mažojo statybininko gimtadieni, gimtadienio mugė

Mažojo statybininko gimtadienis

Kai kas nors sako, kad stebuklų nėra, aš mintyse nusišypsau: kaip nėra? O vaikai? Ar jie nėra pats tikriausias stebuklų buvimo pasaulyje įrodymas? Ypač stebuklingas man atrodo mažų žmogiukų būdo bruožų formavimasis, savų pomėgių atradimas. Na, iš kur, mažai, dar nevaikštančiai mergytei, muzikai suskambus, kyla noras įsikibus į lovytės kraštą šokti? Ir kodėl, kai vieni berniukai treniruoja mamas, mokydami vardinti automobilių pavadinimus, kiti akių nuo praskrendančių lėktuvų atplėšti negali, tretiems – nėra didesnio malonumo, kaip aptikti tėčio įrankių dėžę ar valandų valandomis stebėti statybų aikštelės darbą?
O mes, tėvai, suteikdami galimybę vaikams pasidžiaugti jų pomėgiais, net ir šiokiais tokiais burtininkais galime pasijausti: štai, imkim, ir surenkim, mažam berniukui, pametusiam galvą dėl sunkvežimių, kranų, buldozerių, plaktukų ir kitų statybinių reikalų, gimtadienį statybų aikštelės tema!
Statybose gali būti tiek kūrybos, kad patiks net ir į gimtadienį atvyksiančioms mergaitėms, nereikia galvoti, kad čia vien vyriškos publikos šventė. Pradėkime nuo vaišių:
Mažojo statybininko gimtadienis labai labai dėkinga tema rengiant vaišes – nepatikėsite, kiek paprasto, net ir prekybos centre randamo maisto, gali vaizduoti įvairias statybines medžias. Vafliai, trapučiai, javainiai – statybos blokeliai; spurgytės, apvalūs dražė ar kukurūziukai – sunkūs rieduliai; duonos lazdelės – rąstai ar vamzdžiai; riestainiai ar didelės spurgos su skyle – sunkvežimio ratai ir taip toliau, iki kiek neša fantazijos sparnai.
Iš namuose ruošiamo maisto, puikiai tik smėlį vaizduojantis humusas, saugiai aptvertas iš morkų išpjaustytais signaliniais bokšteliais. Maistą galime patiekti statybų temai šauniai tiksiančiuose kibirėliuose ar žaisliniuose sunkvežimiuose.

Spalvinė statybų gimtadienio gama aiški – derinkite geltoną, juodą, oranžinę, plieno spalvas, norėdami daugiau spalvingumo, įtraukite mėlyną, žalią, raudoną. Vėrinukai iš fermentinio sūrio plytų su juodųjų alyvuogių rieduliais taip pat gali būti pakviesti – ir vaikų tarpe yra tokio pikantiško maisto gerbėjų. Specializuotose saldainių parduotuvėse ar didžiuosiuose prekybos centruose rasime mažojo statybininko gimtadieniui tiksiančių guminukų – traktoriai, namukai, tvorelės. Puikiai tiks vaišių dekoravimui.

Kokios dar gali būti dekoracijos? Be jau minėtų žaislinių kibirėlių, sunkvežimių, į mažojo statybininko gimtadienį galime pasikviesti šalmus, statybines prijuostes, pirštines. Šalmą galite parūpinti tik svarbiausiam gimtadienininkui, o štai statybinės pirštinės daug nekainuos ir vaikus gali gerokai pralinksminti. Stalą galime aptverti specialia signaline juosta arba tiesiog žalia virve, ant kurios priraišiosim oranžinės medžiagos atraižėlių. Jei turite – vietoje staltiesės galite patiesti didelius statybinius brėžinius.
Šaunias mažojo statybininko dekoracijas rasite PartyInbox.lt. Kuo puikiausi vienkartiniai indai, labai praktiška staltiesė, kurią vėliau galėsite įdarbinti mažojo statybininko kūrybiniuose užsiėmimuose, kepurėlės (čia tiems, kas be šalmų į gimtadienį susirinks) ir dar daug visko. Man ypač patiko įvairiai panaudojami lipdukai: jais ir vaišes dekoruosite, ir kvietimus papuošite, ir lauktuvių į namus maišelius užklijuosite. Ir žaidimų su jais galite sugalvoti – parodykite man vaiką, kuriam nepatiktų lipdukus klijuoti! Galite surengti balionų apklijavimo varžybas ar dar ką sugalvoti – lipdukų pakuotėje net 4 lapeliai, tad užteks viskam.

Na, o jei norite išskirtinio gimtadienio statybų aikštelės tema, atšvęskite jį šauniame vaikų žaidimų kambaryje „Ledinukas“. „Ledinuko“ komanda pasirūpins visu šventės papuošimu: išskirtiniais vienkartiniais indais, stalo kortelėmis, gimtadienio kvietimais, stalą papildys specialiais dekoravimo indais. Jums beliks tik atsinešti vaišes – o jas, puikiai, derančias, kaip minėjau, galite įsigyti net ir prekybos centre. Prašom, pažiūrėkite, kaip šauniai atrodo „Ledinuko“ paruoštas gimtadienis statybų aikštelėje – nors tarp mano pomėgių statybos tikrai nerasite, bet į tokį gražų gimtadienį labai norėčiau būti pakviesta:

Ledinuko paruoštas statybų aikštelės gimtadienis
Ledinuko paruoštas statybų aikštelės gimtadienis

„Ledinuko“ žaidimų kambaryje galėsite užsisakyti ir personažą – Supermeną. Statybose juk reikia daug fizinės jėgos, tad tokio galingo vyruko apsilankymas gali būti laaabai naudingas.

Kokių pramogų galime dar sugalvoti mažojo statybininko gimtadieniui? Tiks visi statymo, lipdymo, konstravimo žaidimai – net ir paprasčiausios, stambesnės kaladėlės, be to galite pasigaminti naminio plastilino ir lipdyti namukus, jei vaikai vyresni, galite ir meduolinį namuką pastatyti (juk tuoj tuoj jų, jau iškeptų, tik nepastatytų, pasirodys parduotuvėse), jei švenčiate vasarą paplūdimyje – suruoškite smėlio pilių čempionatą, ar susiręskite su vaikais namelį – palapinę iš keleto pledų.

Nuotraukos: žaidimų kambario „Ledinukas“ (4), Party Inbox (4), A. Rimaitės (5).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *