanėstas – saldumynų karaliaus kupini sidabriniai ar vintažiniai šaukštai siūlomi kaip kalėdinės dovanos, vakarėlių desertas. Tačiau daugiausiai, žinoma, spalvingų šaukštelių – vaikams bei jų šventėms, štai tokius pagaminau ir aš.

Šokoladu bene patogiausia pripildyti spalvotus vienkartinius plastikinius šaukštus, tačiau man po ranka pasipynė margaspalviai Ikeos plastikiniai, tad juos sėkmingai ir pripildžiau. Vaikams patiko be galo, ypač keturmetei Nidutei – kiek emocijų buvo vien renkantis, kuris šaukštas jai atiteks. Po pirmojo nedelsiant sekė dar vienas, o po to ir dar vienas – iš tėčio iškaulytas. Mano galva, štai tokie ikimokykliniai bambliukai ir yra patys tie tiksliniai šokoladinių šaukštų valgytojai.

Man pačiai tuo tarpu labai patiko super paprasta šokoladinių šaukštų gamyba, o ir puošti juos smagu. Gardieji šaukšteliai gali būti ne tik vaikų gimtadienio skanėstu, bet ir lauktuvėmis į namus ar loterijos prizu – tereikia dailiai įvynioti į celofaną ir kaspinu perrišti.

 Reikės:

  • šaukštų
  • kokybiško juodo šokolado
  • pabarstukų

Tirpinimui tinkamiausias kokybiškas juodas šokoladas be riešutų ar kitų priedų. Kiek jo reikės paskaičiuojame pagal šaukštų kiekį ir dydį – manajam 1 šaukštui užpildyti reikia beveik 1,5 kvadratėlio šokolado, t. y. apie 6 gramus.

Gaminame šokoladinius šaukštus:

1. Pasiruošiame norimus pabarstukus, į šaldytuvą įstatome tuščią lėkštę, į kurią dėsime šaukštus sustingti.

2. Karšto vandens vonelėje išlydome šokoladą.

3. Mažesniu šaukšteliu pildami, po vieną užpildome tirpintu šokoladu spalvingus šaukštus – kiekvieną šaukštą pripildę, papuošiame jo viršų pabarstukais ir dedame į šaldytuve laukiančią lėkštę sustingti maždaug 20 minučių.

Tiek to darbo – mažieji smaližiai jau turbūt aplink nekantriai trypčioja, tad kviečiame juos ragauti!

paprastas desertas vaikų ikimokyklinukų gimtadieniui

Nuotraukos: Alvilės Rimaitės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *