siūti žaislai meškiukas paprastai ir greitai

Siūti žaislai – meškiukas paprastai ir greitai

Rugsėjui artėjant, pats metas prisiminti namuose gaminamus žaislus – juk tai šauniausias palydovas pirmą kartą žygiuojantiems į darželį! Mielas, jaukus, kupinas jį gaminusio šilumos ir geriausių palinkėjimų – ne kartą įsitikinau, kad tokie žaislai sulaukia išskirtinio mažųjų dėmesio.

Kad  rankomis pagamintume meškiuką, ypatingų gebėjimų nereikia, siuvimo mašina gali būti, o gali ir nebūti – su adata tiesiog užtrūksime kiek ilgiau. Neturite medžiagos atraižos? Meškiuką galime siūti iš vaiko išaugto mėgstamo drabužėlio – jaukumas išaugs keleriopai! Aš tinkamo rūbo neturėjau, tačiau meškio širdutės aplikacijai panaudojau seną Viliaus ir Nidos kepurę – kepurė jau savo atitarnavusi, formas praradusi, tačiau meškiui papuošti puikiai tinka.

Reikės:

  • medžiagos atraižos
  • kitokios medžiagos gabalėlio nosiai ir aplikacijai
  • storesnio siūlo išsiuvinėti snukučiui
  • žirklių
  • siuvimo kreidos (nebūtinai)
  • siuvimo mašinos arba adatos ir siūlų
  • sintepono meškiui prikimšti

Žaislams prikimšti naudojamo sintepono galite įsigyti siuvimo reikmenų parduotuvėse arba nusipirkti ir išardyti pigią sintetinę pagalvę.

Siuvame meškiuką – paprastai ir greitai:

1. Ant dvigubai sulenktos medžiagos (aš naudojau pūkuotą flisą) kreida nupiešiame meškio kontūrus, juos iškerpame. Turime 2 meškio puses. Jei turite gerą akį ir patirties, galite kirpti ir nenusipiešę. Nebijokime šiek tiek asimetrijos – nevienodos ausytės ar kreivokos kojytės šiam lepečkojui tik suteiks papildomo mielumo.

2. Ant vienos iš meškio pusių, gerojoje audinio pusėje išsiuvinėjame akis, burną, prisiuvame nosį iš kito audinio. Jei norime, prisiuvame širdelės ar kitos formos aplikaciją.

3. Iš medžiagos likučių iškerpame letenėles, jas susiuvame ir prikemšame sintepono.

4. Sudedame meškio puses gerosiomis audinio pusėmis į vidų ir susiuvame pailkdami 2 nesusiūtus tarpus letenėlėms prisiūti ir tarpą tarp kojyčių, per kurį meškį išversime.

5. Išverčiame meškiuką į gerąją pusę, įstatome ir prisiuvame letenėles.

6. Per tarpą tarp kojyčių prikemšame sintepono – pernelyg daug nededame, kad meškis išliktų maloniai minkštas ir neatrodytų it nesaikingai prisipumpavęs raumenis.

7. Adata užsiuvame tarpą tarp kojyčių – meškis susitikimui su geriausiu draugu pasiruošęs!

Mūsų meškis jau visa galva pasinėręs į žaidimus su Nida – vežiojamas, čiučiuojamas, ant puoduko sodinamas ir karštai karštai mylimas!

paprastai pagaminamos rankų darbo dovanos

Nuotraukos: Alvilės Rimaitės

Daugiau meškiukiškų idėjų: „Mažylio gimtadienis su meškiuku“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *