piešiniai ant veido tapk savo herojumi

Piešiniai ant veido – tapk savo herojumi!

Keletas minučių kantrybės ir pagaliau išvysti save veidrodyje – kruopščiais dažų potėpiais paverstą į Žmogų-vorą, Gėlių fėją, Drugelį, ar kitą trokštamą veikėją. Aplinkui spiečiasi vienas už kitą įdomesniais piešiniais ant veido pasidabinę draugai, klegate, apžiūrinėjate vienas kitą ir nuotaika su sparnais lekia į viršų – šventė prasideda!

Apie sparčiai populiarėjančią vaikų gimtadienio pramogą – piešimą ant veidukų, plačiau papasakoti paprašiau tikros savo veiklos entuziastės, „Veido ir kūno tapymo“ įkūrėjos, nuolat dalyvaujančios Kauno miesto renginiuose, tarptautinės „Face painting community“ narės Jolantos Lagūnavičiūtės.

piešiniai ant veido vaikams

Jolanta, žinau, kad piešinių ant veido pramogą mėgsta įvairaus amžiaus vaikai ir net suaugusieji – kuo ji patraukia skirtingas amžiaus grupes?

Taip, piešiniai ant veido patinka daugeliui, nesvarbu, koks amžius, ir tai viena iš šios pramogos populiarėjimo priežasčių – juk į gimtadienį neretai susirenka įvairesnio amžiaus vaikų, tad piešimas ant veidų juos šauniai apjungia. Mažiesiems, tai puiki galimybė pasijausti savo mylimiausiu herojumi – čia nereikia jokių kaukių ar karūnų, kurių jie paprastai dar nemėgsta dėtis. Net ir nedrąsiausi, ar mažiau kantrūs vaikai (juk išsėdėti tenka 10, o kartais ir 15 minučių), pamatę piešinius ant draugų veidų, beveik visada išdrįsta pabandyti – patraukia užkrečiama džiugi draugų reakcija, noras virsti pasirinktu personažu. Tuo tarpu paaugliai piešinius ant veido vertina kaip patrauklų papuošalą, ne retai ir kaip tatuiruotę.

Bendrai kalbant, veido ir kūno tapymas jau tūkstančius metų domina žmoniją – skirtingose kultūrose piešiniai ant kūno buvo naudojami įvairiems tikslams: kaip maskuotė medžiojant, įvairiose religinėse apeigose, pavyzdžiui, Amerikos indėnų gentyse, ar tiesiog kaip puošmena.

Ar tai tik gimtadienio pramoga, ar ji užsakoma ir kitoms progoms?

Šiandien piešimas ant veidų jau peržengė gimtadienio ribas ir Lietuvoje. „Veido ir kūno tapymas“ dalyvauja įvairiose šventėse, spektakliuose, mugėse –  juk vaikams smagu ne tik pašokinėti ant batutų, pažaisti su muilo burbulais, kažką pasigaminti vaikiškose dirbtuvėse, bet ir šventiškai, neįprastai atrodyti. Todėl esame dalyvavę ne viename Lietuvos zoologijos sodo renginyje, kviečiami į įvairias muges bei vaikų darželių spektaklius – tėvai mus pamėgo ir dėl to, kad piešiniai ant veido šauniai pakeičia kaukes, juk šios neretai krenta, yra nepatogios, reikia sukti galvą kur jas nupirkti, ar kaip pagaminti.

Ar šventės metu tik piešiate ant veidų, ar siūlote ir papildomą mažųjų užimtumo programą?

Vien veidukų tapymu mes neapsiribojame – dabar labai populiarūs teminiai gimtadieniai, tad jiems siūlome įvairius personažus, parenkame individualias gimtadienio programas atsižvelgiant į vaikučių amžių ir dalyvių skaičių. Visiems patinka šmaikštūs personažai, kurie pakelia nuotaiką, moka lankstyti iš balionų, dūkti su vaikais, yra išradingi bei mokantys daug žaidimų ir, žinoma, geba šauniai išpiešti vaikų veidukus.

Kaip kuriate piešinius ant veido – ar pasiūlote pagal veido bruožus tinkamą kompoziciją, ar mažieji patys pasirenka personažus, į kuriuos jie nori pavirsti?

Labai smagu, kad net ir teminiuose gimtadieniuose vaikai būna išradingi ir prašo nutapyti pačius įvairiausius herojus, ar kitus piešinius. Net jei kartais sunku apsispręsti, uždavus kelis klausimus, paprastai greitai išsiaiškiname kas labiausiai vaikui patinka. Na, o kartais tenka ir patarti, paderinant piešinį prie rūbų ar kitų detalių.

pramogos darželinukams

Techniniai dalykai – žinau, kad naudojate tik aukštos kokybės dažus – kuo jie ypatingi? Į ką turėtų atkreipti dėmesį tėvai, užsakantys piešimo ant veidų pramogą?

Svarbu žinoti tai, kad dažai, su kuriais piešiama ant veidų yra kelių tipų. Mes naudojame profesionalius dažus, puikiai dengiančius, greitai džiūvančius ir lengvai nuplaunamus šiltu, ar muilinu vandeniu. Jie pagaminti laikantis aukščiausių standartų, sudėtyje neturi toksinų ar kitų, galinčių kenkti medžiagų, todėl yra saugūs naudoti piešimui ant kūno ir veido tiek suaugusiems, tiek mažiesiems. Yra tekę girdėti, kad tėvai kartais nusivilia, kai užsakius programą su veidukų tapymu, vaikai žaisdami ištepa rūbus, o pats piešinys greitai nusitrina. Taip atsitinka, jei naudojami nekokybiški aliejaus pagrindu pagaminti dažai, todėl prieš užsakydami, visuomet pasidomėkite, kokiais dažais bus piešiama.

Jolanta, kuo Jus pačią labiausiai sudomino piešimas ant veido ir kūno, kaip įtraukė ši sritis?

Mane žavi iššūkiai, o tapymas ant veidų ir kūnų jų tikrai nestokoja – šioje srityje, regis, tobulumui ribų nėra – užsienio šalyse yra daugybė tapymo ant kūno mokyklų, rengiami įvairiausi konkursai, fotosesijos – taigi, ėjimui į priekį plotai yra tiesiog beribiai.

Dėkoju už pokalbį – nesibaigiančio įkvėpimo keliaujant tomis beribėmis tobulėjimo erdvėmis.

3 Responses

 1. Rimante
  |

  Sveiki,

  Birželio 5 dieną švęsime anūkės 5 m gimtadienį Neringoje mietas Preila. Ieškome žmogasu , kuris pagyvintų vaikų šventę.
  Ar galite pasiūlyti šmones, asmenis kurie tuo užsiima ( mergaitės mėgsta piešinus ant veidukų, princesių personus Elza, mylime Kake Make.
  Ar atvažiuotumėte į mūsų šventę?
  Laukime skubaus atsakymo

 2. Alvilė Rimaitė
  |

  Sveiki, Rimante, maloniai kviečiu išsirinkti: https://www.gimtadieniomuge.lt/animatoriai-ir-personazai-vaiku-sventems/

 3. sigita
  |

  laba ar galit ryt atvykti papiešti ant veido vienai klasei mokykloje ?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *