tortas rudens gimtadieniui

Tortas rudens gimtadieniui: paprastos dekoravimo idėjos

Ruduo su savo išvaizdžiomis gėrybėmis tiesiog peršasi įvairioms dekoravimo formoms. Puiku, pakvieskime jį papuošti tortą vaiko gimtadieniui ir pažiūrėkime ką galime sugalvoti pačiomis paprasčiausiomis priemonėmis, neturėdami jokių ypatingų dekoravimo įgūdžių ir daugybės laiko. Trumpai tariant, kaip greitai ir paprastai galime papuošti tortą, rudenį švenčiamam mažo žmogiuko gimtadieniui.

Pagrindiniu modeliu pasirinkau medaus tortą, tačiau dauguma puošimo idėjų puikiai tiks ir kitiems vaikams kepamiems tortams, pyragams bei keksiukams. Medaus torto receptą rasite čia.

1. Figūrėlės iš marcipano. Iš marcipaninės masės, neapsiginklavus specialiais įrankiais ir įgūdžiais, galima sulipinti keletą paprastų rudeniškų, vaikams labai smagių dalykų: grybukus ir moliūgus nulipdys net ir vyresni vaikai. Grybukų kepurėlės nudažytos į marcipanų masę įmaišius kakavos, moliūgai – maistinių dažų. Moliūgų įpjovas padarysite kiek sudrėkinta bukąja stalo peilio puse.

2 Saldainiukai. Rudens temą atspindės vaisius vaizduojantys guminukai, riešutus primenantys rudų tonų dražė saldainiukai. Iš jų galite išdėlioti skaičius, raides, vardą, o galite tiesiog paskleisti ant torto be jokios ypatingos tvarkos.

3. Spalvingų rudens lapų motyvai. Prašom neišsigasti – tikrais lapais šventiško vaiko torto nesiūlau apkaišyti. Klevo lapą galite panaudoti kaip trafaretą: nuskynę švarioje vietoje augantį lapelį atsargiai palyginkite jį apykarščiu lygintuvu (kad išsitiestų, o taip pat ir švaresnis būtų). Lapą dedame ant torto, apdedame saldainukais ar pabarstukais, lapą nuimame. Į tokio lapo vidų galima dar kiek saldainukų padėlioti. Pagal tikrą lapą išsikirpę popieriaus trafaretą, galime tortą papuošti kakavos ar cukraus pudros lapais.

4. Sausainukai-riešutėliai ir vynuogės. Karamelizuotu kondensuotu pienu „Rududu“ įdarytų riešutėlių galima nusipirkti arba išsikepti patiems. O kad būtų spalvingiau – pasikvieskime vynuogių! Čia puikiai tinka mūsų soduose augančios smulkesnių uogų kekės. Padėliokime jų šalia, o vieną kitą net ir ant paties torto galime užlaipinti.

5.Grybukai – meduoliukai. Jų taip pat galime nusipirkti arba pasigaminti patys. Derinkime su riešutėliais, vynuogėmis.

Siūlomas idėjas galime derinti tarpusavyje kaip tik sugalvosime, susikurdami puikias dekoracijas rudens gimtadieniui. Man labai patinka, kad jos visos ne tik dailios, bet ir labai skanios!

 Nuotraukos: A. Rimaitės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *