užrašai ant šokolado

Užrašai ant šokolado

Ar žinojote, kad ant šokolado galima rašyti? Paimi baltą rašiklį ir raitai raides vieną po kitos. Stop, stop, juokauju! Rašyti galima, bet tik su cukraus pudra, prieš tai norimą užrašą išraižius lyg kokiems juvelyrams. Pasakysiu atvirai – nors atrodo paprasta, tam  reikia laiko ir kantrybės, ypač jei išgraviruotas šokolado plyteles dar norėsite padekoruoti. Bet kaip įvairiai jas vaikų šventėse galima panaudoti – kaip gimtadienio korteles, įdedant kiekvienam svečiui į jo lėkštutę, kaip smagias dekoracijas, mažutes valgomas dovanas ar lauktuves į namus. Iš jų net valgomus loterijos bilietus galima susikurti!

Apie šokoladą: užsienio tinklaraščiuose, kuriuose idėją pamačiau, ji paprastai įgyvendinama ant Hershey’s šokoladukų – jų vienoje kitoje mūsų parduotuvėje galima aptikti, tik jie labai nepigūs. Aš graviravau ant mažų, pieniškų, euro banknotus vaizduojančių šokoladukų – dydis labai tinkamas, tačiau prieš pradedant, kitąsyk palaikyčiau 5 minutes šaldiklyje – kad būtų tvirtesni. Kadangi praktiškai visas šokoladas yra puoštas kokiais raštais, aprašinėti jį galima tik iš kitos – lygiosios pusės. Būtinai turėkite plonas virtuvines pirštines ir švarų mažą teptuką – šokolado drožlėms nušluoti. Bet apie viską nuo pradžių:

šokoladinės dekoracijos vaiko gimtadieniui

Reikės:

  • Šokolado plytelių;
  • cukraus pudros;
  • pirktinio glajaus pieštuko arba 0,5 šaukšto citrinos sulčių ir 40 g cukraus pudros citrininiam glajui susimaišyti;
  • pabarstukų ar miniatiūrinių saldainių papuošimui.

Kaip rašyti ant šokolado:

1. Jei šokoladą ne tik graviruosime, bet ir dekoruosim pabarstukais, reikės valgomų klijų – jiems tinka glajaus pieštukas. Jei jo neturime, pasidarykime citrininio glajaus: jį susimaišysim iš 0,5 šaukšto citrinos sulčių ir 40 g cukraus pudros.

2. Šokolado plytelėje dantų krapštuku išraižome užrašą – brėžiame gana giliai, po kelis kartus vieną brūkšnį, kad cukraus pudrai būtų kur išsitekti. Šokolado drožles atsargiai nušluojame švariu teptuku.

3. Ant užrašo šaukšteliu užpilame cukraus pudros ir šaukšteliu arba pirštu patriname, kad cukraus pudra užpildytų užrašą.

3. Nuvalome cukraus pudrą nuo šokolado plytelės taip, kad ji liktų tik užraše – iš pradžių sausu popieriniu rankšluosčiu, po to, labai atsargiai – vos vos sudrėkintu.

4. Dabar beliko papuošti šokolado užrašo rėmelius – apklijuojame juos pabarstukais, smulkiais saldainiais, o galime ir taip pat išraižyti.

Nuotraukos: Alvilės Rimaitės

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *