Naminis plastilinas – lengvai ir greitai

Plastilinas – įkvepiantis žaislas vaikams, tiek mažiems, tiek didesniems. Ir į vaikų šventę jis kuo puikiausiai gali būti kviečiamas kaip smagi ir kūrybinga pramoga. O kad būtų įdomiau – pasigaminkite plastiliną namuose. Jis bus natūralesnis už daugelį pirktinių ir gerokai pigesnis…

Pasidaryti plastiliną paprasta, o jam reikiamų medžiagų aptiksime kiekvienoje virtuvėje. Išskyrus… maistinius dažus. Šis ingredientas dažnai pakiša koją, nes atrodo, kad jį susiveikti labai sudėtinga. Iš tiesų maistinių dažų nesunkiai rasite specializuotose prieskonių ir konditerijos prekių parduotuvėse arba didesniuose prekybos centruose. O jei ieškoti tingite, maistinius dažus galite keisti natūraliomis dažančiomis medžiagomis – gražią rudą spalvą gausite įmaišę kakavos, neblogą geltoną – ciberžolės.

Reikės:
1 stiklinės kvietinių miltų,
1 stiklinės vandens,
1/2 stiklinės druskos,
2 šaukštų aliejaus,
2 šaukštelių citrinų rūgšties,
kelių lašų maistinių dažų arba kelių šaukštelių kakavos ar ciberžolės.

 

 

  • Visus produktus, išskyrus dažančias medžiagas, sudedame į puodą, sparčiai išmaišome ir statome ant ugnies.
  • Nuolat maišydami trumpai pakaitiname.
  • Kai masė sukrenta į gumulą, nukeliame nuo ugnies ir išminkome rankomis.
  • Padaliname plastiliną į tiek dalių, kiek skirtingų dažų turime ir, įlašinę ar įbėrę dažančių medžiagų, išminkome atskirus kamuoliukus. Minkome tol, kol dažai pasiskirstys ir išeis vientisos spalvos.

 

Plastilinas pagamintas – belieka imtis kūrybos! Čia vykusiai galima panaudoti sausainių kepimo, smėlio ar kitokias formeles. Naminis plastilinas greitai džiūna, todėl nesunaudotą po žaidimų sandariai uždarykite į dėžutę ar maišelį ir padėkite į šaldytuvą. Iki kito mūzų apsilankymo!
Naminis plastilinas – smagus žaislas!

Nuotraukos: A. Rimaitės

Taip pat skaitykite:

Kaip pasidaryti dažus piešti pirštais

Kaip pasidaryti muilo burbulus ir ką su jais žaisti

Ką vaikams žaisti lauke?

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *